Guardiola: Třetí rok po sobě čelíme králům této soutěže

Guardiola: Třetí rok po sobě čelíme králům této soutěže

Trenér Manchesteru City Pep Guardiola zhodnotil dnešní los čtvrtfinále Ligy mistrů. Svůj tým připravuje na čtvrtfinále FA Cupu proti Newcastlu, na předzápasové tiskové konferenci přišla otázka i na konfrontaci s Realem Madrid.

Nemáme na výběr. Připadá mi to už trochu jako tradice, třetí rok za sebou jdeme hrát proti králům Ligy mistrů. Doufám, že do konfrontace s nimi půjdeme v nejlepším možném rozpoložení. Los nemůžeme ovlivnit. Pokud si někdo myslí, že to máme snazší, když začínáme venku a končíme doma, tak se mýlí a podceňuje našeho soupeře,“ řekl trenér Manchesteru City.

V posledních pěti sezónách Ligy mistrů na sebe oba týmy narazily čtyřikrát, z toho třikrát v řadě. V osmifinále „covidového“ ročníku 2019/20 zvítězil Manchester v obou utkáních 2:1. Fanoušci Los Blancos rádi vzpomínají na remontadu v sezóně 2021/22, kdy Manchester zvítězil 4:3 na Etihad Stadium, Real ale v odvetě vyhrál 3:1 po prodloužení, do hry se dostal až díky last minute gólům Rodryga, který zápas poslal do prodloužení. V minulém ročníku se na Bernabéu zrodila remíza 1:1, Manchester si následně doma s Realem poradil poměrem 4:0. Další bitvy mezi oběma giganty se odehrají v první polovině dubna.

 

Laša je redaktorem portálu Bilybalet.cz. Do redakce se po dvouleté odmlce vrátil na počátku roku 2024. K fotbalu má blízko, pracuje pro český prvoligový klub a nedá dopustit na Rýmařov, odkud pochází. Realu fandí už od roku 2002, kdy ho okouzlil gól Zinedina Zidana ve finále Ligy mistrů proti Leverkusenu.


Zdroj: marca.com

2 Komentářů

  • Avatar

    Inac to fakt mame pred prvym zapasom s City 8 dni volna?ked si pozriem pogram na Flashscore tak mi to tak ukazuje ze v aprili hrame prvy zapas az s City, zato City odohra v aprili pred prvym zapasom este 2 zapasy 3.4. a 6.4..

    1
    0
  • Avatar

    to sice jo ale la liga už byla nalosovaná před losem ligy mistrů

    za mě hodně těžkej zápas ale snad to zvládneme.Je mi hodně líto že jeden z nejlepších týmů v soutěži vypadne už ve čtvrtfinále ale co se dá dělat
    ¨
    bohužel první zápas hrajeme doma a druhej venku… a to všichni víme jak to dopadlo 😛

    1
    0

Přidat komentář

Související články

Gülerova dalekonosná střela byla vyhlášená gólem sezony v La Lize (VIDEO)
Liga mistrů

Gülerova dalekonosná střela byla vyhlášená gólem sezony v La Lize (VIDEO)

Arda zvítězil v hlasování expertů, kapitánů a fanoušků a byl vybrán autorem nejkrásnějšího gólu uplynulé sezony v Primera División. Arda…
Valverdeho gól proti City brankou sezony Ligy mistrů (VIDEO)
Liga mistrů

Valverdeho gól proti City brankou sezony Ligy mistrů (VIDEO)

Skupina technických pozorovatelů UEFA vybrala deset nejlepších gólů sezony 2025/26 Ligy mistrů UEFA. Žebříček otevírá trefa hráče Realu Madrid. Desítku…
Arda Güler byl zvolen Objevem sezony v Lize mistrů
Liga mistrů

Arda Güler byl zvolen Objevem sezony v Lize mistrů

UEFA oficiálně oznámila nejdůležitější individuální ocenění za uplynulou sezonu Ligy mistrů a jedno z nich připadlo hráči Realu Madrid. Po…
Mbappé ovládl střeleckou tabulku Ligy mistrů, Vinícius má nejvíce asistencí
Liga mistrů

Mbappé ovládl střeleckou tabulku Ligy mistrů, Vinícius má nejvíce asistencí

Stejně jako před rokem, kdy alespoň částečnou útěchou pro Real Madrid byla koruna nejlepšího střelce La Ligy pro Kyliana Mbappého,…