Florentino Pérez chce navýšit hodnotu Real Madrid do roku 2025 na 6-8 miliard eur

Florentino Pérez chce navýšit hodnotu Real Madrid do roku 2025 na 6-8 miliard eur
Florentino Pérez (zdroj: realmadrid.com)

Real Madrid je aktuálně oceněny na 3-4 miliardy eur a prezident by si přál, aby hodnota klubu byla 6-8 miliard eur do roku 2025.

Florentino Pérez postupuje vpřed se svým plánem zdvojnásobit hodnotu Realu Madrid. Prezidentovo okolí je optimistické ohledně rozhodnutí Soudního dvora Evropské unie očekávaného tento měsíc ve věci monopolu UEFA před oživením Super ligy.

Zároveň již má záruky, že provoz Santiago Bernabéu prostřednictvím transakce se Sixth Street bude generovat „stabilní dlouhodobý“ obrat kolem 400 milionů eur ročně po dobu dvou desetiletí.

2025

V očekávání bezprostředních zpráv týkajících se Super ligy a dokončení renovace Bernabéu plánované na polovinu roku 2023 jde vedení Bílého baletu cestou, kterou si pro rok 2025 stanovilo.

Cíl, který taková rozhodnutí odůvodnil, je absence Kyliana Mbappého, jemuž není třeba platit astronomické peníze či smlouva se Sixth Street, a také kádr, ve kterém už zůstala jen hrstka přeplacených fotbalistů, jako třeba Eden Hazard.

Cílem Florentina Péreze je položit základy zdvojnásobení hodnoty Realu Madrid do roku 2025, kdy vyprší jeho současné prezidentské období. Sezóna 2023/2024 by mohla být využita jako přechod ze současného ligového systému na ten s hypotetickou Super ligou, informují zdroje pracující uvnitř klubou.

Florentino chce přidat do rozpočtu 700 milionů eur

Poradenská společnost KPMG minulý týden určila bilanci nových příjmu ze Super ligy a z této analýzy, kterou mimo jiné zmínil i Javier Tebas, vyplývá, že Los Blancso by mohli počítat se sezonními příjmy ve výši 400 milionů eur.

Těchto 400 milionů eur, což by podle jiných zdrojů mohlo být i více, plus dalších 200 až 250 milionů eur, které by nové Bernabéu vygenerovalo (30 % půjde do Sixth Street, která bude provozovat stadion), by klubu umožnilo přidat navíc 600 milionů až 700 milionů eur do jeho ročního rozpočtu.

To je blízko 653 milionů eur, které klub vydělal na konci sezóny 2020/2021, tedy té, která dala vzniknout novému obchodnímu plánu. Florentino zahájil svůj projekt s oceněním 3-4 miliard eur pro Real Madrid, které hodlá do roku 2025 zvýšit na 6-8 miliard eur. Byla také přijata opatření k oživení sponzorské oblasti, která se po pandemii ještě nevzpamatovala.

V každém případě Real Madrid již nashromáždil likviditu odpovídající celému svému rozpočtu na rok 2021/2022 a předpokládaným příjmům na rok 2022/2023, přičemž v hotovostí, půjčkách a nevyužitých úvěrech je zhruba 780 milionů eur. Stručně řečeno, klub se snažil snížit svůj dluh na nulu, což mu umožnilo dosáhnout nejvyšší úvěrové kvality pro budoucí žádosti o bankovní úvěry.

„Klub může vydržet tři sezóny, aniž by hrál Ligu mistrů, což je scénář, který se zvažuje,“ uvedly zdroje blízké vedení klubu, které předpokládají, že lucemburské rozhodnutí jim umožní postoupit do Super ligy, i když za cenu toho, že nebudou hrát v pohárové Evropě.

Nový sportovní zákon ve Španělsku by umožnil Realu Madrid pokračovat v hraní La Ligy, což je základní podmínka pro životaschopnost budoucího Realu Madrid.

Zbyněk je redaktorem webu Bilybalet.cz. Realu Madrid fandí 20 let, od střídání a skvělého výkonu San Ikera ve finále LM. Specializuje se na články o financích Los Blancos a Castillu. Je také otcem ligového dorostence a má tak blízko k mládežnickému fotbalu.


Zdroj: vozpopuli.com

Přidat komentář

Související články

Rodrygo: Chci zůstat v Realu, stát se ale může cokoliv. Na síti X ale spekulace o odchodu rychle odmítl
Mužstvo

Rodrygo: Chci zůstat v Realu, stát se ale může cokoliv. Na síti X ale spekulace o odchodu rychle odmítl

O rozruch se dnes postaral Rodrygo. Španělská televize DAZN odvysílala rozhovor, na kterém brazilský mladík působil tajemně. Alespoň tak si…
Děkuji, prezidente. Toni Kroos se rozloučil s Florentinem Pérezem
Mužstvo

Děkuji, prezidente. Toni Kroos se rozloučil s Florentinem Pérezem

Toni Kroos předvedl na Bernabéu poslední show. V sobotu večer, při bezbrankové remíze proti Betisu, odehrál německý fotbalista svůj poslední…
Nesplnitelný sen. Betis si přeje návrat Daniho Ceballose. Co tomu brání?
Mužstvo

Nesplnitelný sen. Betis si přeje návrat Daniho Ceballose. Co tomu brání?

Betis cílí na Ceballose v každém okně, přestože ekonomická situace Verdiblancos brání dlouho očekávanému návratu odchovance. Dani Ceballos odehrál v…
Rüdiger zvolen hráčem dubna: Nejlepší moment měsíce? Penalta proti City
Mužstvo

Rüdiger zvolen hráčem dubna: Nejlepší moment měsíce? Penalta proti City

Antonio Rüdiger byl zvolen nejlepším fotbalistou Realu Madrid za uplynulý měsíc a v pátek převzal speciální ocenění od sponzora klubu,…