Gareth Bale oddaluje návrat na trávník Bernabéu. Velšan se obává reakce domácího publika

Gareth Bale oddaluje návrat na trávník Bernabéu. Velšan se obává reakce domácího publika

Gareth Bale rád žije v Madridu kvůli klimatu, dobrému jídlu a golfovým hřištím. Nebylo by však na škodu, kdyby byl dochvilný a měl motivaci hrát na Bernabéu.

Velšan dorazil na středeční trénink pozdě. Pokud jde o možnou hru před madridským publikem, je nepravděpodobné, že ukáže příliš mnoho spěchu a vášně.  

Každý veterán v současném kádru stále pociťuje hluboké emoce, jakmile vstoupí na hřiště Santiaga Bernabéua. Tedy všichni kromě Balea.  

Jeho vztah k tomuto objektu v podstatě neexistuje. Je zde spíše jakési odmítání a neustálé odkládání návratu. Gareth se naposledy objevil ve svatyni Bílého baletu 26. února 2020 proti City.  

Jak snadno spočítáte, stalo se to téměř před dvěma lety. Madridismo ho od té doby nemohli vidět naživo. Hráč nejprve odešel na rok do Londýna a po návratu před aktuální sezonou se nestihl před domácím publikem ukázat. 

Zápasy jen mimo Madrid

Nastoupil ve dvou ligových zápasů, ale v obou případech šlo o venkovní střety. Dvaatřicetiletý hráč má problém s návratem na Bernabéu. Setkat se znovu s fanoušky by nebylo snadné. Ukázalo to například poslední setkání s Elche.  

Když se v jednu chvíli jeho jméno objevilo na velkoplošné obrazovce stadionu, tribunami se ozval hvizd. Bale nakonec od Ancelottiho nedostal ani minutu a celý zápas strávil zastrčený v hlubokém sedadle u postranní čáry.  

Útočník si je dobře vědom toho, že konfrontace s madridismo může být obtížná zkušenost. Zatím se tak nestalo, ale sezóna je dlouhá a stejně nikdy nevíte, kdy si to okolnosti vyžádají.

Nekonečná zranění

Stále narůstající doba návratu je způsoben nedostatečnou motivací Balea samotného, ale také jeho neustálými zraněními a rozhodnutími trenéra. Carlo si jistě bude muset dávat pozor při výběru okamžiku, kdy na Bernabéu znovu pustí Garetha.  

Vždy je lepší se znovu ukázat, když je příznivá doba. Velšan má na tribuně stále spojence, i když někteří z nich se v poslední době obrátili k lhostejnosti. Jasné je jen to, že po příchodu na hřišti se ovací rozhodně od nikoho nedočká. 

Bale nikam nespěchá. Pokud bude muset hrát, je připraven na pískot. Příchod této situaci však nehodlá urychlovat. Mezitím je možné, že proti Athleticu v poháru bude hrát, ale opět venku, protože se stále pořádně není 100% jisté, zda se Benzema stihne uzdravit.  

Navíc chybí i Brazilci nasazení v národním týmu. Před pár měsíci měl Gareth šanci se znovu ukázat fanouškům v Madridu, ale zranění ho vyřadilo ze setkání se Celtou. Dlouho se léčil, takže nebyl vidět ani na trávníku, ani na tribuně.  

Původně se předpokládalo, že křídelník odehraje zápas proti Rayo 6. listopadu, ale fotbalista řekl, že se na to stále necítí. A Atlético byla další potenciální příležitost. Bale byl na seznamu povolaných, ale Ancelotti toho nevyužil.  

Vždy bude něco, co ho zpomalí. U Cádize se ukázal být překážkou koronavirus. Před soubojem s Valencií říkal, že ho bolí záda. Není pochyb o tom, že Bale navzdory své lásce k Madridu rozhodně není hlavou v Realu Madrid.

Neodvratný konec

Ať tak či onak, jeho poslední vystoupení v bílém dresu se mohou během dlouhé sezóny hodit. Ancelotti se ujal krkolomného úkolu dostat z Garetha zbytek jeho motivace a nehodlá se toho vzdát. 

Situace v útoku není vždy růžová a i ne zcela oddaný Bale je podle Itala stále schopen něčím přispět. Hráč má také stále svou hrdost a pokud dostane šanci, určitě jí nebude chtít sabotovat. 

Střílel klíčové góly klubu a vyhrával trofeje. I ze sobeckých důvodů možná nebude chtít na konci zanechat špatný dojem. Jeho návrat na Bernabéu se táhne velmi dlouho, ale ve chvíli pravdy může být v pokušení předvést čistý fotbalový potenciál, který je stále skrytý někde hluboko v něm.

Soutěž s BilyBalet.cz

Portál BilyBalet.cz spustil soutěž o zajímavé ceny. Přidej se! Zapojit se je rychlé a snadné. Šanci dostat se do slosování máš do 6. února.

Zapojit se do soutěže »

Zbyněk je redaktorem webu Bilybalet.cz. Realu Madrid fandí 20 let, od střídání a skvělého výkonu San Ikera ve finále LM. Specializuje se na články o financích Los Blancos a Castillu. Je také otcem ligového dorostence a má tak blízko k mládežnickému fotbalu.


Zdroj: elconfidental.com

Přidat komentář

Související články

Tři ze čtyř nejhodnotnějších hráčů světa má pod smlouvami Real Madrid
Mužstvo

Tři ze čtyř nejhodnotnějších hráčů světa má pod smlouvami Real Madrid

Real Madrid má ve svých řadách tři nejdražší fotbalisty světa – Kylian Mbappé, Jude Bellingham a Vinícius mají hodnotu 180…
Relevo: Real už zná datum Mbappého představení na Santiago Bernabéu
Mužstvo

Relevo: Real už zná datum Mbappého představení na Santiago Bernabéu

Po sedmi letech „telenovely“ mezi Realem Madrid, PSG a samotným hráčem je už nyní akvizice Kyliana Mbappého považována za nejmedializovanější…
Carvajal: Fotbal není matematika, nejde o to, dát dohromady dobré hráče
Mužstvo

Carvajal: Fotbal není matematika, nejde o to, dát dohromady dobré hráče

Dani Carvajal poskytl rozhovor deníku MARCA. Španěl se rozpovídal především o své uplynulé sezoně a o nejpamátnějších momentech, které ho…
Rodrygo nehodlá opustit nový projekt Realu Madrid
Mužstvo

Rodrygo nehodlá opustit nový projekt Realu Madrid

Rodrygo nemá v úmyslu opustit Real Madrid a klub ho nehodlá pustit i přes nabídky z PSG a City. Celá…