JÁ, LEGENDA SPECIÁL aneb Ta největší maestra, když už máme Silvestra

JÁ, LEGENDA SPECIÁL aneb Ta největší maestra, když už máme Silvestra
Julien Faubert při představení v Realu Madrid (zdroj: realmadrid.com)

Rok 2018 vám portál bilybalet.cz zpříjemňoval velmi nepravidelným seriálem Já, Legenda. Představili jsme si všechny největší legendy Realu Madrid od Karima Benzemy ( 🙂 ) až po Santiaga Bernabéua. Všechny tyto legendy jsou všeobecně známé a uznávané. V dnešní době je ovšem mainstream odsuzovat mainstream a tak vám přinášíme exluzivní sbírku tzv. hipsterských legend.

ELVIR BALJIC

Tento slavný neznámý přišel v roce 1999 z Fenerbahce za pouhých 26 milionů EURO, což byla na konci minulého tisíciletí vskutku zanedbatelná částka. Hráčem Realu Madrid byl 3 sezony, během kterých stihl krásných 11 zápasů, 1 gól a 2 hostování. Média ho dodnes nepochopitelně zařazují do seznamu největších „flopů“ v historii Realu Madrid. Sám Baljic dodává: „Nebolí mě, že mě média takto vidí. Já sám sebe takto rozhodně nevidím“. Nezbývá nám, než souhlasit, těch 11 zápasů bylo nezapomenutelných.

ANTONIO CASSANO

Tento slavný italský hráč, který už několikrát ukončil kariéru, načež ji za velkých ovací publika opět obnovil (naposledy v tradičním italském klubu Virtus Entella), oblékal svého času také dres Realu Madrid. Z pozice útočníka si připsal solidní 2 branky, zaujal ale hlavně svým profesionálním přístupem, který v budoucnosti už pouze kopírovali hráči jako Cristiano Ronaldo nebo Marcos Llorente. Sám Cassano vzpomíná na zlaté časy v Madridu se slzou v oku: „V Madridu jsem měl přítele, který byl hotelový číšník. Měl za úkol přinést mi nahoru nějaké sladké pečivo. Číšník mi přinesl pečivo, já mu dal slečnu, kterou jsem měl na pokoji, udělali jsme takovou výměnu. Sex a jídlo, perfektní noc.“. Nojo, Cassi, to je zlaťák.

Legenda fotbalu, legenda Realu Madrid, legenda rapu. Nový Roberto Carlos a zároveň nový Eminem. Royston Drenthe zvládal všechno, byl to doopravdy renesanční člověk. Jeho skvěle nastartovanou kariéru ovšem zabrzdila oblíbená kratochvíle fanoušků na Santiago Bernabéu – pískání na vlastního hráče. Když padl nemilosrdný pískot na Drentheho po zápsase s Deportivem, Holanďan to psychicky neunesl. Trenér Juande Ramos později řekl, že Drenthe trpěl úzkostmi. Umělec je holt rozervaná duše a o Roystonovi to platí dvojnásob. Drenthe se nakonec rozhodl pověsit v 29 letech kopačky na hřebík, aby se mohl věnovat slibně se rozvíjející rapové kariéře. Jeho úžasnou flow si můžete vychutnat na videu níže.

JULIEN FAUBERT SEDÍCÍ, SPÍCÍ

Tento francouzský záložník, který do Realu Madrid přišel v roce 2009 na hostování z West Hamu, je živoucím důkazem toho, že i během dvou odehraných zápasů se z vás může stát legenda Bílého baletu. Nechceme samozřejmě znevažovat těch 54 minut, které nasbíral v duelech se Santanderem a Athleticem, ale celý fotbalový svět ho zná díky šlofíku, který si dopřál při nezáživném zápase s Villarealem. Villareal holt není Stoke.

JONATHAN WOODGATE

V Madridu na tohoto anglického stopera dodnes vzpomínají. „Nikdy na něj nezapomeneme“, nechal se slyšet zjevně dojatý zaměstnanec prominentní madridské nemocnice, který si však nepřál být jmenován. Woodgate si na debut kvůli zranění musel počkat celý rok. Když se konečně postavil na zelený pažit v zápase proti Bilbau, ihned vstřelil gól. Co na tom, že to byl gól vlastní? Celý rozradostněný se nakonec nechal vyloučit, aby tento povedený počin mohl oslavit s kamarády ve špitále. A protože končit se má na vrcholu, odešel na konci sezony sbírat další trofeje do anglického Middlesbrough.


7 Komentářů

Přidat komentář

Související články

Florentino Pérez předstihl legendárního Santiaga Bernabéua. Už má o jednu trofej více
Já, Legenda

Florentino Pérez předstihl legendárního Santiaga Bernabéua. Už má o jednu trofej více

Real v sobotu získal 36. ligový titul a Pérez v počtu trofejí předstihl legendárního Santiaga Bernabéua. V nejbližších dnech se…
JÁ, LEGENDA #10 – Paco Gento aneb Byl jednou jeden král
Já, Legenda

JÁ, LEGENDA #10 – Paco Gento aneb Byl jednou jeden král

Královská rodina oznámila úmrtí Francisca Genta, čestného prezidenta Realu Madrid a jedné z největších legend klubu a světového fotbalu. Pojďme…
JÁ, LEGENDA #13 – Hugo Sánchez, lepší než Santiago Muňez
Já, Legenda

JÁ, LEGENDA #13 – Hugo Sánchez, lepší než Santiago Muňez

Když už si fotbaloví fanoušci mysleli, že nemůže přijít nic horšího než reprezentační pauza, objevil se koronavirus. Každá věc však…
JÁ, LEGENDA #12 – Florentino Pérez: Historky z podsvětí
Já, Legenda

JÁ, LEGENDA #12 – Florentino Pérez: Historky z podsvětí

Florentino Pérez je pravděpodobně nejznámějším prezidentem v historii Realu Madrid. Je schopný, velice mocný, hladový po úspěchu, ale často také…