Jaký je zápas na Bernabéu, když se promění v „halu“? Mnohem lepší atmosféra a méně chladno

  Jaký je zápas na Bernabéu, když se promění v „halu“? Mnohem lepší atmosféra a méně chladno
  Luka Modrić na Bernabéu se zavřenou střechou (zdroj: realmadrid.com)

  V lize je rozhodnutí o aktivaci stahovací střechy v kompetenci klubu. V Lize mistrů musí dát zelenou UEFA. Jaký byl druhý zápas se zavřenou střechou?

  Fanoušci Realu Madrid se tuto neděli rozloučili se stadionem Santiago Bernabéu pro rok 2023 . Villarreal byl letos posledním domácím soupeřem Bílého baletu (ve čtvrtek cestují do Mendizorrozy, aby se střetli s Alavésem).

  Pro tuto příležitost se klub rozhodl aktivovat zatahovací kryt a zavřít na zápas střechu hřiště, a to i když v hlavním městě Španělska nemělo pršet.

  V režii klubu

  Důvody tedy nejsou klimatické, ale spíše klub možná chtěl v tomto v posledním domácím utkání roku nabídnout fanouškům dárek. A v LaLize to je možné. V domácí soutěži neexistuje žádný předpis, který by upravoval, kdy se má hrát s otevřenou nebo zavřenou střechou.

  Osobou odpovědnou za toto rozhodnutí je samotný Real Madrid a musí tak učinit, stejně jako tuto neděli proti Villarrealu, před zápasem, protože zápas se musí odehrát celý za stejných podmínek. Je to již podruhé, co se na Bernabéu zavřela střecha. Poprvé to bylo 2. září. V zápase proti Getafe.

  Samozřejmě, v soutěžích UEFA se scénář mění, protože existuje zvláštní pravidlo, které tyto předpoklady upravuje. Tímto způsobem je osobou odpovědnou za rozhodování, zda hrát se zakrytou střechou nebo ne, delegát utkání UEFA, který se podle článku 32 pravidel Ligy mistrů UEFA musí nejprve poradit s rozhodčím.

  Toto rozhodnutí musí být oznámeno na poradě organizace utkání, i když může být kdykoli před začátkem utkání změněno v případě změny počasí vždy po konzultaci s rozhodčím,“ stojí v bodě 32.01.

  Kromě toho je v zápasech Ligy mistrů povoleno zavřít nebo otevřít střechu v poločase. Změny v tomto případě mohou nastat pouze v případě, že se povětrnostní podmínky „vážně zhorší“.

  Fanoušci jsou s uzavřením spokojeni

  Stadion je jiný s uzavřenou střechou. A je to znát i na atmosféře. Fanoušci Los Blancos sdělili své dojmy z nového Bernabéu portálu Relevo. „Jsme potěšeni. Atmosféra je mnohem více cítit a je také méně chladno, což se 17. prosince cení,“ usmíval se fanoušek Bílého baletu.

  Jiní si to nemůžou plně užít. „Ze svého místa na hřišti to nevidím, ale když jsem vstoupil na stadion, byl jsem ohromen. Je to neuvěřitelná atmosféra, mnohem lepší než ta předchozí,“ prozradil další z fanoušků.

  Zbyněk je redaktorem webu Bilybalet.cz. Realu Madrid fandí 20 let, od střídání a skvělého výkonu San Ikera ve finále LM. Specializuje se na články o financích Los Blancos a Castillu. Je také otcem ligového dorostence a má tak blízko k mládežnickému fotbalu.


  Zdroj: relevo.com

  Přidat komentář

  Související články

  Dinamo Záhřeb stojí o návrat Luky Modriće
  Mužstvo

  Dinamo Záhřeb stojí o návrat Luky Modriće

  Prezident chorvatského klubu Mirko Barišić podle místních médií v minulém týdnu znovu kontaktoval Luku Modriće a přemlouval jej k návratu do mateřského…
  Bellingham se blíží návratu. Stihne už možná zápas proti Valencii
  Mužstvo

  Bellingham se blíží návratu. Stihne už možná zápas proti Valencii

  Jude Bellingham se zranil při domácím utkání proti Gironě 10. února. Los Blancos zvítězili 4:0 a Jude k vysoké výhře přispěl…
  Oficiálně: Joselu bude mimo hru kvůli zranění minimálně tři týdny
  Mužstvo

  Oficiálně: Joselu bude mimo hru kvůli zranění minimálně tři týdny

  Klub oficiálně potvrdil Španělovo zranění. Útočník v posledních dnech netrénoval se zbytkem týmu a zůstane delší dobu mimo hru. „Po…
  Real Madrid plánuje upravit smlouvu Bellinghamovi
  Mužstvo

  Real Madrid plánuje upravit smlouvu Bellinghamovi

  Podle španělského novináře Ramóna Álvareze plánuje Real Madrid upravit plat Judovi Bellinghamovi po příchodu Kyliana Mbappého. Chce tím udržet rovnováhou…