Fascinující podívaná. Jak funguje péče o trávník v jeskyni na Santiago Bernabéu?

  Fascinující podívaná. Jak funguje péče o trávník v jeskyni na Santiago Bernabéu?
  Podzemní jeskyně na Santiago Bernabéu (zdroj: realmadrid.com)

  V další části ze zákulisí rekonstrukce Estadio Santiago Bernabéu klub ukázal, jak funguje systém péče o trávník skrytý v podzemním hypogeu. Představujeme nejnovější video Los Blancos.

  Real Madrid rozdělil video o skrytém trávníku na dvě části. V té první se dozvídáme detaily o systému pro ukrývání hřiště pod zem. V druhé části hlavní zahradník představuje tajemství péče o trávník v podzemí a poukazuje na klíčové systémy pro udržení trávy ve správném stavu.

  Materiál obsahuje anglické titulky, které lze zapnout zapnutím titulků (ikona karty) a výběrem jazyka (v ozubeném kolečku).

  Cena rekonstrukce

  Původní hodnota rekonstrukce Santiago Bernabéu byla 575 milionů eur, která byla rozdělena do následujících investic: 300 milionů eur na stavební práce; 100 mil. eur na technologické vybavení zařízení; 175 milionů eur na zlepšení infrastruktury, která na stadionu zůstane.

  V souvislosti s realizací myšlenky zatahovacího trávníku požádal Florentino Pérez socios o navýšení úvěru o 225 milionů eur. Splátka se nakonec měla zvýšit z 29,5 milionu eur ročně na přibližně 40 milionů eur ročně. Klub měl zaplatit první splátku do 30. července 2023 a splácení půjčky dokončí v roce 2049.

  Stavební práce byly oficiálně zahájeny v květnu 2019 a jejich dokončení se očekává v posledním čtvrtletí letošního roku, i když to ještě není potvrzeno. Oficiální otevření zařízení je naplánováno na 23. prosince.

  Aktuálně je potřeba dokončit následující věci: výměna všech sedaček, dodělání 360stupňového obrazovky pod střechou, dodělání některých VIP boxů, okolí stadionu, fasáda (stále nejsou panely ve 4 řadách, protože to umožňuje snadnější doručování materiálů do interiéru zařízení) a 360stupňová vyhlídková plošina pod střechou. Podrobnosti v článku.

  Zisk z nového Bernabéu

  V sezoně 2018/19, poslední před pandemií, klub zaznamenal 173 milionů eur v příjmech z členských příspěvků a stadionu. Před rokem bylo oznámeno uzavření smlouvy ohledně organizace a řízení nefotbalových akcí na stadionu se společností Legends, která zakoupila 30 % akcií v nových podnicích na stadionu za 360 milionů eur a na oplátku přidala své know-how.

  Real Madrid si klade za cíl zvýšit fotbalové příjmy ze zařízení a v mimofotbalových záležitostech konzervativně odhaduje příjmy na úrovni dalších 150 milionů eur, z nichž 30 % bude patřit Američanům. Legends však odhaduje, že až bude stadion plně funkční a rozvinutý, může generovat celkem až 440 milionů eur ročně.

  Zbyněk je redaktorem webu Bilybalet.cz. Realu Madrid fandí 20 let, od střídání a skvělého výkonu San Ikera ve finále LM. Specializuje se na články o financích Los Blancos a Castillu. Je také otcem ligového dorostence a má tak blízko k mládežnickému fotbalu.


  Zdroj: realmadrid.com, realmadryt.pl

  3 Komentářů

  Přidat komentář

  Související články

  Debutant Gonzalo: Arbeloův chráněnec, který nastřílel přes 100 gólů a odmítl Anglii
  Castilla a junioři

  Debutant Gonzalo: Arbeloův chráněnec, který nastřílel přes 100 gólů a odmítl Anglii

  V neděli 26. 11. 2023 prožil moment, na který bude bez nadsázky navždy vzpomínat. Útočník Gonzalo García Torres debutoval v…
  Golazo: Poutavý příběh kouzelníka Isca. Vrcholy, pády i kontroverze
  Exkluzivně

  Golazo: Poutavý příběh kouzelníka Isca. Vrcholy, pády i kontroverze

  V roce 2012 získal cenu Golden Boy pro nejlepšího mladého hráče Evropy. Nedlouho poté přestoupil do Realu Madrid. Dnes je…
  Golazo: Radikální fans Ultras Sur. Proč nesmí na stadion Realu a kdo je nahradil?
  Podcasty BilyBalet.cz

  Golazo: Radikální fans Ultras Sur. Proč nesmí na stadion Realu a kdo je nahradil?

  Věrní fanoušci klubu, kterým vedení zakázalo chodit na domácí zápasy na stadion. Zní vám to jako nesmysl? Pak vězte, že…
  Velký rozbor El Clásika: Taktika, klíčové postavy i ohlasy a zajímavosti
  Podcasty BilyBalet.cz

  Velký rozbor El Clásika: Taktika, klíčové postavy i ohlasy a zajímavosti

  Zápas podzimu španělské La Ligy mezi Barcelonou a Realem Madrid měl velmi strhující zápletku. Tři body nakonec slavil hostující Bílý…