GOAL: Vinícius Júnior si dvakrát snížil svůj plat a patří mezi nejhůře placené hráče

  GOAL: Vinícius Júnior si dvakrát snížil svůj plat a patří mezi nejhůře placené hráče

  Brazilec je jedním z pěti nejhůře placených hráčů v týmu. Hráčova smlouva je platná do roku 2024, takže se očekává, že Real Madrid s jejím prodloužením nebude dlouho čekat.

  Exploze formy Viníciuse Júniora mimo jiné způsobila, že se hodně mluví o jeho smluvní situaci a téměř vždy se uvádí nepřesná čísla. Jisté je, že od té doby, co nastoupil do Realu Madrid v roce 2018, je Brazilec právě teď ve své nejlepší formě.

  Los Blancos za něj zaplatili 45 milionů eur a dnes tohoto rozhodnutí nelitují, protože Vini se stala vedoucí postavou týmu. Portál Goal uvádí, že Viníciův plat je 3,2 milionu eur čistého za sezónu (s bonusem by mohl vyskočit na 4 miliony), čímž se dostal na konec platové osy.

  Bývalý hráč Flamenga je v první pětce s nejmenšími výdělky, vedle hráčů jako Dani Ceballos, Jesús Vallejo a Andrij Lunin. Klub si uvědomuje, že tato částka je neadekvátní a raději dříve než později dojde k její revizi, i když se o tom dosud nevedly žádné diskuse.

  Klub oceňuje Viniho přístup nejen na hřišti, ale i mimo něj. Jednadvacetiletý hráč patří ke skupině fotbalistů, kteří nejenže přijali první 10% snížení platů navržené kvůli krizi způsobené pandemií koronaviru, ale udělal také to podruhé v roce 2020, a to za kontroverzních okolností, protože klub nedosáhl obecné shody s celým týmem.

  Vinícius zahájil sezónu elektrizujícím způsobem, přestože měl kratší přípravné období, protože soutěžil na Copa América, kde se Brazílie dostala do finále. Carlo Ancelotti se ale nebál na něj vsadit a po návratu ujistil vedení, že má plnou důvěru v jeho potenciál, a mladík reagoval tím nejlepším možným způsobem, skvělou hrou, pěti góly a třemi asistencemi .

  Se smlouvou do roku 2024 a doložkou mnohem nižší než 500 milionů eur lze očekávat, že v následujících měsících budou zahájena jednání o prodloužení smlouvy a vylepšení jejích podmínek.

  Věří se, že nebudou žádné velké překážky, protože Viníciusovým snem je uspět v Realu Madrid. Všichni také oceňují, že Brazilec nikdy o nic nepožádal a Florentino Pérez je jeho největší podporovatel.

  Zbyněk je redaktorem webu Bilybalet.cz. Realu Madrid fandí 20 let, od střídání a skvělého výkonu San Ikera ve finále LM. Specializuje se na články o financích Los Blancos a Castillu. Je také otcem ligového dorostence a má tak blízko k mládežnickému fotbalu.


  Zdroj: GOAL.com

  8 Komentářů

  • Avatar

   Na Vinim je vidieť, že on fakt nehrá pre peniaze ale jeho snom je žiariť v drese Realu, v drese milovaného klubu. Veľmi sa mi páči ako po každom góle ukazuje a bozkáva znak Realu, on je veľký madridista a pridať si rozhodne zaslúži, a tak ako sa píše v článku, s jeho novou zmluvou určite nebude najmenší problém.

   0
   0
  • Avatar

   No ak bude takto makat celu sezonu tak minimalne 8mega dostane*lol* zatial si zasluzi aj viac

   0
   0
   • Avatar

    Vini si určitě zaslouží přidáno , ikdyž si myslím že peníze u něj nehrají tak velkou roli , je to srdcař který chce bojovat za RM a miluje fanoušky i klub zároven , nechci říct že tu nic nedokázal a ničemu nepřišpěl už pár poháru tu máme s Vinim , ale jemu 21 let a nějak extra velký astronomický plat bych mu zas nedával zatím ještě , ale nějakých 7-8m max by si zasloužil jestli teď má tedy těch zminovaných necelých 4

    0
    0

  Přidat komentář

  Související články

  Vinícius tvrdě pracuje na svém sebeovládání. Posun je znatelný, ale cesta bude ještě dlouhá
  Mužstvo

  Vinícius tvrdě pracuje na svém sebeovládání. Posun je znatelný, ale cesta bude ještě dlouhá

  Vinícius se snaží zlepšovat, ačkoli i přes zranění, která ho trápí, nejsou jeho čísla horší než v předchozích sezonách. V…
  Dinamo Záhřeb stojí o návrat Luky Modriće
  Mužstvo

  Dinamo Záhřeb stojí o návrat Luky Modriće

  Prezident chorvatského klubu Mirko Barišić podle místních médií v minulém týdnu znovu kontaktoval Luku Modriće a přemlouval jej k návratu do mateřského…
  Bellingham se blíží návratu. Stihne už možná zápas proti Valencii
  Mužstvo

  Bellingham se blíží návratu. Stihne už možná zápas proti Valencii

  Jude Bellingham se zranil při domácím utkání proti Gironě 10. února. Los Blancos zvítězili 4:0 a Jude k vysoké výhře přispěl…
  Oficiálně: Joselu bude mimo hru kvůli zranění minimálně tři týdny
  Mužstvo

  Oficiálně: Joselu bude mimo hru kvůli zranění minimálně tři týdny

  Klub oficiálně potvrdil Španělovo zranění. Útočník v posledních dnech netrénoval se zbytkem týmu a zůstane delší dobu mimo hru. „Po…