Florentino Pérez: V Realu Madrid máme nejlepší hráče, kteří jsou navíc madridisté

Florentino Pérez: V Realu Madrid máme nejlepší hráče, kteří jsou navíc madridisté
Florentino Pérez

Florentino Pérez prezident klubu se v úterý setkal s některými delegáty (Socios) před nedělním valným shromáždění Realu Madrid. Podrobnosti o tomto setkání přinesl novinář a youtuber Ramón Álvarez de Mon a deník MARCA.

Álvarez de Mon se zeptal Florentina na klubové finance a využití 360 milionů eur, které společnost Legends letos převedla do klubu jako jednorázový poplatek za provoz a používání některých nových podniků na přestavěném Santiago Bernabéu.

Prezident novináři potvrdil, že tento přivýdělek byl použit na čištění běžných účtů. Média již dříve uvedla, že amortizace některých hráčů byla urychlena, některé dlužné platy po snížení díky vypuknutí pandemie byly hráčům vráceny, bonusy za tituly byly vyplaceny okamžitě po sezoně, ve které byly získány a byly zajištěny finanční prostředky pro finanční polštář.

Mbappé, Haaland a mladíci Realu

Socios se prezidenta zeptali na Kyliana Mbappého a Erlinga Haalanda, ale novinář uvádí, že o nich prezident neřekl nic zvláštního. Deník MARCA dodává, že v případě Francouze se prezident Los Blancos při velkém názorovém rozdělení mezi účastníky omezoval hlavně na odpověď, že se hráč sám rozhodl zůstat v Paříži. Florentino, nezavřel dveře žádnému hráči ohledně možného budoucího přestupu.

Florentino však několikrát zdůraznil, že klub je s mladými hráči Bílého baletu stále velmi spokojen a vkládá do nich velké naděje. Prezident a nejvyšší představitelé vidí Viníciuse, Rodryga, Camavingu, Tchouaméniho a Valverdeho jako jedny z nejlepších hráčů v nadcházejících letech, ne-li nejlepší na svých pozicích. Álvarez de Mon poukazuje na to, že klub je přesvědčen, že na tyto hráče vsadí a bude na nich stavět do budoucna.

Madridismo na prvním místě

Novinář dodává, že Florentino ve výše uvedené situaci rozlišuje navíc ještě jednu skutečnost. Jak citoval Álvarez de Mon, prezident několikrát zdůraznil: „V Realu Madrid máme nejlepší hráče, kteří jsou navíc také madridisté.“

Někteří to berou na lehkou váhu, ale klub si této vlastnosti váží a věří, že to bude plus v přístupu mladých hráčů. Florentino uvedl, že to byl také jeden z klíčů ke skvělým remotádám v minulé sezoně, čímž se tento pocit přenesl do jednoty šatny a týmového nasazení.

To vše se má promítnout do skvělé atmosféry v šatně, kterou posilují nedávné přestupy v podobě Camavingy, Alaby, Tchouaméniho a Rüdigera. Klub má hledat hráče, kteří nejen zapadnou do fotbalového týmu, ale i charakteristicky posilují zdravou rivalitu a dobrou atmosféru v šatně. Potenciální akvizice, jako jsou Bellingham a Endrick, stejně jako Mbappé a Haaland, budou posuzovány z tohoto úhlu.

Álvarez de Mon dospěl k závěru, že výše uvedená zpráva byla možná sterilní a přehnaná, pokud jde o charakter hráčů, ale Florentino a klub jsou toho názoru, že jde o jeden ze základů současného týmu a jeho struktury do budoucna.

Deník MARCA ve svém článku dodává, že prezident sdělil, že se k otázce Super ligy vyjádří až na nedělní valné hromadě před všemi delegáty a pozorovateli setkání Socios.

Pokud jde o rekonstrukci stadionu, Florentino potvrdil výrazný nárůst nákladů na výstavbu, dodal, že rozpočet je v tuto chvíli napnutý, ale projekt se posouvá kupředu, přičemž dokončení a inaugurace jsou stále naplánovány na léto 2023.

Zbyněk je redaktorem webu Bilybalet.cz. Realu Madrid fandí 20 let, od střídání a skvělého výkonu San Ikera ve finále LM. Specializuje se na články o financích Los Blancos a Castillu. Je také otcem ligového dorostence a má tak blízko k mládežnickému fotbalu.


Zdroj: MARCA.com

12 Komentářů

Přidat komentář

Související články

Lunin: Jestli chci zůstat v Realu Madrid? Samozřejmě, že ano
Mužstvo

Lunin: Jestli chci zůstat v Realu Madrid? Samozřejmě, že ano

Andrij Lunin si aktuálně plní reprezentační povinnosti, zároveň ale potvrzuje, že by rád zůstal v Realu Madrid. Brankář má smlouvu…
El Confidencial: Islámský stát nabádal k útokům na hráče a fanoušky Realu Madrid
Mužstvo

El Confidencial: Islámský stát nabádal k útokům na hráče a fanoušky Realu Madrid

Příslušníci španělské Guardia Civil oznámili, že rozbili buňku nadace I’lam, která se podílí na propagandě takzvaného Islámského státu. Mezi nalezenými…
Otazníky v defenzivě. Jaké bude složení stoperů pro příští sezónu?
Mužstvo

Otazníky v defenzivě. Jaké bude složení stoperů pro příští sezónu?

Žádné rozhodnutí zatím nepadlo. Před novou sezonou 2024/25 mají jistá místa Rüdiger a Militão, vedle nich se objevují jména Nacha,…
První rok Juda Bellinghama
Mužstvo

První rok Juda Bellinghama

V pátek to byl přesně rok od chvíle kdy Real Madrid oznámil příchod Juda Bellinghama. Anglický záložník ve své premiérové sezóně…