Gareth Bale oddaluje návrat na trávník Bernabéu. Velšan se obává reakce domácího publika

  Gareth Bale oddaluje návrat na trávník Bernabéu. Velšan se obává reakce domácího publika

  Gareth Bale rád žije v Madridu kvůli klimatu, dobrému jídlu a golfovým hřištím. Nebylo by však na škodu, kdyby byl dochvilný a měl motivaci hrát na Bernabéu.

  Velšan dorazil na středeční trénink pozdě. Pokud jde o možnou hru před madridským publikem, je nepravděpodobné, že ukáže příliš mnoho spěchu a vášně.  

  Každý veterán v současném kádru stále pociťuje hluboké emoce, jakmile vstoupí na hřiště Santiaga Bernabéua. Tedy všichni kromě Balea.  

  Jeho vztah k tomuto objektu v podstatě neexistuje. Je zde spíše jakési odmítání a neustálé odkládání návratu. Gareth se naposledy objevil ve svatyni Bílého baletu 26. února 2020 proti City.  

  Jak snadno spočítáte, stalo se to téměř před dvěma lety. Madridismo ho od té doby nemohli vidět naživo. Hráč nejprve odešel na rok do Londýna a po návratu před aktuální sezonou se nestihl před domácím publikem ukázat. 

  Zápasy jen mimo Madrid

  Nastoupil ve dvou ligových zápasů, ale v obou případech šlo o venkovní střety. Dvaatřicetiletý hráč má problém s návratem na Bernabéu. Setkat se znovu s fanoušky by nebylo snadné. Ukázalo to například poslední setkání s Elche.  

  Když se v jednu chvíli jeho jméno objevilo na velkoplošné obrazovce stadionu, tribunami se ozval hvizd. Bale nakonec od Ancelottiho nedostal ani minutu a celý zápas strávil zastrčený v hlubokém sedadle u postranní čáry.  

  Útočník si je dobře vědom toho, že konfrontace s madridismo může být obtížná zkušenost. Zatím se tak nestalo, ale sezóna je dlouhá a stejně nikdy nevíte, kdy si to okolnosti vyžádají.

  Nekonečná zranění

  Stále narůstající doba návratu je způsoben nedostatečnou motivací Balea samotného, ale také jeho neustálými zraněními a rozhodnutími trenéra. Carlo si jistě bude muset dávat pozor při výběru okamžiku, kdy na Bernabéu znovu pustí Garetha.  

  Vždy je lepší se znovu ukázat, když je příznivá doba. Velšan má na tribuně stále spojence, i když někteří z nich se v poslední době obrátili k lhostejnosti. Jasné je jen to, že po příchodu na hřišti se ovací rozhodně od nikoho nedočká. 

  Bale nikam nespěchá. Pokud bude muset hrát, je připraven na pískot. Příchod této situaci však nehodlá urychlovat. Mezitím je možné, že proti Athleticu v poháru bude hrát, ale opět venku, protože se stále pořádně není 100% jisté, zda se Benzema stihne uzdravit.  

  Navíc chybí i Brazilci nasazení v národním týmu. Před pár měsíci měl Gareth šanci se znovu ukázat fanouškům v Madridu, ale zranění ho vyřadilo ze setkání se Celtou. Dlouho se léčil, takže nebyl vidět ani na trávníku, ani na tribuně.  

  Původně se předpokládalo, že křídelník odehraje zápas proti Rayo 6. listopadu, ale fotbalista řekl, že se na to stále necítí. A Atlético byla další potenciální příležitost. Bale byl na seznamu povolaných, ale Ancelotti toho nevyužil.  

  Vždy bude něco, co ho zpomalí. U Cádize se ukázal být překážkou koronavirus. Před soubojem s Valencií říkal, že ho bolí záda. Není pochyb o tom, že Bale navzdory své lásce k Madridu rozhodně není hlavou v Realu Madrid.

  Neodvratný konec

  Ať tak či onak, jeho poslední vystoupení v bílém dresu se mohou během dlouhé sezóny hodit. Ancelotti se ujal krkolomného úkolu dostat z Garetha zbytek jeho motivace a nehodlá se toho vzdát. 

  Situace v útoku není vždy růžová a i ne zcela oddaný Bale je podle Itala stále schopen něčím přispět. Hráč má také stále svou hrdost a pokud dostane šanci, určitě jí nebude chtít sabotovat. 

  Střílel klíčové góly klubu a vyhrával trofeje. I ze sobeckých důvodů možná nebude chtít na konci zanechat špatný dojem. Jeho návrat na Bernabéu se táhne velmi dlouho, ale ve chvíli pravdy může být v pokušení předvést čistý fotbalový potenciál, který je stále skrytý někde hluboko v něm.

  Soutěž s BilyBalet.cz

  Portál BilyBalet.cz spustil soutěž o zajímavé ceny. Přidej se! Zapojit se je rychlé a snadné. Šanci dostat se do slosování máš do 6. února.

  Zapojit se do soutěže »

  Zbyněk je redaktorem webu Bilybalet.cz. Realu Madrid fandí 20 let, od střídání a skvělého výkonu San Ikera ve finále LM. Specializuje se na články o financích Los Blancos a Castillu. Je také otcem ligového dorostence a má tak blízko k mládežnickému fotbalu.


  Zdroj: elconfidental.com

  Přidat komentář

  Související články

  Ancelotti nabídl Modrićovi, aby se připojil k realizačnímu týmu
  Mužstvo

  Ancelotti nabídl Modrićovi, aby se připojil k realizačnímu týmu

  Za skvělou kariérou Luky Modriće v Realu Madrid se možná brzy zatáhne opona. Nemusela by to však být konečná. Podle zdrojů…
  Tvrdá konkurence Premier League. 10 klubů inkasovalo víc peněz za TV práva než Real
  Mužstvo

  Tvrdá konkurence Premier League. 10 klubů inkasovalo víc peněz za TV práva než Real

  Real Madrid je nadále super prestižní adresou pro naprostou většinu fotbalistů. Čelí ale stále větší finanční konkurenci z anglické Premier…
  Pérezův třetí převrat: Galácticos III, přestavba stadionu a velké příjmy
  Mužstvo

  Pérezův třetí převrat: Galácticos III, přestavba stadionu a velké příjmy

  Když Florentino Pérez připravoval přestavbu Santiaga Bernabéu, měl jasno v tom, že v den slavnostního otevření musí mít Real Madrid zároveň nejlepší…
  Real sráží žluté karty za protesty. Ancelotti to chce s hráči řešit
  Mužstvo

  Real sráží žluté karty za protesty. Ancelotti to chce s hráči řešit

  Real Madrid přišel v zápase na půdě Raya Vallecana nejen o dva body po remíze 1:1, ale také o dva…