Galáctico? Ano, ale pouze za podmínek, které stanoví klub

  Galáctico? Ano, ale pouze za podmínek, které stanoví klub

  Jiná cesta neexistuje. Real Madrid by mohl v nadcházejícím létě uskutečnit galaktický přestup, ale ať už přijde kdokoli (Mbappé nebo Haaland), musí se vzdát gigantických částek a přijmout pravidla diktovaná klubem, informuje José Félix Díaz z deníku MARCA.

  Podle José Félixe Díaze z deníku MARCA je Real Madrid schopen v nadcházejícím letním přestupovém období uskutečnit velký přestup. Navíc agenti, kteří zavolají nebo se osobně dostaví do Valdebebas, dostanou stejnou odpověď: „Děkujeme, ale tuto pozici máme obsazenou a peníze, které máme, budou z velké části použity na nákup špičkového hráče.“

  Po vyslechnutí tohoto odmítnutí od více než dvou agentů je snadné si vzpomenout na Kyliana Mbappého a jeho požadavky nebo Erlinga Haalanda v pozadí. Zdá se být jasné, že jeden ze dvou takzvaných galácticos dorazí, aby doplnil to, o čem se v šatně mluví jako o „jedenáctce, která nastolí dynastii“. Královskou dynastii, samozřejmě.

  O odchovancích není rozhodnuto

  Částka, za kterou se tato operace uzavře, bude mít přímý vliv na ostatní posily, které klub plánuje, od Alphonsa Daviese, Yana Couta až po středního obránce, jako je Leny Yoro, i když vše závisí na tom, jak se bude vyvíjet zbytek sezony. Mimochodem, zatím nebylo rozhodnuto o hráčích, vůči nimž má Real Madrid opci na odkup. Sergio Arribas, Miguel Gutiérrez nebo Reinier jsou jen někteří z nich.

  Návrat Rafy Marína je jistý. Jednadvacetiletý hráč je zapůjčen v Deportivu Alavés a jakmile mu 30. června vyprší smlouva, vrátí se do Madridu. Zatím však není jasné, zda bude pokračovat v kariéře v bílém dresu, nebo bude hledat štěstí jinde. V minulých týdnech byl spojován s Bayernem Mnichov a nedávno opět s prvním týmem Los Blancos. Na rozhodnutí o něm se stále čeká.

  Klid v šatně nadevše

  V šatně není žádná řevnivost kvůli pravděpodobnému přestupu jednoho ze dvou hráčů, o kterých se mluví už několik let. Je pravda, že k Mbappému se zřejmě váže větší blízkost klubu, taktéž Rodryga a Viníciuse, ale jak Francouz, tak Nor vědí, na čem jsou, a znají maximální požadavky Realu Madrid.

  Jak všem připomněl sám Florentino Pérez při slavnostním předávání insignií z diamantu, zlata a stříbra socios s 60, 50 a 25 lety v řadách Los Blancos. Jedná se o stejná nepsaná pravidla, která se již nějakou dobu uplatňují při podepisování smluv a která budou v plné míře platit i při nadcházejících přestupech.

  Pro vedení Bílého baletu je to zcela jasná záležitost. Stále chtějí zvyšovat kvalitu kádru, ale zároveň dbají na vyváženost skupiny, kterou označují za nejlepší za mnoho let. Tato atmosféra a znalost toho, kam který hráč na své pozici patří, je k nezaplacení. Zahrnuje správné rozdělení rolí a peněz, jehož prvořadým cílem je, aby nebyla narušena harmonie v šatně.

  Žádné požadavky směrem k Mbappému

  Kylian Mbappé už ví, že mu Real Madrid – na rozdíl od situace před dvěma lety – neleží u nohou a neudělá pro něj všechno, kdykoli bude chtít. Jsou to Los Blancos, kdo diktuje podmínky hry. Los Blancos, kteří mu nevěří kvůli tomu, co se stalo v nedávné minulosti.

  Jak už bylo zdůrazněno dříve, z nepostradatelného hráče se stal hráčem, který je přínosem, třešničkou na dortu skvělého týmu, ale nastavil si hranici, aby nemohl ohrozit rovnováhu, které se v současné době v madridské šatně podařilo v posledních letech dosáhnout. Totéž lze aplikovat na Haalanda, až přijde jeho čas. Nikdo nestojím nad týmem.

  Ve Valdebebas je jasné, že v klubových kancelářích jsou nastaveny pokyny. Klub má přednost před vším a všemi. Mbappé to zřejmě ví, a pokud chce do Realu Madrid přijít, měl by podle některých zdrojů zapomenout na požadovaných 50 milionů eur čistého.

  Vše je ve hvězdách, ale Jude Bellingham nastavil cestu, a protože nelze konkurovat klubům, které vlastní stát, nezbývá žádnému fotbalistovi nic jiného než se vzdát obrovské částky, lukrativní smlouvy za fotbalovou slávu, k velké nelibosti takových klubů jako PSG a Manchester City.

  A nezapomínejme, že se v létě na Santiago Bernabéu také ubytuje Endrick.

  Zbyněk je redaktorem webu Bilybalet.cz. Realu Madrid fandí 20 let, od střídání a skvělého výkonu San Ikera ve finále LM. Specializuje se na články o financích Los Blancos a Castillu. Je také otcem ligového dorostence a má tak blízko k mládežnickému fotbalu.


  Zdroj: marca.com

  4 Komentářů

  • Avatar

   Víc, než obrovské peníze, by měla být čest hrát v bílém dresu Realu Madrid. Často ve vzpomínkách těch nejlepších světových hráčů zaznívá věta „Mým snem bylo zahrát si v Realu Madrid“, přesto se to mnohým nesplnilo, takže tím chci říct, že Mbapé by v první řadě
   měl mít na paměti ne za kolik, ale kam.

   10
   0
  • Avatar

   Velmi spravna politika klubu a jeho ekonomickej udrzatelnosti. Bellingham v tomto urcite velmi pomohol, ale rovnako aj Vini. Od buducej sezony by to mali byt najlepsie platení hraci v time, co by malo predstavovat 12 milinov eur cisteho rocne. Kde v takejto hierarchii si predstavuje Mbappe 40 mega je pekny nezmysel. Aj 25 je obrovsky rozdiel, ved to je double od top hracov v time. Ako sa pise, futbalova slava je viac, no nie pre vsektych a pre tych co su viac peniaze, takych hracov nechces mat v time. Skvely filter…

   12
   0
  • Avatar

   Mbappe si počká na výsledky z LM a pak pokud vypadneme, tak se změní rétorika. Takhle bych to udělal já, v aktuální pozici je Perez na koni, takže Kylian musí jen zkušeně počkat až z něj Perez spadne.

   0
   2

  Přidat komentář

  Související články

  Dinamo Záhřeb stojí o návrat Luky Modriće
  Mužstvo

  Dinamo Záhřeb stojí o návrat Luky Modriće

  Prezident chorvatského klubu Mirko Barišić podle místních médií v minulém týdnu znovu kontaktoval Luku Modriće a přemlouval jej k návratu do mateřského…
  Bellingham se blíží návratu. Stihne už možná zápas proti Valencii
  Mužstvo

  Bellingham se blíží návratu. Stihne už možná zápas proti Valencii

  Jude Bellingham se zranil při domácím utkání proti Gironě 10. února. Los Blancos zvítězili 4:0 a Jude k vysoké výhře přispěl…
  Oficiálně: Joselu bude mimo hru kvůli zranění minimálně tři týdny
  Mužstvo

  Oficiálně: Joselu bude mimo hru kvůli zranění minimálně tři týdny

  Klub oficiálně potvrdil Španělovo zranění. Útočník v posledních dnech netrénoval se zbytkem týmu a zůstane delší dobu mimo hru. „Po…
  Real Madrid plánuje upravit smlouvu Bellinghamovi
  Mužstvo

  Real Madrid plánuje upravit smlouvu Bellinghamovi

  Podle španělského novináře Ramóna Álvareze plánuje Real Madrid upravit plat Judovi Bellinghamovi po příchodu Kyliana Mbappého. Chce tím udržet rovnováhou…