Jude Bellingham, skromná hvězda, za kterou budou chodit fanoušci na Santiago Bernabéu

Jude Bellingham, skromná hvězda, za kterou budou chodit fanoušci na Santiago Bernabéu
Jude Bellingham v dresu Realu Madrid - koláž (zdroj: besoccer.com)

Navzdory svému statusu superstar a obrovskému humbuku kolem jeho přestupu do Realu Madrid zůstává Jude Bellingham skromný a na každém kroku dokazuje, že má stále velkou chuť se učit. Angličan tvrdě trénuje a vedení klubu v něm vidí jednoho z lídrů Realu Madrid v blízké budoucnosti.

Jude Bellingham je v současnosti jedním z největších evropských talentů. Real Madrid o něj musel bojovat s jinými kluby, ale nakonec dvacetiletý mladík zakotvil na Santiago Bernabéu za 103 milionů eur.

Angličan je už řadu let řazen mezi světovou špičku a nejde jen o vyloženě sportovní záležitosti. V současnosti ho lze považovat za jednoho z největších velvyslanců své země. Ve své domovině se těší velkému uznání, o čemž svědčí i fakt, že Birmingham vyřadil číslo, se kterým hrával mladý Jude, když dělal první krůčky v profesionálním fotbale.

Skromný ve všech ohledech

Bellingham okouzluje na hřišti, ale i mimo něj může být jeho postoj pro mnohé přinejmenším záhadný. I přes svůj nízký věk a postavení světové superstar zůstává Angličan skromný, má daleko k arogantnímu chování a nejdůležitější je pro něj každodenní práce.

Jeho nastavení lze považovat za příkladné, což zajímavě okomentoval Pep Clotet, španělský manažer považovaný za objevitele Judova talentu. V lednu 2020 byl zájem o záložníka na starém kontinentu stále větší a takoví giganti jako Manchester City a United ho měli zájem přivést.

Chtěla ho celá Anglie a polovina Evropy, ale nikdy jsem s ním nemusel tohle téma rozebírat. Soustředil se pouze na svou práci. Řekl mi, že v tu chvíli myslel jen na to, jak pomoci týmu nejlepším možným způsobem,“ uvedl Clotet.

Jeho rodina, která je spjata s fotbalem, stojí nohama pevně na zemi. Nejdůležitější lidé kolem něj ho vždy dostatečně chránili před vlivem médií,“ dodal Španěl.

Plně soustředěný

V den své prezentace ve Valdebebas Jude znovu ukázal svou třídu a vyspělost, když během tiskové konference okamžitě poděkoval Jesúsi Vallejovi za možnost hrát s „5“ na zádech. Dvacetiletý hráč také zdůraznil, jak důležité pro něj může být sdílení šatnu s veterány jako Toni Kroos a Luka Modrić.

Hrát s nimi je pro mou kariéru a zkušenosti neocenitelné. Věci, které získám zejména od dvou starších hráčů, Kroose a Modriće, budou úžasné. Jejich znalost hry, způsob, jakým hrají, jejich zkušenosti – to bude pro mě skvělé. A budu kolem nich jako houba a budu se snažit převzít vše, co mají,“ komentoval Angličan.

Jeho přístup a vystupování se velmi líbí vedení klubu, které v něm vidí lídra týmu pro příští roky. Sám hráč si je vědom svého potenciálu, a proto chce od samého začátku svého madridského dobrodružství udělat vše pro to, aby se co nejdříve stal důležitou postavou v šatně a oblíbencem fanoušků.

Bale jako odstrašující příklad

Bellingham nezastírá, že učení španělštiny je pro něj důležitým prvkem. „Už jsem si do telefonu nainstaloval výukové aplikace. Před devíti dny jsem tuto záležitost začal brát extrémně vážně. Důležité je také poslouchat jazyk, abyste na začátku pochytili alespoň některé věci. Dívám se na televizi a poslouchám rozhovory s hráči,“ uvedl v nedávném rozhovoru pro PA Media.

Záložník se chce vyhnout problému, který se stal s hráči jako David Beckham a Gareth Bale, kteří měli dlouhou dobu potíže s komunikací ve španělštině.

Po přesunu do Madridu dostal 20letý hráč spoustu rad od bývalých anglických hráčů. Jedním z nich je zmíněný Beckham, který mu poslal krátký vzkaz se slovy podpory. Bývalý hráč Borussie Dortmund na každém kroku dokazuje, že má sklony k tvrdé práci a stále má velkou chuť se rozvíjet.

Už teď je jedním z nejlepších hráčů světa, ale nehodlá usnout na vavřínech a pokračuje ve svém plánu. Jude Bellingham je skromná hvězda, za kterou budou chodit fanoušci na Santiago Bernabéu.

Zbyněk je redaktorem webu Bilybalet.cz. Realu Madrid fandí 20 let, od střídání a skvělého výkonu San Ikera ve finále LM. Specializuje se na články o financích Los Blancos a Castillu. Je také otcem ligového dorostence a má tak blízko k mládežnickému fotbalu.


Zdroj: as.com

2 Komentářů

  • Avatar

    Vypadá, že to ma chlapec v hlavě srovnáno, to je dnes mezi mladými hráči vzácnost. Španělštinu v pohodě zvládne, pokud má takový zájem, jak sám říká. Pro nás je hlavní, aby mu to šlapalo na hřišti, talent bezesporu má, ideální by bylo, kdyby se mu podařilo vytvořit s Valverdem podobnou dvojku, jako Kroos – Modrič. Hala Madrid !!!

    0
    0

Přidat komentář

Související články

AS: Dva muži a jeden osud. Nerozhodný Lunin a čekající Kepa
Mužstvo

AS: Dva muži a jeden osud. Nerozhodný Lunin a čekající Kepa

Zatímco Lunin váhá, Kepa odmítá „velkou nabídku“ z Arábie a čeká. Andriy na obnovení nereaguje, ani neoznamuje, že odchází. A…
Sezóna zahájena! Dostupní hráči se podrobili lékařským prohlídkám
Mužstvo

Sezóna zahájena! Dostupní hráči se podrobili lékařským prohlídkám

Hráči Los Blancos, kteří jsou k dispozici, zahájili přípravu na sezónu vyšetřeními ve spolupracující klubové nemocnici. První trénink je naplánován…
Začátek velké výzvy. Real zahájil přípravu na sezónu, v níž bojuje o sedm trofejí
Mužstvo

Začátek velké výzvy. Real zahájil přípravu na sezónu, v níž bojuje o sedm trofejí

Real Madrid dnes zahajuje předsezónní přípravu, v níž bude bojovat o sedm titulů. Před Carlem Ancelottim a jeho hráči je…
EURO a Copa América již Real Madrid „nezajímají“. Talenty bude lovit na olympiádě
Mužstvo

EURO a Copa América již Real Madrid „nezajímají“. Talenty bude lovit na olympiádě

Özil, Khedira, James Rodríguez. Všichni si pamatují na léta, kdy je jejich výkony v národním týmu (Německo, Kolumbie) přiměly ke…