Hostování hráčů Realu Madrid, přináší více starostí než radosti. Situace Kuba se bude řešit již v lednu

  Hostování hráčů Realu Madrid, přináší více starostí než radosti. Situace Kuba se bude řešit již v lednu

  Ceballos, Bale, Kubo, Vallejo, Brahim, Reinier a Mayoral – v příštích měsících bude Real Madrid jen těžko rozhodovat o budoucnosti hostujících hráčů. Mnozí z nich bohužel selžou a neuchytí se ve svých nových klubech.

  V roce 2021 bude jedním z nejdůležitějších témat pro vedení Realu Madrid situace a budoucnost hostujících hráčů. V tomto okamžiku je zapůjčeno sedm hráčů – Dani Ceballos, Gareth Bale, Kubo, Jesús Vallejo, Brahim, Reinier a Borja Mayoral. U pěti z nich hostování končí za pouhých pět měsíců, zbývající dva hostují do roku 2022.

  Gareth Bale

  Nepochybně největší hlavolam pro vedení královského klubu. Klub už dlouho neúspěšně hledal místo pro Balea mimo Madrid. Nakonec bylo dosaženo dohody s Tottenhamem. V plánu bylo, aby se Velšan vrátil na nejvyšší úroveň Premier League, čímž by přesvědčil svůj bývalý klub k definitivnímu přestupu po skončení hostování.

  Bohužel Baleův přístup stále zůstává hodně za očekáváním. Po návratu na Britské ostrovy odehrál pouze čtyři zápasy Premier League (162 minut) a José Mourinho ho vidí spíše jako hráče Evropské ligy. Současně stále vyvstává téma jeho pravidelně se opakujících zdravotních problémů. Jak měsíce ubíhají, Baleova šance zůstat déle v Londýně se zmenšuje.

  Takefus Kubo

  Případ Kubo je také velmi znepokojující pro technický personál Realu Madrid. Klub vkládá velké naděje do budoucnosti 19 letého Japonce, a proto bylo hlavní myšlenkou hostování pravidelně hrát v Primera División, a tak dále rozvíjet hráče. Vzhledem ke zcela neúspěšnému pololetí ve Villarrealu nyní existuje mnoho náznaků toho, že Kubo stráví druhou část sezóny v Getafe. V barvách Žluté ponorky odehrál v La Lize 13 zápasů, během nichž nashromáždil méně než 300 minut.

  Dani Ceballos

  Ceballos hraje druhou sezónu na hostování v Arsenalu. Existuje však jen málo důvodů, že by po možném návratu mohl počítat s hraním pod Zinédinem Zidanem. Kromě toho mají Gunners v současné době špatnou sezónu a sám 24 letý záložník nemůže počítat s jistotou základní sestavy. V tuto chvíli má na svém kontě něco přes 1 200 minut rozdělených do 23 zápasů (v základní jedenáctce jich udělal jen polovinu). Nevstřelil ani jeden gól a připsal si pouze jednu asistenci.

  Brahim Díaz

  Ze všech hostujících hráčů se zdá, že Brahim je na tom nejlépe. 21 letý Španěl našel v Miláně to, co v Realu Madrid neměl – pravidelnost. Je pravda, že není neochvějným hráčem prvního týmu, ale v Serii A a Evropské lize nashromáždil celkem více než 700 minut, během nichž vstřelil dokonce čtyři branky.

  Brahim se také stal jedním z favoritů příznivců Rossoneri a v posledních týdnech italské zdroje uvedly, že Milán plánuje zahájit jednání s Realem Madrid o konečném přestupu. Konečné rozhodnutí v této věci budou muset učinit Los Blancos – buď návrat mladého útočníka nyní, nebo prodloužení hostování o další rok. Pokud se zase na stole objeví nabídka, kterou nelze odmítnout, není vyloučena ani možnost přestupu.

  Jesús Vallejo

  Vallejo ukázal svoji dobrou stránku na hostování v Německu, proto bylo v sezóně 2017/18 rozhodnuto dát mu šanci zůstat u prvního týmu Realu Madrid. Ukázalo se však, že tento postup byl neúspěšný, takže španělský obránce byl odeslán hledat minuty na dalším hostování. Po zcela neúspěšných šesti měsících v anglickém Wolverhamptonu se vrátil do Španělska a přestěhoval se do Granady, za kterou hraje již rok.

  V aktuální sezoně odehrál celkem 14 zápasů, z toho 12 v prvním týmu. Po skončení aktuálních sezóny končí hostování a sám Vallejo neskrývá, že by se rád vrátil do Madridu. Klub však pečlivě sleduje přestupový trh při hledání nových stoperů, což není nejlepší znamení v souvislosti s možným návratem 24 letého hráče.

  Reinier

  Hostování Reiniera Borussii Dortmund bylo uzavřeno na dvě sezóny. To znamená, že mladý Brazilec zůstane v Bundeslize minimálně do června 2022. Hráč Los Blancos se nenašel v týmu Luciena Favreho – odehrál pouze 136 minut a do základní jedenáctky ještě nenáhledl. Zdá se, že Reinier se dosud nepřizpůsobil ani tak španělskému, německému, ale především evropskému fotbalu.

  Prosincové odvolání Favreho však pro Brazílce otevírá nové příležitosti. Nový trenér Borussie, Edin Terzić, již oznámil, že na něj určitě vsadí. Nadcházející měsíce budou v kontextu budoucnosti Reiniera zásadní a budou odpovídat na otázku, zda se Real Madrid správně rozhodl přivést ho z Brazílie v tak mladém věku.

  Borja Mayoral

  Podobný případ jako Reinier – je hostování Borji Mayorala, který byl Římu zapůjčen také na další dvě sezóny. 23 letý útočník odehrál celkem devět zápasů Serie A, dvakrát vstoupil na hřiště v první sestavě a vstřelil tři góly. Mnohem lepší výsledky jsou naopak zaznamenány v Evropské lize – ve všech evropských zápasech byl v základní sestavě AS, vstřelil tři góly a zaznamenal jednu asistenci.

  Zbyněk je redaktorem webu Bilybalet.cz. Realu Madrid fandí 20 let, od střídání a skvělého výkonu San Ikera ve finále LM. Specializuje se na články o financích Los Blancos a Castillu. Je také otcem ligového dorostence a má tak blízko k mládežnickému fotbalu.


  Zdroj: MARCA.com

  3 Komentářů

  Přidat komentář

  Související články

  Fede Valverde je zpět. Uruguayský záložník nevynechá jedinou příležitost ke střele
  Mužstvo

  Fede Valverde je zpět. Uruguayský záložník nevynechá jedinou příležitost ke střele

  Fede Valverde vstřelil svůj první gól v sezoně 2023/24 v zápase proti Realu Sociedad. Uruguayský záložník provedl razantní střelu zpoza…
  Jude Bellingham: Díky volnosti na hřišti v Realu Madrid hraji mnohem lépe
  Mužstvo

  Jude Bellingham: Díky volnosti na hřišti v Realu Madrid hraji mnohem lépe

  Jude Bellingham udělil rozhovoru pro Channel 4 Sport po vítězství 3:1 v přátelském zápase se Skotskem. Záložník přiznal, že klíčem…
  Dani Carvajal se ohradil proti obviněním, která porušují jeho dobré jméno
  Mužstvo

  Dani Carvajal se ohradil proti obviněním, která porušují jeho dobré jméno

  Dani Carvajal zveřejnil prohlášení, ve kterém se ohrazuje proti obviněním, která porušují jeho dobré jméno. Dani Carvajal vyvolal ve Španělsku…
  Lucas Vázquez slaví 8 let od svého debutu v Realu Madrid. Odchovanec, který nikdy nezklame
  Mužstvo

  Lucas Vázquez slaví 8 let od svého debutu v Realu Madrid. Odchovanec, který nikdy nezklame

  Včerejšek byl dnem, Lucas Vázquez oficiálně před 8 lety debutoval v prvním týmu Realu Madrid a jeho přestup byl jedním…