Fantastické představení celého týmu, chválil po Gironě Ancelotti

  Fantastické představení celého týmu, chválil po Gironě Ancelotti
  Carlo Ancelotti (zdroj: realmadrid.com)

  Real Madrid i podruhé v sezóně porazil Gironu rozdílem třídy. Po podzimní výhře 3:0 tentokrát Los Blancos zvítězili nad Katalánci doma na Bernabéu 4:0 a na svého největšího pronásledovatele si vypracovali pětibodový náskok v tabulce. „Výhodu máme, ale jen malou. Je to výhoda jedné výhry a remízy,“ řekl Ancelotti. Na svůj tým byl ale velice pyšný. „Byl to náš nejlepší výkon, v každém směru perfektní představení,“ řekl.

  Jak hodnotíte zápas proti Gironě?

  Byl to náš nejlepší výkon, v každém směru perfektní představení. Ofenziva i defenziva fungovala fantasticky. Šli jsme do zápasu s pokorou, protože jsme před utkáním čelili určitým problémům. Museli jsme na tuto krizi, zejména při složení stoperské dvojice, reagovat. Posílilo to odhodlání celého týmu. Naše síla spočívá v tom, že se odhodlání, nasazení a přístup zvyšuje tak, aby to odpovídalo náročnosti hry. Kvalita je nejdůležitější věc, pokud ji ale dokážete zkombinovat se správným přístupem a nasazením, jako se to stalo proti Gironě, získáte výkon na nejvyšší možné úrovni.

  Je to velký mezník v boji o titul v La Lize, protože Girona je skvělý tým, který doposud ve venkovním utkání ještě neprohrál. Náš herní plán byl poměrně jednoduchý: vysoký tlak na soupeřově polovině, když držel míč gólman, někdy tlačit hráč na hráče, abychom Gironu obrali o míč. Na vlastní polovině jsme chtěli být trpěliví a klidní. Girona na nás silně tlačila svými krajními beky, ale my jsme hrozili rychlými protiútoky, zejména díky Vinimu a Rodrygovi.

  Co myslíte tím, že vaše hra byla pokorná?

  Tento tým má velkou kvalitu na míči, někdy se ale hráči málo obětují, když hrají bez něj. Dnes jsem od všech hráčů vyžadoval, aby se pro tým obětovali, včetně těch, kteří jsou rozdíloví, tedy Vini, Rodrygo a Bellingham.

  Vývoj v La Lize

  Jsme ve fázi, kdy máme pětibodový náskok. Může se to zdát hodně, ale není to tak, je to jen jedna výhra a jedna remíza. Je to výhoda, ale pouze malá. Doteď jsem s vývojem v sezóně spokojen, ale už v úterý se rozjede Liga mistrů, která nám bude také brát nějakou energii. Musíme pokračovat v dobrém nasazení a přístupu.

  Zranění Bellinghama

  Bellingham má zvrtnutý kotník, v neděli půjde na vyšetření. Doufám, že bude do úterního zápasu proti Lipsku v pořádku. Ale byly i zápasy, kdy hrát nemohl a zastoupili ho jiní hráči, třeba Brahim a Joselu. Dnes jsme fantasticky zvládli zápas, v němž nám chyběli čtyři stopeři, to je asi světový rekord v počtu zranění.

  V některých věcech mi Bellingham svojí hrou připomíná Zidana, zejména kvůli mimořádné kvalitě na míči. Zidane na tom byl technicky možná ještě lépe, ale Bellingham to vynahrazuje zakončením v boxu. Na světě je jen málo hráčů, kteří by zvládli takový pohyb, jako Bellingham při prvním gólu.

  Pochvala pro Viniho

  Podal špičkový výkon, je pro nás velmi důležitý. Na této úrovni je naprosto skvělý, řekl bych, že nejlepší na světě. Bellingham je druhý, Rodrygo třetí, Kroos čtvrtý, Camavinga, Valverde… Dnes bylo snadné být na lavičce Realu Madrid.

  Pozice Camavingy

  Před týdnem proti Atlétiku Madrid nám chyběli střední obránci. Ti dva, kteří na stoperu nastoupili, nebyli moc vysocí, proto byl Camavinga více zatažený a pomáhal sbírat centry. Když máme ale k dispozici Tchoaméniho, tak jsme Camavingu využili jinak. Byl užitečnější jako středový hráč.

  Zranění Rüdigera

  V utkání proti Getafe dostal těžký úder do stehenní oblasti. Měl to zhmožděné a dost ho to bolelo. Snažil se, aby byl na Gironu připraven, už je mnohem lepší, ale pořád mu dělá problém náhlá změna směru. Proti Lipsku ještě nebude připraven, ale nám se do sestavy vrátí Nacho. Doufám, že bude Toni zase brzy k dispozici.

  Carvajal na stoperu

  Nemusím ho skoro nic učit. Tchouaméni se cítí pohodlněji, když hraje pravého stopera, Dani proto nastoupil jako levý stoper. Vypadalo to, jako kdyby na této pozici odehrál 400 zápasů. Není moc věcí, které bych ho musel učit.

  Proč nevyužít stopery z akademie?

  Zdravotní problémy sužují také naši akademii. Marvel chybí dlouhodobě, problémy má i Carrillo. Vzali jsme sebou alespoň Jacoba z U19, má před sebou skvělou budoucnost. Než ale budu do takových těžkých zápasů nasazovat mladé a nevyzkoušené hráče, musím první zvážit všechny své možnosti. V nouzi může na stoperovi hrát Tchouaméni, protože je silný ve vzduchu a takticky je velmi chytrý.


  Zdroj: realmadrid.com

  Přidat komentář

  Související články

  Návrat opor do sestavy. Rüdiger nejspíš na Valencii, Bellingham na Lipsko
  Mužstvo

  Návrat opor do sestavy. Rüdiger nejspíš na Valencii, Bellingham na Lipsko

  I když pomineme tři dlouhodobě zraněné hráče, zdravotní trable opor jsou v Realu Madrid neustálým tématem. Aktuálně se čeká na…
  Ramos na Bernabéu jako soupeř: Sevilla může konkurovat každému. Slavil by gól?
  La Liga

  Ramos na Bernabéu jako soupeř: Sevilla může konkurovat každému. Slavil by gól?

  Poprvé od odchodu z Realu Madrid v roce 2021 se ukáže na trávníku Santiaga Bernabéu. Obránce Sergio Ramos se přijede…
  AS: Mbappé přestoupí do Madridu, měl přiznat prezident PSG Khelaifi
  La Liga

  AS: Mbappé přestoupí do Madridu, měl přiznat prezident PSG Khelaifi

  Blíží se přestupová sága svému konci? Španělské deníky As a Marca tvrdí, že tomu tak skutečně je. Podle jejich zdrojů…
  Krize pokračuje. Proti Seville s až sedmi absencemi
  La Liga

  Krize pokračuje. Proti Seville s až sedmi absencemi

  Real Madrid prožívá permanentní drama se sestavou. Zdravotní a disciplinární důvody sesekávají možnosti Carla Ancelottiho při skládání základní sestavy. V neděli…