Fede Valverde je zpět. El Halcón opět létá vysoko a na rozhodující část sezony je připraven

Fede Valverde je zpět. El Halcón opět létá vysoko a na rozhodující část sezony je připraven
Fede Valverde (zdroj: realmadrid.com)

Fede Valverde byl jmenován nejlepším hráčem venkovního utkání proti Chelsea. Uruguayec odehrál velkolepý zápas a byl opět hráčem, kterého jsme mohli vidět na začátku letošní sezony.

Během posledních měsíců bylo cítit, že Fede Valverde nemá formu jako měl v první polovině sezony. Záložník se snažil dostat zpět do svého nejlepšího stavu, ale nedávný incident s Álexem Baenou mu v této snaze vůbec nepomohl.

Začátek roku byl pro čtyřiadvacetiletého mladíka velmi špatný, na přelomu března a dubna odehrál za klub deset po sobě jdoucích zápasů bez gólu či asistence.

Nevzdal se

I přes pokles formy Uruguayec nesložil zbraně a výsledky jeho dřiny jsme mohli vidět ve středu večer na Stamford Bridge. Fede takový zápas prostě potřeboval a dnes se dá říct, že Sokol opět letí vysoko. V konfrontaci druhého zápasu s Chelsea byl klíčovou postavou ve středu zálohy Los Blancos.

Skvěle podržel své spoluhráče ve středu pole, v defenzivě odvedl výbornou práci. Třešničkou na dortu byla jeho akce před druhým gólem, když se v pokutovém území prohnal přes obránce a naservíroval míč pro Rodryga. Není tedy překvapením, že Fede byl vyhlášen nejlepším hráčem celého zápasu.

Hráč zápasu

„Ocenění pro Valverdeho? Také si to zasloužil. No, možná si s ním o té volbě promluvím. Myslel jsem, že mi dají cenu za dva góly (smích). Ne, gratuluji mu, taky odvedl svou práci, přidal asistenci,“ řekl po zápase Brazilec a vtipně komentoval volbu UEFA.

Statistiky však nenechají nikoho na pochybách. Čtyřiadvacetiletý hráč byl ve středu pole nejčastěji zasahujícím hráčem na hřišti (70) a lepším výsledkem se může pochlubit pouze Eduardo Camavinga (72).

Fede si navíc vytvořil nejvíce gólových šancí (3), byl druhý v počtu přesných přihrávek (47) a navíc jich poslal nejvíce do poslední třetiny hřiště (11). Celkově zápas dokončil s 88% úspěšností přihrávek.

„Pravdou je, že Chelsea si v prvním poločase vedla skvěle. Ve druhém poločase byl náš zápas mnohem ucelenější a mnohem kvalitnější. Také proto, že Chelsea trochu snížila intenzitu a už nebyla schopná takhle hrát a posouvat se dopředu,“ řekl po zápase Carlo Ancelotti.

Po přestávce, když se obraz změnil a hráčům Chelsea docházelo palivo, El Halcón zařadil nejvyšší rychlostní stupeň a účastnil se prakticky každé akce svého týmu.

Když už se zdálo, že velkolepé výkony čtyřiadvacetiletého hráče na začátku sezony jsou jen minulostí, vrátil se, když ho tým nejvíc potřeboval. Valverde je opět sám sebou a před semifinále Ligy mistrů jen těžko získáme lepší zprávy.

 

Zbyněk je redaktorem webu Bilybalet.cz. Realu Madrid fandí 20 let, od střídání a skvělého výkonu San Ikera ve finále LM. Specializuje se na články o financích Los Blancos a Castillu. Je také otcem ligového dorostence a má tak blízko k mládežnickému fotbalu.


Zdroj: as.com

Přidat komentář

Související články

Nedotknutelný Arda Güler. Setrvání Turka si přejí Ancelotti, hráči i vedení
Mužstvo

Nedotknutelný Arda Güler. Setrvání Turka si přejí Ancelotti, hráči i vedení

Je sice pravda, že v příští sezóně nebude snadné dostat se do základní jedenáctky Realu, ale Ancelotti i vedení madridského…
Nerozbitný tandem: Carlo Ancelotti, Davide a realizační tým
Mužstvo

Nerozbitný tandem: Carlo Ancelotti, Davide a realizační tým

Carlo Ancelotti a jeho tým okouzlili každého. Získané trofeje a rozmanitá řešení na hřišti donutily i ty největší kritiky ocenit…
L’Équipe: Kylian Mbappé požaduje od PSG 100 milionů eur
Mužstvo

L’Équipe: Kylian Mbappé požaduje od PSG 100 milionů eur

Kapitán francouzské reprezentace dal PSG ultimátum, aby uhradilo jeho pohledávky, které činí přibližně 100 milionů eur, kvůli tomu, že od…
AS: Carvajal se dočká odměny. Real mu nabídne prodloužení smlouvy
Mužstvo

AS: Carvajal se dočká odměny. Real mu nabídne prodloužení smlouvy

Dani Carvajal je ve svých 32 letech jedním z nejvýkonnějších španělských fotbalistů. Není tedy překvapením, že může očekávat odměnu v…