Guardiola: 1:5, gratulace. Příští rok se určitě potkáme znovu

Guardiola: 1:5, gratulace. Příští rok se určitě potkáme znovu
Pep Guardiola (zdroj: youtube.com/mancity)

Pep Guardiola poskytl rozhovor pro stanici Movistar+ po porážce 1:2 s Realem Madrid. Přinášíme výběr z vyjádření trenéra Manchesteru City.

Jsme tu s trenérem Manchesteru City. Pepu, dá se po dvou zápasech říct, že postup Realu je spravedlivý a zasloužený?
„No… 1:5. Gratulace.“

Jak se řídí zápas, když už ve 20. minutě chcete dotahovat ztrátu, ale zůstanete o jednoho hráče méně a ještě k tomu inkasujete?
„Mrzí mě, že jsme ten zápas nemohli odehrát jedenáct na jedenáct, i po tom inkasovaném gólu. Ale je to pryč. To jediné nám teď zbývá.“

Bernardo Silva říkal, že to bylo přirozené postavení ruky. Když jsi viděl opakované záběry, myslíš, že to byla ruka?
„Rozhodčí ji odpískal, ne? Tím je to dané.“

Co jsi hledal změnami ve druhém poločase? Nebyl to jednoduchý moment, pořád to bylo nerozhodně.
„Chtěli jsme víc zavřít střed, protože se čtyřmi vzadu jsme na křídlech trpěli. Při jejich rychlosti a hráčích, kteří si nabíhají do volných prostorů, nám pětice vzadu dávala větší jistotu. Nejdřív jsme měli víc obránců, pak víc útočníků… Co k tomu dodat?“

Co se stalo v tomhle měsíci? Vypadáváte z Ligy mistrů a ani v Premier League to není jednoduché.
„Jsme mimořádné mužstvo. Opravdu mimořádné. Prvních patnáct minut dnes, první čtvrthodina na Santiago Bernabéu… chyba u dlouhého míče na Valverdeho… Jsme výjimečný tým. Hrajeme opravdu dobrý fotbal. Gratulace Realu i vám všem.“

Když cítíš, že tým hraje dobře, ale výsledky tomu neodpovídají, jak se taková situace zvládá do konce sezony?
„Musíte jít dál. Jsou dobré i špatné výsledky. Musíme si odpočinout a znovu se zvednout. Bolí nás, že jsme vypadli z Ligy mistrů, ale je to extrémně náročná soutěž. Chtěl bych ten zápas prožít jedenáct na jedenáct.“

Pamatuju si, že loni po vyřazení s Realem jsem se ptal, jestli máš sílu to vést dál. Chvilku jsi přemýšlel a řekl jsi: ano. Máš sílu zůstat i na další sezonu a na další souboj s Realem Madrid?
„Ano, určitě se znovu potkáme. Ano, ano, mám spoustu sil.“

Děkuju, hodně štěstí.
[jen se směje a odchází]

Laša je redaktorem portálu Bilybalet.cz. Do redakce se po dvouleté odmlce vrátil na počátku roku 2024. K fotbalu má blízko, pracuje pro český prvoligový klub a nedá dopustit na Rýmařov, odkud pochází. Realu fandí už od roku 2002, kdy ho okouzlil gól Zinedina Zidana ve finále Ligy mistrů proti Leverkusenu.


Zdroj: Movistar+

1 Komentářů

Přidat komentář

Související články

Gülerova dalekonosná střela byla vyhlášená gólem sezony v La Lize (VIDEO)
Liga mistrů

Gülerova dalekonosná střela byla vyhlášená gólem sezony v La Lize (VIDEO)

Arda zvítězil v hlasování expertů, kapitánů a fanoušků a byl vybrán autorem nejkrásnějšího gólu uplynulé sezony v Primera División. Arda…
Valverdeho gól proti City brankou sezony Ligy mistrů (VIDEO)
Liga mistrů

Valverdeho gól proti City brankou sezony Ligy mistrů (VIDEO)

Skupina technických pozorovatelů UEFA vybrala deset nejlepších gólů sezony 2025/26 Ligy mistrů UEFA. Žebříček otevírá trefa hráče Realu Madrid. Desítku…
Arda Güler byl zvolen Objevem sezony v Lize mistrů
Liga mistrů

Arda Güler byl zvolen Objevem sezony v Lize mistrů

UEFA oficiálně oznámila nejdůležitější individuální ocenění za uplynulou sezonu Ligy mistrů a jedno z nich připadlo hráči Realu Madrid. Po…
Mbappé ovládl střeleckou tabulku Ligy mistrů, Vinícius má nejvíce asistencí
Liga mistrů

Mbappé ovládl střeleckou tabulku Ligy mistrů, Vinícius má nejvíce asistencí

Stejně jako před rokem, kdy alespoň částečnou útěchou pro Real Madrid byla koruna nejlepšího střelce La Ligy pro Kyliana Mbappého,…