Hráč měsíce: Madrid má nového hrdinu. Fanoušky i odborníky v prosinci ohromil Llorente

Hráč měsíce: Madrid má nového hrdinu. Fanoušky i odborníky v prosinci ohromil Llorente

Když jsme se na začátku měsíce rozhodli začít s hodnocením hráčů, logicky z toho vyplynulo, že bychom následně mohli vyhlašovat hráče měsíce. Ani ve snu by nás nenapadlo, že by se hned prvním vítězem nové ankety mohl stát Marcos Llorente. Jaký tedy byl jeho prosinec?

Zranění Casemira v kombinaci s mediální kritikou Solariho po nepovedeném utkání v Eibaru (prohra Realu 0:3) postavila Marcose v prosinci před velkou výzvu. Dostal zřejmě poslední šanci, aby ukázal, že na Real Madrid má.

A jak se zdá, svoji příležitost využil na maximum. V La Lize nechyběl v prosinci ani minutu. Jeho přítomnost na hřišti výrazně pomohla zpevnit obranu Los Blancos. Nejlepším ligovým vystoupením Marcose v prosinci se stalo utkání v Huesce.

Realu se herně příliš nedařilo a snad jen kvalitativní rozdíl mezi oběma soupeři neudělal ze zápasu pohromu. Přispěl k tomu i Llorente. Dle statistik na webu La Ligy v utkání vybojoval zpět 9 míčů, přerušil 8 dobrých akcí soupeře a zvítězil ve 4 soubojích. Všechny zápasy navíc odehrál bez žluté karty, což se u defenzivního záložníka oceňuje.

llorente

Abychom však nebyli jen pozitivní, Marcosovi nevyšlo, stejně jako celému týmu, závěrečné utkání ve skupině Ligy mistrů. Proti CSKA Moskva to bylo v sezóně poprvé, kdy Real Madrid s ním v sestavě inkasoval. Utkání nedohrál celé.

Přece jen však zakončeme hodnocení Llorenteho měsíce v dobrém. Mistrovství světa v Emirátech pak bylo zlatým hřebem jeho prosincového vzestupu. Vyhlásili jsme jej nejlepším hráčem finálového utkání v Al Ainu. Stejného názoru ale byli i pořadatelé, kteří Marcosovi udělili i cenu pro hráče utkání. Vstřelil v něm první branku za A-tým Realu Madrid.

Co tedy prohlásit závěrem? Marcos Llorente – From Zero to Hero. Fanoušci Los Blancos v jeho přístupu i výkonech viděli jasné světlo v době, kdy se Realu příliš nedaří. Je příslibem, že nastupující generace může na Zlatou éru, jejíž čas se pomalu chýlí ke konci, navázat.

Llorenteho ale čeká ještě spousta práce, aby se stal pevným článkem zálohy či defenzívy Realu Madrid. Na jaře bude o pozici soupeřit se zkušeným Casemirem, což je velká výzva. Jak ale naznačily zápasy mistrovství světa, i když byl Case zdravý, dal v obou utkáních Solari přednost Llorentemu. Bude v tomto trendu pokračovat i v lednu? Real čeká hodně zápasů, a tak lze očekávat, že bude oba hráče pravidelně střídat.

HODNOCENÍ HRÁČŮ ZA MĚSÍC PROSINEC:

MARCOS LLORENTE (9)

hráč

Ukázal, že by to s Realem nemuselo být v této sezóně být zas tak špatné. Jeho přístup by měl být ostatním hráčům příkladem!

DANI CARVAJAL (8)

hráč

Daniho máme konečně zpátky ve formě. Ve dvou utkáních dokonce zvládl záskok na levém kraji obrany.


LUKA MODRIĆ (7,5)

hráč

Začínáme v něm poznávat Luku z posledních sezón. V prosinci v některých utkáních, proč získal Ballon d´Or. 

THIBAUT COURTOIS (7)

h

Real Madrid v prosinci nenarazil na soupeře zvučných jmen. Thibaut přesto musel potvrzovat své kvality i proti outsiderům (Huesca a Rayo). Za výprask od CSKA nemohl. 

SERGIO REGUILÓN (7)

h

V prosinci odehrál jen zápas proti Valencii. Ukázal v něm ale, že v něm Real má přinejmenším dostatečně kvalitní náhradu za Marcela. Jen to chce více zkušeností. Do dalších zápasů jej nepustilo zranění.

SERGIO RAMOS (6,5)

h

Kapitán Los Blancos letos zdaleka neukazuje výkony, na jaké jsme od něj zvyklí. Ani prosinec nebyl výjimkou. V mnoha utkáních si počínal až příliš profesorsky. Vstřelil branku ve finále mistrovství světa klubů. 

RAPHAËL VARANE (6,5)

h

Musíme zmínit, že v prosinci se Raphaëlův herní projev zlepšil. Přesto v některých utkáních až příliš mnoho chyboval v rozehrávce. V tomto měsíci patřil sice k lepšímu průměru týmu, pořád má ale co zlepšovat.

KARIM BENZEMA (6,5)

g

Nejlepší střelec týmu v letošní sezóně. V prosinci se však trefil pouze jednou. Jeho branka proti Vallecanu ale znamenala 3 body. Střídal dobré výkony (Rayo nebo Valencia) s těmi mizernými (CSKA). 

TONI KROOS (6)

h

S Llorentem na hřišti se Toni mohl více soustředit na útok. Jeho herní projev šel v prosinci nahoru, ale nějak to stále nebylo ono. Podobně jako Sergio Ramos i Toni působí na hřišti jako profesor, vědom si dobře svých kvalit, kterého ale čas od čas vyškolí některý ze žáků na straně soupeře. 

ISCO (6)

g

Je z něj jen náhradník. V prosinci jen jednou odehrál celé utkání, ale jen v poháru proti Melille. Když v prosinci přišel na hřiště jako střídající hráč, zlepšila se hra zálohy Los Blancos. Solariho ale stále nepřesvědčil. 

KEYLOR NAVAS (6)

h

Odchytal v prosinci jen jedno utkání. Proti Melille ani nemohl nikterak ukázat své přednosti. Prosinec pro něj byl jedním z nejtěších měsíců, od dob jeho působení v Madridu. 

VINÍCIUS JÚNIOR (6)

h

Brazilský mladíček poctivě sbírá minuty a zísává zkušenosti. Na hřišti působí dravě. Byl na něm vidět hlad, stejně jako touha ukázat, že je připraven bojovat o své místo v týmu. V prosinci se trefil proti Melille. Měl také lví podíl na brance ve finále mistrovství světa. Statistiky ji ale připsaly soupeři. 

GARETH BALE (5,5)

H

Dal hattrick v semifinále MS Kašimě. Proč tedy tak nízké hodnocení? Dal sice branku i Huesce, jinak se ale velmi trápil a patřil k horším hráčům. Čekáme od něj více, vždyť měl nahradit CR7. Proto tedy tak nízké… 

LUCAS VÁZQUEZ (5,5)

h

Solari z něj v prosinci udělal třetí hrot útočného trojzubce Los Blancos, pomohla mu k tomu mizerná forma Asensia. Dal branku Valencii. Lucas dal branky, byl aktivní na hřišti, ale dle mnohých mu schází potřebná kvalita na to, aby byl pevným článkem základní sestavy Realu Madrid.

ÁLVARO ODRIOZOLA (5)

h

Zahrál si jen, když Dani Carvajal naskakoval na levém kraji obrany, a také v utkání proti CSKA. Álvaro ukázal, že momentálně je důstojnou náhradou za Daniho, v méně obtížných utkáních, pokud bude ale Dani zdráv, bude se do sestavy dostávat jen těžko. 

FEDERICO VALVERDE (5)

H

Je rád za každou minutu, kterou mu Solari na hřišti dá a platilo to i v prosinci. Do hry se ale dostával poměrně často, a to i na úkor Isca či Asensia. Ještě se má co učit. Zápas proti CSKA, který odehrál celý, pro něj byl opravdovou zkouškou ohněm. 

CASEMIRO (5)

h

Podstatnou část měsíce byl zraněný. K jeho velkolepému návratu mělo dojít na mundialu v Emirátech, ale Llorente jej do sestavy nepustil. Otázkou je, na kolik procent byl Case zcela fit. Teprve v lednu naplno uvidíme, kdo bude v souboji Llorente x Casemiro mít navrch. 

DANI CEBALLOS (4,5)

H

Hráč, který v prosinci doplatil na Llorenteho vzestup. Osudným se mu stalo sice již listopadové utkání v Eibaru, v prosinci ale ničím Solariho nepřesvědčil, že by jej měl zahrnovat do základní sestavy. Jen dva zápasy odehrál v základní sestavě, ale jeho přínos byl malý. Pak již pouze střídal. 

MARCELO (4)

H

Mizérie. Tak se dají jednoduše shrnout výkony zkušeného Brazilce. Má patřit k oporám týmu, přitom je to ale dosti často on, kdo dělá lajdácké chyby, a Real po nich inkasuje. Tři branky od CSKA šly z jeho strany, zrovna tak ta od Kašimy. Pokud by v podobných výkonech pokračoval, mohl by jeho pozici ohrožovat Reguilón. Případ Isca, Navase, Asensia a (částečně) Casemira ukazuje, že se Solari nebojí posadit ani zkušené hráče.

MARCO ASENSIO (4)

h

Nikoho nepřivedeme. Ronaldovo místo v sestavě převezme Asensio.“ Takto nějak mohl vypadat předsezónní rozhovor Péreze s Lopeteguim. Marco ale tuto roli od počátku příliš nezvládá a prosinec nebyl výjimkou. Dvě branky Melille jsou žalostně málo. Většinu zápasů jen střídal, byl v nich nevýrazný. A když jej bylo na hřišti vidět, bylo to při spalování velké brankové příležitosti. Marco, prober se!

JAVI SÁNCHEZ (3,5)

h

Kapitán Castilly je v pořadí stoperů Los Blancos až na 5. místě. Zranění Valleja a Nacha mu ale umožňují čas od času do sestavy nakouknout. V tomto měsíci jsme viděli jeho prozatimní možnosti. Na soupeře typu Melilla stačí, ale proti CSKA působil bezradně. Na Real momentálně není připraven. 

MARIANO (3)

H

S každým dalším měsícem je zklamání z něho větší a větší. Proti třetiligové Melille, v utkání, v němž Real zvítězil 6:1. Předvedl Mariano tak mizerný výkon, že jej Solari do konce roku již nenasadil. 

JESÚS VALLEJO (2)

h

Jesús se vždy objeví, aby nám pak na delší čas opět zmizel. A tak se nám v prosinci opět objevil. Proti Melille se měl rozehrát. Pak přišel zápas proti CSKA Moskva, a nová stoperská dvojice Vallejo – Sánchez. Jesús utkání, v němž on měl být tím zkušenějším, nezvládl. Začíná být evidentní, že za rok a půl v Madridu žádný krok vpřed ve své kariéře, brzděné zraněními, neudělal. 

FRAN GARCÍA a FIDALGO (nehodnoceni)

H h

Zahráli si jen pár minut proti Melille. Získali první ostruhy za A-tým Realu Madrid na Bernabéu. Jinak je ale ještě jiných utkáních nečekejme. 

SANTIAGO SOLARI (7)

H

V prosinci se mu snad podařilo Real Madrid stabilizovat. Ne, nezapomněli jsme na debakl od CSKA Moskva. V daném utkání už Bílému baletu o nic nešlo, Solari trochu experimentoval se sestavou a zle se mu to nevyplatilo. Ale jak jsme uvedli. O nic nešlo – až na tu ostudu…

V La Lize – 3 utkání – 3 výhry. V Copě stvrzení postupu do čtvrtfinále. A to nejhlavnější: Dovedl Real jako trenér k první trofeji v pozici trenéra. Herní projev jeho svěřenců nebyl sice v mnoha utkáních ideální, ale berme zase, že Solari přišel jako záskok k rozloženému týmu po debaklu od Barcelony. Dejme mu prozatím tedy čas.

V některých utkáních jsou jeho střídání zvláštní. Opomíjí zkušeného Isca, a i za nejistých výsledků sázel při střídáních na Valverdeho či špatně hrajícího Ceballose. Zpevnil obranu (až na to CSKA…), dal možnost Llorentemu k rozletu, dává prostor Viníciusovi. Někdy však až bezmezně věří trápícímu se Baleovi či Lucasovi, o němž se nedá prohlásit, že by byl platnější, než Isco či Asensio. Ale za ten pohár – sedmička!


3 Komentářů

Přidat komentář

Související články

MARCA: Real Madrid a Ferland Mendy se dohodli na podmínkách prodloužení smlouvy
Mužstvo

MARCA: Real Madrid a Ferland Mendy se dohodli na podmínkách prodloužení smlouvy

Podle deníku MARCA se Real Madrid a Ferland Mendy již dohodli na podmínkách nového kontraktu. Francouz po návratu z dovolené…
Arda bude Ancelottiho žolík. Turecké zázračné dítě zastoupí na mnoha ofenzivních postech
Mužstvo

Arda bude Ancelottiho žolík. Turecké zázračné dítě zastoupí na mnoha ofenzivních postech

Podle oficiálních stránek klubu tvoří v současné době útočnou řadu Los Blancos pět hráčů: Kylian Mbappé, Vinícius, Rodrygo, Brahim a Endrick.…
Real Madrid porazil v přípravě Albacete. Branky vstřelili Brahim, Latasa… a Reinier!
Mužstvo

Real Madrid porazil v přípravě Albacete. Branky vstřelili Brahim, Latasa… a Reinier!

Ve středu 25.07.2024 proběhl první předsezónní test Realu Madrid. V jeden z nejteplejších letních dnů v hlavním městě, v den…
Florentino o Nachovi: Jeden z nejlegendárnějších odchovanců Realu Madrid
Mužstvo

Florentino o Nachovi: Jeden z nejlegendárnějších odchovanců Realu Madrid

Real Madrid a Florentino Pérez se dnes rozloučili s Nachem. Přinášíme prezidentův projev z tohoto obřadu ve Valdebebas. „Rád bych…