Florentino Pérez pro deník Marca: Zidane, legenda pokračuje

Florentino Pérez pro deník Marca: Zidane, legenda pokračuje

Prezident Realu Madrid ve svém vyjádření pro deník Marca popisuje, jak velkou osobností je Zidane v historii klubu, ale také jak velkou má zodpovědnost a především, že pod ním je Bílý Balet v těch nejlepších rukou.

Legenda a historie Realu Madrid byla vytvořena unikátním seznamem ocenění, fanoušky, kteří byli vždy sjednoceni a odráželi hodnoty klubu a také skvělými lidmi, díky nimž značka klubu nabírá na síle již 115 let.

Zinedine Zidane, který zítra dosíhne 100. zápasu jako trenér našeho týmu, patří mezi tuto mimořádnou skupinu lidí, kteří se stali jedním z našich symbolů. Fanoušci Realu Madrid vybírají své legendy na základě toho, jak reprezentují a co pro Real Madrid znamenají. Je to rozhodnutí, které přichází přímo ze srdcí našich příznivců. Jo to něco, co dosahujete den z dnem tím, že jste loajální vůči našim hodnotám a odpovídáte očekáváním nejprestižnějšího klubu na světě.

Mám privilegium, díky kterému jsem v roce 2001 přivedl Zidana do klubu jeho života, Realu Madrid. Od chvíle co jsem byl zvolen prezidentem, jsem byl přesvědčen, že Zidane musí být s námi. O mnoho let později, kdy je Zidanova hráčská kariéra u konce, mě lidé zastavují na ulici a děkují mi, že jsem ho podepsal a že si mohou užívat jeho kouzlo a talent.

Ten neskutečný volej v Glasgow je dokonalým výrazem toho, jak rozhodně přispěl historii Realu Madrid. Stejně jako v roce 2001 tak i nyní jsem byl přesvědčen, že musí být trenérem našeho týmu. Představuje vše, co nás vedlo k úspěchu a pokračuje to i nadále.

Zidane je osobou čistého talentu, ale také tvrdě pracuje a hodně obětuje. Je vytrvalý v hledání dokonalosti, je nenasytný a hladový po vítězstvích a titulech a také vždy projevuje úctu a pokoru. Zná klub, užívá si to a žije s ním každým dnem. Je to nesrovnatelný vzor pro naše hráče. Udává podstatu Realu Madrid a nadále získává náklonnost fanoušků, kteří ho zbožňují.

Stejně tak jako hráč tak jako trenér už vyhrál vše co se dalo. Od jeho trenérského debutu 9. ledna 2016 neuběhly ani dva roky a už stihl vyhrát dva evropské poháry, titul za MS klubů, dva Superpoháry UEFA, jeden titul v La Lize a jeden španělský Superpohár. Nicméně, jak Zidane sám ví, tento klub chce vždy více. Velmi dobře zná osud a historii Realu Madrid, svou roli plní z maximální odpovědností, ale také motivací a nadšením.

Zidane má obtížný úkol, snaží se udělat stovky miliónů fanoušků, které máme po celém světě šťastnými a snaží se je přesvědčit, že náš klub je v těch nejlepších rukou. Přišel a zůstane s námi navždy, jeho vášeň pro Real Madrid nám pomůže udržet si naše sny.

Florentino Pérez

prezident Realu Madrid


Zdroj: marca.com

4 Komentářů

Přidat komentář

Související články

AS: Dva muži a jeden osud. Nerozhodný Lunin a čekající Kepa
Mužstvo

AS: Dva muži a jeden osud. Nerozhodný Lunin a čekající Kepa

Zatímco Lunin váhá, Kepa odmítá „velkou nabídku“ z Arábie a čeká. Andriy na obnovení nereaguje, ani neoznamuje, že odchází. A…
Sezóna zahájena! Dostupní hráči se podrobili lékařským prohlídkám
Mužstvo

Sezóna zahájena! Dostupní hráči se podrobili lékařským prohlídkám

Hráči Los Blancos, kteří jsou k dispozici, zahájili přípravu na sezónu vyšetřeními ve spolupracující klubové nemocnici. První trénink je naplánován…
Začátek velké výzvy. Real zahájil přípravu na sezónu, v níž bojuje o sedm trofejí
Mužstvo

Začátek velké výzvy. Real zahájil přípravu na sezónu, v níž bojuje o sedm trofejí

Real Madrid dnes zahajuje předsezónní přípravu, v níž bude bojovat o sedm titulů. Před Carlem Ancelottim a jeho hráči je…
EURO a Copa América již Real Madrid „nezajímají“. Talenty bude lovit na olympiádě
Mužstvo

EURO a Copa América již Real Madrid „nezajímají“. Talenty bude lovit na olympiádě

Özil, Khedira, James Rodríguez. Všichni si pamatují na léta, kdy je jejich výkony v národním týmu (Německo, Kolumbie) přiměly ke…