Jaký je zápas na Bernabéu, když se promění v „halu“? Mnohem lepší atmosféra a méně chladno

Jaký je zápas na Bernabéu, když se promění v „halu“? Mnohem lepší atmosféra a méně chladno
Luka Modrić na Bernabéu se zavřenou střechou (zdroj: realmadrid.com)

V lize je rozhodnutí o aktivaci stahovací střechy v kompetenci klubu. V Lize mistrů musí dát zelenou UEFA. Jaký byl druhý zápas se zavřenou střechou?

Fanoušci Realu Madrid se tuto neděli rozloučili se stadionem Santiago Bernabéu pro rok 2023 . Villarreal byl letos posledním domácím soupeřem Bílého baletu (ve čtvrtek cestují do Mendizorrozy, aby se střetli s Alavésem).

Pro tuto příležitost se klub rozhodl aktivovat zatahovací kryt a zavřít na zápas střechu hřiště, a to i když v hlavním městě Španělska nemělo pršet.

V režii klubu

Důvody tedy nejsou klimatické, ale spíše klub možná chtěl v tomto v posledním domácím utkání roku nabídnout fanouškům dárek. A v LaLize to je možné. V domácí soutěži neexistuje žádný předpis, který by upravoval, kdy se má hrát s otevřenou nebo zavřenou střechou.

Osobou odpovědnou za toto rozhodnutí je samotný Real Madrid a musí tak učinit, stejně jako tuto neděli proti Villarrealu, před zápasem, protože zápas se musí odehrát celý za stejných podmínek. Je to již podruhé, co se na Bernabéu zavřela střecha. Poprvé to bylo 2. září. V zápase proti Getafe.

Samozřejmě, v soutěžích UEFA se scénář mění, protože existuje zvláštní pravidlo, které tyto předpoklady upravuje. Tímto způsobem je osobou odpovědnou za rozhodování, zda hrát se zakrytou střechou nebo ne, delegát utkání UEFA, který se podle článku 32 pravidel Ligy mistrů UEFA musí nejprve poradit s rozhodčím.

Toto rozhodnutí musí být oznámeno na poradě organizace utkání, i když může být kdykoli před začátkem utkání změněno v případě změny počasí vždy po konzultaci s rozhodčím,“ stojí v bodě 32.01.

Kromě toho je v zápasech Ligy mistrů povoleno zavřít nebo otevřít střechu v poločase. Změny v tomto případě mohou nastat pouze v případě, že se povětrnostní podmínky „vážně zhorší“.

Fanoušci jsou s uzavřením spokojeni

Stadion je jiný s uzavřenou střechou. A je to znát i na atmosféře. Fanoušci Los Blancos sdělili své dojmy z nového Bernabéu portálu Relevo. „Jsme potěšeni. Atmosféra je mnohem více cítit a je také méně chladno, což se 17. prosince cení,“ usmíval se fanoušek Bílého baletu.

Jiní si to nemůžou plně užít. „Ze svého místa na hřišti to nevidím, ale když jsem vstoupil na stadion, byl jsem ohromen. Je to neuvěřitelná atmosféra, mnohem lepší než ta předchozí,“ prozradil další z fanoušků.

Zbyněk je redaktorem webu Bilybalet.cz. Realu Madrid fandí 20 let, od střídání a skvělého výkonu San Ikera ve finále LM. Specializuje se na články o financích Los Blancos a Castillu. Je také otcem ligového dorostence a má tak blízko k mládežnickému fotbalu.


Zdroj: relevo.com

Přidat komentář

Související články

MARCA: Pokud Lunin odejde, Real Madrid je rozhodnut zvolit Kepu
Mužstvo

MARCA: Pokud Lunin odejde, Real Madrid je rozhodnut zvolit Kepu

Andrij Lunin ve velkém rozhovoru pro deník MARCA potvrdil to, o čem se již delší dobu spekuluje. Jeho budoucnost v…
Jesús Vallejo žádá o poslední šanci. Real ho do ničeho tlačit nebude
Mužstvo

Jesús Vallejo žádá o poslední šanci. Real ho do ničeho tlačit nebude

Se začátkem příštího týdne bude možné poprvé ucítit vůni nové sezóny. Ancelotti zatím nebude moci počítat s větším počtem hráčů, protože…
AS: Bellingham může dát v neděli Vinimu šach mat v duelu o Zlatý míč
Mužstvo

AS: Bellingham může dát v neděli Vinimu šach mat v duelu o Zlatý míč

Zdálo se, že ke Zlatému míči směřuje Vinícius Júnior. Špatný výkon křídelníka na Copa América, kde se svojí Brazílií vypadl…
Carvajal: Mbappé to nebude mít jednoduché, laťka je vysoko
Mužstvo

Carvajal: Mbappé to nebude mít jednoduché, laťka je vysoko

Dani Carvajal poskytl rozhovor televizi Chiringuito. Přinášíme vyjádření obránce Realu Madrid na adresu Kyliana Mbappého. Bylo oznámeno, že Mbappé bude…