Florentino Pérez: V Realu Madrid máme nejlepší hráče, kteří jsou navíc madridisté

  Florentino Pérez: V Realu Madrid máme nejlepší hráče, kteří jsou navíc madridisté
  Florentino Pérez

  Florentino Pérez prezident klubu se v úterý setkal s některými delegáty (Socios) před nedělním valným shromáždění Realu Madrid. Podrobnosti o tomto setkání přinesl novinář a youtuber Ramón Álvarez de Mon a deník MARCA.

  Álvarez de Mon se zeptal Florentina na klubové finance a využití 360 milionů eur, které společnost Legends letos převedla do klubu jako jednorázový poplatek za provoz a používání některých nových podniků na přestavěném Santiago Bernabéu.

  Prezident novináři potvrdil, že tento přivýdělek byl použit na čištění běžných účtů. Média již dříve uvedla, že amortizace některých hráčů byla urychlena, některé dlužné platy po snížení díky vypuknutí pandemie byly hráčům vráceny, bonusy za tituly byly vyplaceny okamžitě po sezoně, ve které byly získány a byly zajištěny finanční prostředky pro finanční polštář.

  Mbappé, Haaland a mladíci Realu

  Socios se prezidenta zeptali na Kyliana Mbappého a Erlinga Haalanda, ale novinář uvádí, že o nich prezident neřekl nic zvláštního. Deník MARCA dodává, že v případě Francouze se prezident Los Blancos při velkém názorovém rozdělení mezi účastníky omezoval hlavně na odpověď, že se hráč sám rozhodl zůstat v Paříži. Florentino, nezavřel dveře žádnému hráči ohledně možného budoucího přestupu.

  Florentino však několikrát zdůraznil, že klub je s mladými hráči Bílého baletu stále velmi spokojen a vkládá do nich velké naděje. Prezident a nejvyšší představitelé vidí Viníciuse, Rodryga, Camavingu, Tchouaméniho a Valverdeho jako jedny z nejlepších hráčů v nadcházejících letech, ne-li nejlepší na svých pozicích. Álvarez de Mon poukazuje na to, že klub je přesvědčen, že na tyto hráče vsadí a bude na nich stavět do budoucna.

  Madridismo na prvním místě

  Novinář dodává, že Florentino ve výše uvedené situaci rozlišuje navíc ještě jednu skutečnost. Jak citoval Álvarez de Mon, prezident několikrát zdůraznil: „V Realu Madrid máme nejlepší hráče, kteří jsou navíc také madridisté.“

  Někteří to berou na lehkou váhu, ale klub si této vlastnosti váží a věří, že to bude plus v přístupu mladých hráčů. Florentino uvedl, že to byl také jeden z klíčů ke skvělým remotádám v minulé sezoně, čímž se tento pocit přenesl do jednoty šatny a týmového nasazení.

  To vše se má promítnout do skvělé atmosféry v šatně, kterou posilují nedávné přestupy v podobě Camavingy, Alaby, Tchouaméniho a Rüdigera. Klub má hledat hráče, kteří nejen zapadnou do fotbalového týmu, ale i charakteristicky posilují zdravou rivalitu a dobrou atmosféru v šatně. Potenciální akvizice, jako jsou Bellingham a Endrick, stejně jako Mbappé a Haaland, budou posuzovány z tohoto úhlu.

  Álvarez de Mon dospěl k závěru, že výše uvedená zpráva byla možná sterilní a přehnaná, pokud jde o charakter hráčů, ale Florentino a klub jsou toho názoru, že jde o jeden ze základů současného týmu a jeho struktury do budoucna.

  Deník MARCA ve svém článku dodává, že prezident sdělil, že se k otázce Super ligy vyjádří až na nedělní valné hromadě před všemi delegáty a pozorovateli setkání Socios.

  Pokud jde o rekonstrukci stadionu, Florentino potvrdil výrazný nárůst nákladů na výstavbu, dodal, že rozpočet je v tuto chvíli napnutý, ale projekt se posouvá kupředu, přičemž dokončení a inaugurace jsou stále naplánovány na léto 2023.

  Zbyněk je redaktorem webu Bilybalet.cz. Realu Madrid fandí 20 let, od střídání a skvělého výkonu San Ikera ve finále LM. Specializuje se na články o financích Los Blancos a Castillu. Je také otcem ligového dorostence a má tak blízko k mládežnickému fotbalu.


  Zdroj: MARCA.com

  12 Komentářů

  Přidat komentář

  Související články

  Dinamo Záhřeb stojí o návrat Luky Modriće
  Mužstvo

  Dinamo Záhřeb stojí o návrat Luky Modriće

  Prezident chorvatského klubu Mirko Barišić podle místních médií v minulém týdnu znovu kontaktoval Luku Modriće a přemlouval jej k návratu do mateřského…
  Bellingham se blíží návratu. Stihne už možná zápas proti Valencii
  Mužstvo

  Bellingham se blíží návratu. Stihne už možná zápas proti Valencii

  Jude Bellingham se zranil při domácím utkání proti Gironě 10. února. Los Blancos zvítězili 4:0 a Jude k vysoké výhře přispěl…
  Oficiálně: Joselu bude mimo hru kvůli zranění minimálně tři týdny
  Mužstvo

  Oficiálně: Joselu bude mimo hru kvůli zranění minimálně tři týdny

  Klub oficiálně potvrdil Španělovo zranění. Útočník v posledních dnech netrénoval se zbytkem týmu a zůstane delší dobu mimo hru. „Po…
  Real Madrid plánuje upravit smlouvu Bellinghamovi
  Mužstvo

  Real Madrid plánuje upravit smlouvu Bellinghamovi

  Podle španělského novináře Ramóna Álvareze plánuje Real Madrid upravit plat Judovi Bellinghamovi po příchodu Kyliana Mbappého. Chce tím udržet rovnováhou…