Hodnocení hráčů: Alphonse Areola. Spolehlivá dvojka s jednou hrubkou

Hodnocení hráčů: Alphonse Areola. Spolehlivá dvojka s jednou hrubkou

Do Realu Madrid přišel Alphonse Areola na poslední chvíli jako náhrada za odcházejícího Keylora Navase. Zatímco Kostaričanovi byla role dvojky za Thibautem Courtoisem málo, Francouz ji přijal. V brance Bílého baletu zatím stál v osmi zápasech. Jak si vedl?

Alphonse Areola

Soutěž Minuty Ink. góly Čistá konta
La Liga 270 3 1
Liga mistrů 134 1 1
Copa del Rey 270 5 1
Superpohár 0 0 0
Celkem 674 9 3

První zápas si Alphonse Areola odbil 25. září proti Osasuně a hned vychytal čisté konto při výhře 2:0. Celkově odchytal Francouz tři duely ve španělské lize, tři zápasy v Copa del Rey a dvakrát se představil v Lize mistrů. V každé soutěži vychytal jedno čisté konto.

Areola ukázal, že je velmi spolehlivou dvojkou. Výjimkou byl zápas s Granadou, kde za stavu 3:1 pro Real udělal obrovskou chybu při rozehrávce a favorit se o tři body ještě musel strachovat. Jinak v utkáních několikrát ukázal své přednosti, mezi které patří včasné výběhy či skvělé reflexy.

Alphonse Areola: Moment k zapamatování

Debut s čistým kontem a zásah jednou rukou

Jak jsme již psali, hned ve svém prvním utkání za Real udržel Alphonse Areola čisté konto. Bylo to proti Osasuně. Nutno dodat, že příliš práce neměl, jednou ovšem skvěle zasáhl. A fanoušci si zapamatovali také jeho netradiční stáhnutí centrovaného míče – jednou rukou.

Známka od Podvinha: 3

Areola je podle mě možná až příliš dobrý brankář na to, aby byl dvojkou. Z toho, co zatím předvedl v dresu Realu, je ale těžké soudit, jelikož jde o malý vzorek zápasů. Negativem je jednoznačně hrubka proti Granadě, jinak ovšem působil jistě. Moc se mi líbí, jak dokáže být dominantní ve vzduchu.

Přesto dávám průměrnou známku 3. Jednak proto, že zápasů bylo opravdu málo a zadruhé také ve srovnání s Courtoisem, který byl přece jen svými výkony výraznější.

Známka od čtenářů

Oznámkuj Alphonse Areolu za jeho sezonu i ty. Známkujeme jako ve škole, to znamená 1 vynikající, 3 průměrný a 5 nedostatečný.

Podvinho je zakladatelem webu BilyBalet.cz. Realu Madrid fandí už od roku 2002, několikrát ho viděl v akci na Bernabéu i jinde v Evropě. Sám celý život hraje fotbal, v mládeži působil i ve Slavii Praha. Má za sebou také angažmá v deníku Sport, kde působil čtyři roky jako novinář. Aktuálně je fotbalovým trenérem.


2 Komentářů

Přidat komentář

Související články

Lunin: Jestli chci zůstat v Realu Madrid? Samozřejmě, že ano
Mužstvo

Lunin: Jestli chci zůstat v Realu Madrid? Samozřejmě, že ano

Andrij Lunin si aktuálně plní reprezentační povinnosti, zároveň ale potvrzuje, že by rád zůstal v Realu Madrid. Brankář má smlouvu…
El Confidencial: Islámský stát nabádal k útokům na hráče a fanoušky Realu Madrid
Mužstvo

El Confidencial: Islámský stát nabádal k útokům na hráče a fanoušky Realu Madrid

Příslušníci španělské Guardia Civil oznámili, že rozbili buňku nadace I’lam, která se podílí na propagandě takzvaného Islámského státu. Mezi nalezenými…
Otazníky v defenzivě. Jaké bude složení stoperů pro příští sezónu?
Mužstvo

Otazníky v defenzivě. Jaké bude složení stoperů pro příští sezónu?

Žádné rozhodnutí zatím nepadlo. Před novou sezonou 2024/25 mají jistá místa Rüdiger a Militão, vedle nich se objevují jména Nacha,…
První rok Juda Bellinghama
Mužstvo

První rok Juda Bellinghama

V pátek to byl přesně rok od chvíle kdy Real Madrid oznámil příchod Juda Bellinghama. Anglický záložník ve své premiérové sezóně…