Ferland Mendy obviněn ze sexuálního a fyzického napadení. Lyon měl před Madridem vše zatajit

Ferland Mendy obviněn ze sexuálního a fyzického napadení. Lyon měl před Madridem vše zatajit

Francouzský novinář na volné noze Romain Molina tvrdí, že Ferland Mendy v roce 2018 sexuálně napadl dvě ženy. Hráč ani Real Madrid na tuto informaci zatím nereagovali.

Celá situace nastala poté, co obránce Realu Madrid vyzval, aby ho nespojovali s případem znásilněním, ze kterého je obviněn Benjamin Mendy z Manchesteru City.  

Ferlandův twitt okomentoval Romain Molina, francouzský investigativní novinář na volné noze, a odepsal mu:  

„Naprosto s tebou souhlasím, je to skandální, stejně jako když chlap udeří a kopne dívku poté, co jí ukaže své přirození.“ 

Molina ke svému vyjádření dodal, že samozřejmě považuje za skandální zaměňování hráčů při popisu trestného činu, ale následně zveřejnil fotografii oznámení (není konkrétně jasné, zda šlo o policejní zprávu), konkrétně 3. stránku ze čtyř ze dne 3. ledna 2018.  

Popis údajného napadení 

Pravděpodobně mělo k události dojít na silvestrovském večírku. Na zveřejněné stránce si můžeme přečíst následující. 

Přítelkyně oběti popisuje, že útočník (není uvedeno žádné jméno ani popis) vyndal svůj penis a hrál si s ním, čímž je obě donutil, aby se na něj podívaly. Když tak neučinily, útočník jednu chytil za krk, udeřil do ní pěstí a hodil jí na zem.  

Do místnosti vešel jeho kamarád, který viděl jeho agresivní chování po požití většího množství alkoholu, snažil se ho zastavit, ale útočník dívku kopl do hlavy. Kamarádka křičela, aby udeřil jí, ale zaměřil se na dívku jménem Kenza.

Napadené dívce na zemi se začala tvořit pěna u úst a plakala. Nekrvácela, ale na obličeji měla velkou modřinu. Kamarádka ujišťuje, že útočníka svým chováním neprovokovaly, ale ten byl neuvěřitelně rozrušený a nemohl stát na místě, přestože se ho snažil uklidnit jeho kamarád.  

Najednou měl útočník změnit svůj postoj a začal se oběma omlouvat. Kenza vstala a ona a její kamarádka utekly do koupelny, kde se zamkly a druhý den večer opustili hotel. Před odjezdem však šly do pokoje útočníka vysvětlit si incident a on si v reakci na to sundal kalhoty a trenky a vyndal penis. 

Dodal, že se nic nestalo. Kamarádka zdůrazňuje, že útočníka zná, ale jeho jméno zatím nechce prozradit kvůli obavám z represí. 

Lyon vše údajně tajil 

Molina zveřejnil své nové informace na tzv. Twitter Spaces. Novinář tvrdí, že oběť skončila v nemocnici s poraněním hlavy. Oběma dívkám bylo vyhrožováno, aby zastavily své právní kroky a nakonec tak učinily.  

Molina trvá na tom, že Olympique Lyon si byl dobře vědom toho, že Ferland Mendy sexuálně napadl dvě ženy, ale zamlčel to, aby mohl provést prodej hráče. V létě 2019 se nakonec obránce za 48 milionů eur připojil k Realu Madrid.  

Někteří lidé tvrdí, že klub jednoduše dovedl incident ke smírnému ukončení. Stojí za zmínku, že proti Mendymu není v současné době vedeno žádné vyšetřování ani soudní řízení. 

Molina už několik měsíců avizuje, že zveřejní podrobnosti o sexuálním napadení ze strany francouzského fotbalového reprezentanta, který má údajně obrovské problémy s alkoholem, a který měl být při útoku navíc pod vlivem marihuany.  

Novinář v září dodal, že jeho kamarádi tohoto reprezentanta nebrzdili, protože se jim dobře žilo s jeho finančními možnostmi a celá situace vedla k tomu, že kontakt s hráčem přerušila většina rodiny. 

Hráč, Real Madrid ani Lyon se k záležitosti zatím nevyjádřili. Také o tom minimálně do včerejšího večera žádná velká francouzská ani španělská média neinformovala.

Zbyněk je redaktorem webu Bilybalet.cz. Realu Madrid fandí 20 let, od střídání a skvělého výkonu San Ikera ve finále LM. Specializuje se na články o financích Los Blancos a Castillu. Je také otcem ligového dorostence a má tak blízko k mládežnickému fotbalu.


Zdroj: realmadryt.pl

10 Komentářů

 • Avatar

  Hm, obvineni vpravde zavazna. Kdyz pominu veskery ostatni obsah clanku, kdybych byl zenska a nekdo se ke mne choval agresivne, to pak jeste pred opustenim hotelu mam potrebu zajit k nemu na pokoj…?

  0
  0
  • Avatar photo

   Tak když na tom chceš vydělat nějaké peníze…

   0
   0
  • Avatar

   Navíc podle popisu opustili hotel až druhý den večer, což odporuje tvrzení, že skončila v nemocnici. Pokud by byl opravdu tak agresivní, tak nevěřím tomu, že by se nebály za ním jít. To naznačuje, že ten popis není úplně pravdivý.

   Je možné, že dotyčný skutečně cosi vyváděl, ale určitě nebyl jediný ožralý a nevíme detaily, jestli ho někdo nevyhecoval, jestli dotyčná neupadla spíš tím, že byla taky ožralá atd.

   0
   0
   • Avatar photo

    Po dvou dnech do nemocnice nasvědčuje tomu, že to chtěla mít podchycené, pro výpalné. Hele praštit ji fakt mohl, znám dost lidí, co když si vypije jsou agresivní, jinak jsou úplně normální. Taky ho mohl vytáhnout, ona se začala smát a tak ji jebl, což ho samozřejmě neomlouvá. Pokud to však vyřešili dohodou/penězi, pak to byla její volba a dál není co řešit.

    0
    0
    • Avatar

     Samozřejmě že ji praštit mohl a ano, někteří lidé se napijí a jsou agresivní. Ale určitě se shodneme, že nebyl jediný ožralý a pak je otázka, co se tam semlelo v partičce ožralů. Klidně se mohla zranit jenom tím pádem. Dneska je až moc snadné někoho jen tak obvinit kvůli senzaci.

     Vzpomínám si na případ jednoho herce, který byl obviněn z toho, že snad bil nebo udeřil dítě. A co vyšlo ve skutečnosti najevo u soudu? Že v hádce s tehdejší partnerkou, která držela dítě, do ní nějak strčil. Rozdíl v původním tvrzení ženy a ve skutečnosti posuďte sami.

     0
     0
    • Avatar

     @Zbyněk H.: "Taky ho mohl vytáhnout, ona se začala smát a tak ji jebl,…" *lol**lol**lol* tak ale to si potom zasluzila. ak by to riesil sudca-muz, tak by bola rada ak by neskoncila v lochu sama. to sa proste nerobi *lol*

     0
     0
 • Avatar

  Měl bych pár cynických poznámek, že jsme si mysleli, že je to jen agresivní obránce a že neumí útočit…

  Na druhou stranu je to jeden exces, ale pokud by se toho našlo víc, tak v souvislosti s už dlouhotrvajícím světovým děním, by měl následovat tvrdý trest. Ale lidi se mění a snad už nic takovýho nevyjde najevo.

  Nicméně být fotbalista a jmenovat se Mendy fakt není jednoduchý *lol*

  Ale k veselejším zprávám. JE ZPĚT! BÁLI JSME SE, ALE TEĎ SE BUDOU BÁT OBRÁNCI, PROTOŽE JE ZPÁTKY. MASKOVANÝ MUŽ PŘICHÁZÍ NA TRÁVNÍKY
  https://twitter.com/MadridXtra/status/1461658845663711232/photo/1

  0
  0
 • Avatar photo

  Nezostava len dufat ze to nie je pravda, pripadne je to skreslene z jej strany

  0
  0
 • Avatar

  Před chvíli jsem podobnou zprávu četl na Seznamu, Uvedený novinář tvrdí, že barevní hráči z Francie a Anglie, mají na svědomí cca 400 znásilnění. Debata pod článkem byla tak silně rasistická, že ji smazali.

  0
  0

Přidat komentář

Související články

Nedotknutelný Arda Güler. Setrvání Turka si přejí Ancelotti, hráči i vedení
Mužstvo

Nedotknutelný Arda Güler. Setrvání Turka si přejí Ancelotti, hráči i vedení

Je sice pravda, že v příští sezóně nebude snadné dostat se do základní jedenáctky Realu, ale Ancelotti i vedení madridského…
Nerozbitný tandem: Carlo Ancelotti, Davide a realizační tým
Mužstvo

Nerozbitný tandem: Carlo Ancelotti, Davide a realizační tým

Carlo Ancelotti a jeho tým okouzlili každého. Získané trofeje a rozmanitá řešení na hřišti donutily i ty největší kritiky ocenit…
L’Équipe: Kylian Mbappé požaduje od PSG 100 milionů eur
Mužstvo

L’Équipe: Kylian Mbappé požaduje od PSG 100 milionů eur

Kapitán francouzské reprezentace dal PSG ultimátum, aby uhradilo jeho pohledávky, které činí přibližně 100 milionů eur, kvůli tomu, že od…
AS: Carvajal se dočká odměny. Real mu nabídne prodloužení smlouvy
Mužstvo

AS: Carvajal se dočká odměny. Real mu nabídne prodloužení smlouvy

Dani Carvajal je ve svých 32 letech jedním z nejvýkonnějších španělských fotbalistů. Není tedy překvapením, že může očekávat odměnu v…