Galácticos 3.0 se blíží. Real Madrid v létě zakončí přestavbu týmu plného mladých talentů

Galácticos 3.0 se blíží. Real Madrid v létě zakončí přestavbu týmu plného mladých talentů
Bellingham, Mbappé a Vinícius

Klub kompletuje ofenzivní sestavu z mladých útočníků světové úrovně. Carlo Ancelotti bude moci v příští sezoně počítat s Mbappém, Viníciusem, Bellinghamem, Rodrygem, Brahimem, Gülerem a Endrickem. Všech sedm dohromady má hodnotu 715 milionů eur.

Intenzita fotbalu se vyvíjela, stejně jako počet zápasů nebo kilometrů cestování. To vše se neustále násobí a Real Madrid dlouhodobě sleduje specifickou strategii – mít v útoku kádr plný galácticos, kterým je 25 let a méně.

To znamená, že jsou ve vrcholné formě nebo blízko ní, všichni najednou, a navíc se semknou, což funguje exponenciálně. To vše vykrystalizuje letos v létě, kdy se projekt uzavře. S příchodem Kyliana Mbappého (25) a nejmladšího z nich, Endricka (v té době mu bude 18 let), dojde k vyvrcholení tohoto procesu, který v současnosti vedou Vinícius (23), Bellingham (20) a Rodrygo (23), se kterými spolupracují v různém rytmu Brahim (24) a Arda Güler (19).

Galácticos 3.0

Sedm fotbalových hvězd, jejichž celková tržní hodnota podle portálu Transfermarkt aktuálně činí 715 milionů eur. Ani první galácticos (Raúl, Ronaldo Nazário, Figo, Beckham a Zidane), ani jejich přirození nástupci v čele s všemocným Cristianem Ronaldem (Benzema, Kaká, Bale, Xabi Alonso) však nemohli počítat s tak silnou podporou další vlny mladých a mimořádně talentovaných záložníků a obránců s působivou fyzičkou jako právě se formující ve verzi galácticos 3.0.

Silná opora v zádech

Novou ofenzivní mašinu bude pohánět Fede Valverde (25), jehož výbušnost rok co rok láme rekordy, a nekonečná pohyblivost Camavingy (21) a Tchouaméniho (24) jako strážce hry ve vzduchu. Za nimi bude svou obrovskou rychlostí řádit Alphonso Davies (24) a jako pojistka bude působit Éder Militão, jediný z dvanácti výše zmíněných hráčů, kterému je více než 25 let (přesněji 26).

Pro jistotu však královští plánují i to, jak přivést hráče, kterého si vytipovali jako budoucího Brazilcova spoluhráče. Tímto hráčem je osmnáctiletý Leny Yoro, kterému v roce 2025 končí smlouva s Lille a o kterého se klub zajímá.

Vedení Bílého baletu zvažuje, zda je lepší koupit Francouze nyní (za částku kolem 60 milionů eur), nebo počkat do roku 2025, aby ho mohli získat zdarma (s podpisovým bonusem). Ať tak či onak, Yoro je favoritem na posílení defenzivního středu a záměrem je sestavit prvotřídní skupinu obránců světové úrovně.

Velkým hříchem prvního pokusu o sestavení týmu galácticos na začátku 21. století byla nedostatečná hloubka zálohy, kde klub raději šetřil a využíval cantenaros jako Pavón, Mejía, Miñambres a Rubén. To byla kardinální strategická chyba, kterou ještě doplnily špatné přestupy do druhé řady (Gravesen, Celades, Pablo García) a totálně nepovedené přestupy v obraně (Woodgate a Walter Samuel).

Začněme s… Joseluem

Vrátíme-li se do současnosti a k sedmičlenné útočné sestavě, kterou budou tvořit hvězdy francouzské, brazilské, anglické, marocké a turecké reprezentace, Real zvažuje, zda ji doplní o španělského zakončovatele Joselua.

Výkony čtyřiatřicetiletého hráče v probíhajícím ročníku dlouhodobě uspokojují vedení klubu a cena jeho definitivního odkupu (1,5 milionu eur) je téměř k smíchu vzhledem k efektivitě, kterou nabídl, když byl pouze zapůjčen (ve všech soutěžích vstřelil 13 gólů). Klub s rozhodnutím nespěchá a vyslechne si i samotného Joselua, který se možná bude muset příští rok utkat o místo v sestavě s Mbappém a Endrickem.

Mbappé

Největší záhada nadcházejícího léta. Všechny cesty k jeho budoucnosti však vedou na Santiago Bernabéu. Los Blancos diskrétně pracují na posledních detailech jeho přestupu (smluvní klauzule, prezentace atd.) a jsou přesvědčeni, že investují do něčeho víc než jen do výrazného talentu. Kylian ve svých 25 letech nastřílel ve své profesionální kariéře 277 gólů, z toho 46 v barvách francouzské reprezentace. Epochální střelec.

Vinícius

Hlavou klubové filozofie přivádět mladé fotbalisty za rozumnou cenu a dělat z nich hvězdy Madridu je Vinícius. Je dokonalým příkladem realizace tohoto procesu. Nejprve podepsal smlouvu před dosažením 18 let, začínal poznamenán neregulérností kvůli svému nízkému věku a nedůvěře některých trenérů, než se nakonec proměnil v globální hvězdu a nesporného lídra týmu. Levé křídlo, i kdyby Mbappé skutečně přišel, patří jemu.

Bellingham

Poslední galaktický přestup klubu důrazně prokázal mystickou auru, kterou Real Madrid ukrývá. Jude řekl „ne“ Manchesteru City a rezignoval na návrat do své země, aby nakonec skončil ve španělské metropoli. Jeho vliv je gigantický. Jak na ligovém dvoře (16 gólů), tak v Lize mistrů (4 góly). Carlo Ancelotti dokázal jako citron vymačkat zakončovací schopnosti Angličana, který jako by neměl žádný strop.

Rodrygo

Ačkoli se může zdát, že je Viníciusovou náhradou, sám se umí prosadit. Jeho role při vítězství v La Decimocuartě potvrdila, že jde o talent, který má čich na klíčové momenty. A jeho pohádkový vztah k Lize mistrů (18 gólů a 11 asistencí ve 47 zápasech) je bonusem, který Los Blancos považují za nepostradatelný. V brazilské reprezentaci je součástí madridského tria a pro Ancelottiho je důvěryhodným mužem.

Brahim

Z bezvýznamného hráče se stal někdo, kdo je schopen vyvolat celonárodní debatu o svém rozhodnutí hrát za španělskou nebo marockou reprezentaci. Brahim skóruje (9 gólů), asistuje (5 přihrávek) a okouzluje. Jeho kapitální trefa z prvního střetnutí s Lipskem a sprint v derby v semifinále španělského Superpoháru utkvěly v paměti všem madridistům. Filigránský záložník hraje roli, které se Marco Asensio nedokázal přizpůsobit. A to je v jeho podání teprve začátek.

Güler

Počáteční obavy pramenící ze zranění a strachu z debutu v bílém dresu hodil za hlavu. Jeho levá noha je živoucí zlato. „Na svůj věk je nadpozemský,“ řekl Carletto. Svůj malý počet minut (98), v nichž už stihl předvést ukázku svých schopností (gól proti Celtě Vigo, rána do břevna v Pamploně z poloviny hřiště), předznamenávající jeho výjimečný potenciál, který využívá naplno. V Turecku už o něm básní a madridismo čeká mnohem víc.

Endrick

Brazilec nemusel čekat tak dlouho jako Güler, aby vzal Bernabéu útokem. Před týdnem skóroval ve Wembley a byl to jeho debutový gól za Canarinhos, a jen o pár dní později skóroval ve svém novém domově. Real v něm vidí budoucího třaskavého hráče, který v červenci, kdy mu bude 18 let, nastoupí v královských barvách. Nebojí se ani výzvy, že bude nastupovat ve stínu Mbappého.

Projekt Los Galácticos 3.0 nabývá stále jasnějších obrysů…..

Zbyněk je redaktorem webu Bilybalet.cz. Realu Madrid fandí 20 let, od střídání a skvělého výkonu San Ikera ve finále LM. Specializuje se na články o financích Los Blancos a Castillu. Je také otcem ligového dorostence a má tak blízko k mládežnickému fotbalu.


Zdroj: as.com

Přidat komentář

Související články

Vinícius v příští sezóně na hrotu útoku? On sám se této variantě nebrání
Mužstvo

Vinícius v příští sezóně na hrotu útoku? On sám se této variantě nebrání

Trenérský štáb Realu Madrid už hledá způsoby, jak Viníciuse Júniora sladit s Kylianem Mbappém v útočné řadě. Celý fotbalový svět…
Rodrygo: Rozhovor byl vytržen z kontextu. Ani ve snu mě nenapadne Real opustit
Mužstvo

Rodrygo: Rozhovor byl vytržen z kontextu. Ani ve snu mě nenapadne Real opustit

Brazilský útočník Rodrygo včera neměl jednoduchý den. Upoutávka na rozhovor, který odvysílala španělská televize DAZN, byla totiž sestříhána tak, aby…
Rodrygo: Chci zůstat v Realu, stát se ale může cokoliv. Na síti X ale spekulace o odchodu rychle odmítl
Mužstvo

Rodrygo: Chci zůstat v Realu, stát se ale může cokoliv. Na síti X ale spekulace o odchodu rychle odmítl

O rozruch se dnes postaral Rodrygo. Španělská televize DAZN odvysílala rozhovor, na kterém brazilský mladík působil tajemně. Alespoň tak si…
Děkuji, prezidente. Toni Kroos se rozloučil s Florentinem Pérezem
Mužstvo

Děkuji, prezidente. Toni Kroos se rozloučil s Florentinem Pérezem

Toni Kroos předvedl na Bernabéu poslední show. V sobotu večer, při bezbrankové remíze proti Betisu, odehrál německý fotbalista svůj poslední…