JÁ, LEGENDA #31 Thjuks aneb fotbalový teoretik od telky i expert na pivo a plenky

JÁ, LEGENDA #31 Thjuks aneb fotbalový teoretik od telky i expert na pivo a plenky

Martin Gonda, celým jménem Thjuks, se narodil 31.10. 1988 v Praze. Nejvíce zatím (ale asi se to těžko změní) proslul tím, že ačkoliv fotbal nikdy neuměl, provází ho celý život. Znám je ale rovněž díky webu BilyBalet.cz a bouřlivému soukromému životu. Pojďme se podívat pod pokličku legendy, která ve čtvrtek 31.10. oslavila jedenatřicáté narozeniny.

Martin Thjuks Gonda v životě posral opravdu spoustu věcí. Nadějnou fotbalovou kariéru mu ovšem bohužel překazilo zranění kolene. Fotbaloví fanoušci a historici se ještě dnes u vzpomínek kroutí bolestí a se slzami v očích vykřikují u piva v baru Nad Viktorkou „Kde ten Žižkov mohl být!“.

Jak jsme již naznačili, dětství strávil Thjuks na Žižkově. Na svou minulost je hrdý a často v hospodě zmiňuje, že bez své domácí čtvrti by nikdy tolik chlastu vypít nedokázal. Navíc si udělal známosti mezi romskou menšinou, což ho jednou v pověstném žižkovském tunelu uchránilo od okradení („More, gadžo, to je Martin, to je kámoš, nechte ho. Jak je, Marťas?).

Madridista jako řemen

Velký zlom v životě mladého bouřliváka přišel ve chvíli, kdy mu před již více než 12 lety napsal jistý Podvinho. Thjuks nejdříve mladšího talentovaného fotbalistu odmítal, ale poté se jeho neutuchající energii podvolil a společně založili největší český web o Realu Madrid. Tím vznikly dvě legendy. Portál BilyBalet.cz a Podvinho.

Tím se rovněž stal z Martina Gondy velký a příkladný Madridista, kterým je dodnes. Málokdy vynechá zápas, na srazech občas pozve rundu a jeho šatník musí obdivovat i Florentino Pérez. Logo Realu je totiž všude.

Občas z něj navíc vypadne zajímavá myšlenka. Ačkoliv by ho někdo mohl nazvat „expertem od televize“, není to v žádném případě pravda. Thjuks totiž často sleduje zápasy na notebooku.

Nemůžeme zapomenout ani na výjezďáckou kapitolu kariéry Martina Gondy. Za Realem už byl totiž v Německu či Španělsku a nechyběl skoro na žádném srazu Madridistas (s výjimkou těch, před kterými se zežral do sraček).

Thjuksova odvrácená stránka. Existuje?

Říká se o mrtvých jen dobře. Ale protože Martin je života plný, můžeme se trochu zašťourat i v odvrácené straně na první pohled uhlazeného gentlemana.

Ostatní fanoušci si již na temnější stránku opilého Thjukse zvykli. Není potřeba ji příliš rozebírat, protože některé věci by se prostě na veřejnost dostat neměly a tak je to správně. Mezi ně patří například rvačka ve Sportbaru na Florenci, poblití všeho možného, ztracení se ve městě, kde žije celý život, krádež vína v Pardubicích či líbačka s Lulinkou.

Za zmínku také stojí (no, možná ani ne, ale dobře), že Martin nemůže být považován za fanouška úspěchu. Kromě Realu totiž podporuje také klub s názvem AC Sparta Praha. To komentář nepotřebuje.

Lamač dívčích srdcí

Martin Thjuks Gonda, to ale není pouze fotbal. Mnoho fanynek jistě zajímají jeho soukromé eskapády. Pokud jde o zadané slečny, je Thjuks znám svým heslem „branka má taky brankáře a góly padají“. Ano, je to tak. Jen málokterá jeho šarmu odolá. A když už se taková najde, tak Martin… No ne, to se dostáváme zase do temné stránky. Pryč z ní.

Thjuks je prostě kanonýr. Ano, bavíme se o jeho soukromém (milostném) životě. Ne nadarmo získal již před mnoha lety přízvisko „český Antonio Cassano“. Dokáže ho ale naplnit? To teprve uvidíme, zatím se plnit snaží.

A protože kecání o fotbale u piva máloho uživí, musí legendární Thjuks chodit i do roboty. Svou práci dělá svědomitě a i díky Martinovi ví všechny maminky v republice, jaké dětské plenky pořídit svým malým miláčkům. Dá se říct, že v Česku jen těžko najdeme většího experta na hovna.

Mediální hvězda

No a konečně, Martin je také mediálně žádaným zbožím. Rozhovorů totiž dává málo a když už, stojí za to.

No a co říct závěrem? Martin Thjuks Gonda je především skvělým člověkem a nejlepším kamarádem, jakého si můžete přát.

Všechno nejlepší, Martine! Drž se, kámo 🙂


Podvinho je zakladatelem webu BilyBalet.cz. Realu Madrid fandí už od roku 2002, několikrát ho viděl v akci na Bernabéu i jinde v Evropě. Sám celý život hraje fotbal, v mládeži působil i ve Slavii Praha. Má za sebou také angažmá v deníku Sport, kde působil čtyři roky jako novinář. Aktuálně je fotbalovým trenérem.


Zdroj: Podvinhova hlava

Přidat komentář

Související články

Fantasy MS 2. kolo: Slož sestavu z osmi zápasů a vyhraj skvělé ceny!
Komerční sdělení

Fantasy MS 2. kolo: Slož sestavu z osmi zápasů a vyhraj skvělé ceny!

Mistrovství světa v Kataru již běží a s ním také Fantasy hra na Sazka fantasy. V 1. kole jsme se…
Fantasy MS v Kataru: Slož sestavu a vyhraj zájezdy na fotbal! Hraj s námi zdarma
Komerční sdělení

Fantasy MS v Kataru: Slož sestavu a vyhraj zájezdy na fotbal! Hraj s námi zdarma

Mistrovství světa je tady! Již v neděli 20. listopadu se v Kataru poprvé kopne do míče. S velkým šampionátem nemůže…
DIGI TV nově nabízí fotbalovou lahůdku: kanál LaLiga TV HD
Komerční sdělení

DIGI TV nově nabízí fotbalovou lahůdku: kanál LaLiga TV HD

Španělská La Liga má od nové sezony 2017/2018 vlastní televizní kanál. Fotbalem nadupaná LaLiga TV HD je nově k dispozici…
Je tady start La Ligy! Obhájí Real Madrid titul? To sledujte exkluzivně opět na Digi Sport
Komerční sdělení

Je tady start La Ligy! Obhájí Real Madrid titul? To sledujte exkluzivně opět na Digi Sport

Zápasem mezi loňskými nováčky Leganés a Alavés vypukne v pátek 18. srpna další ročník prestižní španělské ligy. Českým fanouškům ji…