Florentino a Laporta se setkají před El Clásikem
- La Liga
- dnes 11:09
- 0 Komentářů
- Zbynek H.

Florentino Pérez a Joan Laporta se zúčastní tradičního oběda vedení klubů před nedělním El Clásikem. Jelikož zápas začíná v 16:15, setkání se uskuteční přímo na stadionu Santiago Bernabéu.
Zúčastní se ho delegace Barcelony v čele s Laportou spolu s nejvyšším vedením Realu Madrid, informuje deník MARCA.
Jde o výjimečné setkání, protože přichází v době zvýšeného napětí po nedávných událostech. Nejaktuálnější je zrušení plánovaného zápasu v Miami, ke kterému oba kluby zaujaly odlišné postoje: Barcelona chtěla utkání odehrát, zatímco Real Madrid byl proti.
Dalším sporným bodem zůstává projekt Super ligy. Před několika dny se Laporta setkal se zástupci ECA (Evropské klubové asociace) a naznačil odstoupení Barcelony z tohoto projektu. Až do té doby byla Barcelona spojencem Realu Madrid v otázce Super ligy.
Přesto oba prezidenti usednou ke společnému stolu a budou moci o těchto tématech diskutovat. Laporta tento týden uvedl, že vztahy s Realem Madrid jsou „zdvořilé institucionální vztahy“.
Zbyněk je redaktorem webu Bilybalet.cz. Realu Madrid fandí 20 let, od střídání a skvělého výkonu San Ikera ve finále LM. Specializuje se na články o financích Los Blancos a Castillu. Je také otcem ligového dorostence a má tak blízko k mládežnickému fotbalu.
Zdroj: marca.com