Galaktické prezentace na Santiago Bernabéu: Zidane, Ronaldo, CR7, Beckham a Kaká

Galaktické prezentace na Santiago Bernabéu: Zidane, Ronaldo, CR7, Beckham a Kaká

Real Madrid dnes oficiálně potvrdil, že v úterý 16. července představí na Santiago Bernabéu svoji novou hvězdu Kyliana Mbappého. Deník MARCA přišel se souhrnem pěti ikonických prezentací v éře Florentina Péreze.

Zinédine Zidane (2001)

Jedním z nejvíce symbolických přestupů první Pérezovy éry, tzv. éry Los Galácticos, byl Zinedine Zidane. Francouzský záložník byl představen 9. července 2001 před zhruba 40 000 fanoušky na Santiago Bernabéu. Real Madrid za něho zaplatil Juventusu 75 milionů eur, což byla v té době naprosto bezprecedentní částka. Zidane, který se později stal legendou klubu i jako trenér, projevil při prezentaci svoji vděčnost a dal najevo své ambice. Ikonický gól, který vstřelil o necelý rok později ve finále Ligy mistrů pak pomohl ospravedlnit vysokou cenu, kterou za něj vedení Bílého baletu vysázelo.

Ronaldo (2002)

Brazilec Ronaldo, známý jako El Fenómeno, byl nadšenému publiku na Santiagu Bernabéu představen 31. srpna 2002. Real Madrid ho přivedl z Interu Milán. Navzdory zraněním, která ho sužovala celou kariéru, přišel Ronaldo do Madridu jakožto nejlepší střelec nedávno skončeného mistrovství světa, na kterém Brazílii dopomohl k zatím posledními mistrovskému titulu. V Realu chtěl dokázat, že má fotbalu stále co nabídnout. Na Santiago Bernabéu se na něho přišlo podívat více než 30 tisíc fanoušků. Ronaldo byl jedním z nejvíce zabijáckých útočníků své éry. Hned ve své první sezóně dopomohl Los Blancos k titulu v La Lize. V klubu zanechal obrovskou stopu.

David Beckham (2003)

Během prvního prezidentství Florentina Péreze si fanoušci Realu Madrid zvykli na nové hvězdné přestupy rok co rok. Figo (2000), Zidane (2001), Ronaldo (2002)… V roce 2003 přišla řada na Davida Beckhama, který z Manchesteru United zamířil do Madridu 2. července. Na anglický idol, jehož přestup se stal jedním z nejmedializovanějších v historii fotbalu, se přišlo podívat více než 50 000 fanoušků. Beckham byl ve své době naprostou superstar. Florentinu Pérezovi, prezidentovi klubu, se podařila další z jeho velkých galaktických operací, když Beckhama přivedl do týmu. Beckham, který nosil na zádech své charakteristické číslo 23, byl nadšený a slíbil, že pro Madrid odevzdá vše.

Cristiano Ronaldo (2009)

Prozatím rekordní prezentace proběhla na Santiago Bernabéu 6. července 2009, kdy byl fanouškům představen Cristiano Ronaldo. Portugalskou hvězdu, která přišla z Manchesteru United za, tehdy neuvěřitelných, 94 milionů eur, přišlo na stadion přivítat 85 000 fanoušků. Očekávání byla vysoká a Cristiano nezklamal. Ve svém projevu řekl, že hrát za Real Madrid je splněný sen, a slíbil velké věci. O několik let později tyto sliby více než splnil, stal se nejlepším střelcem klubu všech dob a získal několik titulů, včetně čtyř titulů v Lize mistrů.

Kaká (2009)

Jen několik dní před Cristianovou prezentací, 30. června 2009, byl na Bernabéu nadšeně přivítán Ricardo Izecson dos Santos Leite, známý po celém světě jako Kaká. Brazilský hráč přišel z AC Milán poté, co v roce 2007 získal Zlatý míč. Jeho představení se zúčastnilo přibližně 50 000 lidí, kteří se těšili na talentovaného hráče, jenž posílí tým Merengue. Kaka s typickým úsměvem a pokorou vyjádřil svou radost z příchodu do klubu a touhu přispět k jeho úspěchu.


Zdroj: marca.com

Přidat komentář

Související články

MARCA: Mendy je blízko prodloužení smlouvy s Realem Madrid!
Mužstvo

MARCA: Mendy je blízko prodloužení smlouvy s Realem Madrid!

Podle José Félixe Díaze z deníku MARCA je prodloužení smlouvy Francouze Mendyho blízko realitě. Zajištění situace levého obránce bylo jednou…
Zaplatí se Mbappého přestup z prodeje dresů? Odborník vyvrací letitý mýtus
Mužstvo

Zaplatí se Mbappého přestup z prodeje dresů? Odborník vyvrací letitý mýtus

Zájem o dresy Kyliana Mbappého je obrovský, ale zaplatí se Francouzův přestup, nebo dokonce jeho plat? Kylian Mbappé se již…
První sponzorská smlouva Mbappého po přestupu do Madridu. Těžit z ní bude i Real
Mužstvo

První sponzorská smlouva Mbappého po přestupu do Madridu. Těžit z ní bude i Real

Útočník podepsal svou první sponzorskou smlouvu jako hráč Realu Madrid. Královský celek může na této aktivitě svého hráče také vydělat.…
AS: Stále větší napětí kolem Lunina
Mužstvo

AS: Stále větší napětí kolem Lunina

Budoucnost Andrije Lunina je stále zahalena mlhou nejistoty. Svůj podíl na tom má i osobnost Jorgeho Mendese, portugalského agenta, který…