Ferland Mendy se po krátké pauze vrací na marodku. Zápas proti Alavésu vynechá

  Ferland Mendy se po krátké pauze vrací na marodku. Zápas proti Alavésu vynechá
  Ferland Mendy proti Barceloně (zdroj: realmadrid.com)

  Dlouhý seznam zranění Realu Madrid stále roste, David Alaba jen nedávno rozšířil jeho počet účastníků poté, co si proti Villarrealu utrhl ACL, což ho vyřadilo na zbytek sezony.

  Během stejného zápasu měl Ferland Mendy problém s pravou nohou a musel být v poločase vystřídán za Frana Garciu, který nakonec asistoval Brahimu Diazovi u třetí branky utkání.

  Očekávalo se, že Mendy dnes podstoupí testy, ale aktuální zprávy tvrdí, že hráč odešel, aniž by je podstoupil, a zítra se vrátí, aby podstoupil magnetickou rezonanci.

  Deník MARCA hlásí, že jeho nasazení proti Deportivo Alavés ve čtvrtek večer je vyloučené. Ferland Mendy měl utrpět v této sezóně již 3 svalové zranění a měl by být mimo asi 10 dní.

  Mendy si už v této sezoně přivodil jedno dlouhé zranění, kdy vynechal šest zápasů za Madrid. Celkově Francouz tuto sezonu vynechal 9 zápasů (10. bude následovat) a zatím byl mimo 86 dní.

  Je to poslední španělský herní týden roku 2023, po kterém se týmy a hráči rozejdou na Vánoce a Nový rok, než se znovu sejdou první týden v roce 2024.

  Nicméně, když chybí David Alaba a Eduardo Camavinga, jaké jsou možnosti Madridu na pozici levého obránce?

  Fran Garcia zpět do sestavy

  Fran Garcia má v této sezoně za Los Blancos čtyři asistence, což je tolik, kolik má Mendy v lize během jeho dosavadních pěti sezón v klubu. Za celou sezonu ještě nezaregistroval jedinou asistenci, ale je první volbou Carla Ancelottiho pro tuto roli.

  Vzhledem k tomu, že Alaba je mimo pro zbytek sezony a u Camavingy se neočekává, že se vrátí dříve než v únoru, mohl by Garcia získat na místě levého beka trochu opožděnou konzistenci.

  Ancelotti by si také vystačil s Tchouamenim na středním obránci a Nachem na levém obránci, ale zdá se nepravděpodobné, že by to byl jeho první krok.

  Ať tak či onak, očekává se, že Mendy bude po přestávce zpět. Solidní výkon tento týden proti Alavésu by však mohl s Garciovou budoucností pořádně zamíchat.

  Zbyněk je redaktorem webu Bilybalet.cz. Realu Madrid fandí 20 let, od střídání a skvělého výkonu San Ikera ve finále LM. Specializuje se na články o financích Los Blancos a Castillu. Je také otcem ligového dorostence a má tak blízko k mládežnickému fotbalu.


  Zdroj: marca.com

  Přidat komentář

  Související články

  Dinamo Záhřeb stojí o návrat Luky Modriće
  Mužstvo

  Dinamo Záhřeb stojí o návrat Luky Modriće

  Prezident chorvatského klubu Mirko Barišić podle místních médií v minulém týdnu znovu kontaktoval Luku Modriće a přemlouval jej k návratu do mateřského…
  Bellingham se blíží návratu. Stihne už možná zápas proti Valencii
  Mužstvo

  Bellingham se blíží návratu. Stihne už možná zápas proti Valencii

  Jude Bellingham se zranil při domácím utkání proti Gironě 10. února. Los Blancos zvítězili 4:0 a Jude k vysoké výhře přispěl…
  Oficiálně: Joselu bude mimo hru kvůli zranění minimálně tři týdny
  Mužstvo

  Oficiálně: Joselu bude mimo hru kvůli zranění minimálně tři týdny

  Klub oficiálně potvrdil Španělovo zranění. Útočník v posledních dnech netrénoval se zbytkem týmu a zůstane delší dobu mimo hru. „Po…
  Real Madrid plánuje upravit smlouvu Bellinghamovi
  Mužstvo

  Real Madrid plánuje upravit smlouvu Bellinghamovi

  Podle španělského novináře Ramóna Álvareze plánuje Real Madrid upravit plat Judovi Bellinghamovi po příchodu Kyliana Mbappého. Chce tím udržet rovnováhou…