Jesús Vallejo: Chci v Realu zůstat a poprat se tu o šanci, o odchodu nepřemýšlím!

Jesús Vallejo: Chci v Realu zůstat a poprat se tu o šanci, o odchodu nepřemýšlím!

Mladý stoper byl, a stále je, velkým talentem, jenže jeho kariéru brzdí četná zranění. I právě proto nedostává tolik šancí a jeho kariéra zatím nestoupá tak, jak by si hráč jistě přál. Vallejo se právě připravuje na mistrovství Evropy do 21 let, kde bude reprezentovat svou rodnou zem.

Nyní, po skončení klubové sezóny, jak ji hodnotíš?

Byla složitá, kvůli mnohým zraněním. Musím se hodně zlepšit, jsem ale rád, jak jsem sezónu zakončil. A jako kolektiv se musíme poučit do příští sezóny.

Máš pocit, že pro tebe sezóna skončila příliš brzo?

Ano, začínal jsem se častěji objevovat na trávníku a přišel konec. Ale na druhou stranu, ty poslední zápasy mi dost pomohly získat rychlost před evropským šampionátem a Olympijskými hrami.

Našel jsi důvod, proč ti zranění nedovolila odehrát větší porci zápasů?

Byly tu malá zranění, zejména na začátku sezóny. Dobrou zprávou je, že od února jsem trénoval bez výjimek a musím v tom pokračovat i nadále. Doktoři, maséři i fyzioterapeuti odvádějí skvělou práci. Možná od svého těla žádám příliš, kvůli svému stylu hraní. Člověk musí najít nějakou rovnováhu. 

S Realem jsi dva roky a další dva máš před sebou. Sezóna byla náročná a v létě přijdou změny, bojíš se o své místo v šatně?

Ne, jsem velice klidný. Jsem velice šťastný, že v klubu mohu být a cítím se milovaný ostatními hráči i fanoušky. Trenér mi zároveň na konci sezóny dal velkou porci sebedůvěry a tu se pokusím v budoucnu splatit.

Znáš Zidana velice dobře. Co Realu přinese?

Je velice klidný, rozumí fotbalu. Jednou z jeho největších předností je, že umí vést kabinu. Real Madrid je skvělým místem pro něj.

Myslíš, že tento náročný konec sezóny bude mít na tu novou vliv? 

Nevím. Zidane vždy říká, že i těžké chvíle se musí prožít, nemyslím, že konec sezóny bude nějak ovlivňovat Zidana nebo nás, v nové sezóně.

Zidane měl mnoho pohovorů s hráči, dozvěděl ses něco o své budoucnosti?

Ne, mluvili jsme pouze o této. Jsem ale klidný, chci zůstat.

Jsi stále velice mladý, ke komu vzhlížíš?

Carvajal je skvělý na své pozici, velice inteligentní. Jako já, hrál i v Německu, kde se mu velice dařilo. Má mnoho vlastností, kterých si v Realu všichni cení, je to skvělý příklad pro mladé hráče.

Jaká je to představa, hrát za národní tým mistrovství, nebo Olympijské hry?

Olympijské hry jsou jednou za život, je to velice vzrušující. Neopomínám ale ani evropský šampionát, kde se chceme předvést co nejlépe. 

Změnil se Jesús Vallejo hodně, od té doby, kdy odešel ze Zaragozy?

Ne, jsem stále stejný. Držím si stejné hodnoty a snažím se zůstat stejný, jako člověk. Ale jako fotbalista jsem se samozřejmě změnil, jak v Německu, tak v Realu Madrid. Trénovat a hrát po boku Ramose nebo Varana, to člověku strašně moc dá. Užívám si to.

Jaký měl Ronaldův odchod vliv na tým?

Je to hráč, který zde odvedl neuvěřitelnou práci. Narodil se jako střelec a je jím celý jeho život. Bez něj je těžší dát branku, všichni to víme, ale nevymlouváme se. On se loni rozhodl odejít a my to musíme přijmout.

S3F1K je dlouholetým redaktorem portálu BilyBalet.cz. Zapálený a věrný fanoušek nejlepšího klubu na světě. Sám příležitostný fotbalista v nižších soutěžích.


Zdroj: marca.com

1 Komentářů

Přidat komentář

Související články

Převezme Camavinga číslo šest po Nachovi?
Mužstvo

Převezme Camavinga číslo šest po Nachovi?

Nachův odchod má obrovský sportovní, ale také marketingový význam, protože se uvolňuje číslo, které má v Realu Madrid velkou historii. Jak…
Nedotknutelný Arda Güler. Setrvání Turka si přejí Ancelotti, hráči i vedení
Mužstvo

Nedotknutelný Arda Güler. Setrvání Turka si přejí Ancelotti, hráči i vedení

Je sice pravda, že v příští sezóně nebude snadné dostat se do základní jedenáctky Realu, ale Ancelotti i vedení madridského…
Nerozbitný tandem: Carlo Ancelotti, Davide a realizační tým
Mužstvo

Nerozbitný tandem: Carlo Ancelotti, Davide a realizační tým

Carlo Ancelotti a jeho tým okouzlili každého. Získané trofeje a rozmanitá řešení na hřišti donutily i ty největší kritiky ocenit…
L’Équipe: Kylian Mbappé požaduje od PSG 100 milionů eur
Mužstvo

L’Équipe: Kylian Mbappé požaduje od PSG 100 milionů eur

Kapitán francouzské reprezentace dal PSG ultimátum, aby uhradilo jeho pohledávky, které činí přibližně 100 milionů eur, kvůli tomu, že od…