Pep Guardiola: Já a nejlepší trenér? Zidane v Evropě dokázal mnohem víc. Těším se na Bernabéu

Čas 25. 02. 2020, 22:16 | Autor Laša | Zdrojmarca.com
Pep Guardiola
Pep Guardiola

Také trenér Manchesteru City Pep Guardiola poskytl v úterý poslední předzápasový rozhovor.

Zidane. „Bylo pro nás ctí, když Zidane přišel do Mnichova byť jako trenér soupeře. Byl teprve na začátku své trenérské dráhy, ale bylo ctí, že dorazil jeden z nejlepších hráčů všech dob. Dělá pro svůj tým to, o čem je přesvědčen, že je to nejlepší. Je vynikajícím reprezentantem trenérské profese. Je dobře, že lidé, jako Zidane, zůstávají u fotbalu i po konci hráčské kariéry.

Zidane o mě řekl, že jsem nejlepší trenér na světě? Nemyslím si to. Jeviště patří hráčům. Nikdy jsem se nepovažoval za nejlepšího. Už jen pro to, že třeba to, co Zidane jako trenér již v Lize mistrů dokázal, se zřejmě nikdy nebude opakovat. Ukazuje nám to rovněž velikost Realu Madrid. Soutěžit s Realem Madrid, se všemi jeho úspěchy, mimo hřiště, je pro nás nemožné, ale můžeme se pokusit s nim soutěžit na hřišti. Real má fantastické hráče. Každý z nich ví již v době příchodu na Beranbéu, že musí vyhrát Ligu mistrů.

Santiago Bernabéu. „Je pro mě potěšením, že se mohu vrátit na toto hřiště, které je jedním z nejskvělejších na světě. Jako hráč jsem na něm zažil mnoho příjemných, ale i nepříjemných momentů. Nejlepší vzpomínka na Berbanéu? Zápas proti Realu Madrid v roce 2009. S Barcelonou jsme tu zvítězili 6:2 a získali ligový titul.

Sterling. „Je v pohodě. Jeho zotavení je neuvěřitelně rychlé. Ale víme, že u svalových problémů musíme být opatrní. Sterling je však na zápas připraven.

Je před námi velká příležitost uspět. Víme, o co hrajeme. Můžeme projít, ale nemusíme, o tom je naše práce. Musíme být sami sebou. Nemáme žádnou speciální motivaci.

Real Madrid. „Mám dosud v paměti zápas, když mě ještě v Bayernu porazil Real Madrid v Mnichově 0:4. Od té doby se ten tým dost změnil. Řekl bych, že je o něco více agresivní směrem do útoku. Jeví se mi tak. První věcí je, že musíme hrát dobrý zápas. Ale záleží i na představení soupeře. Něco si samozřejmě plánujeme, ale fotbal nikdy není takový, jaký si jej naplánujete. Nikdy…

Eden Hazard. „Mrzí mě, že tento hráč nemůže hrát. Když ho vidíte zblízka, musíte uznat, že je to skvělý hráč. Když proti nám hrál v Premier league, trpěl jsem, a zároveň si užíval jeho hru. Přeji mu, aby se co nejdříve uzdravil, a užíval si možnost hrát na Bernabéu.

Santiago Bernabéu
6. díl podcastu: Klíče úspěchu a předpověď Ligy mistrů

Co stojí za tím, že se Real Madrid konečně posunul do čela La Ligy a kde má Zidanův tým stále rezervy? V 6. díle podcastu Co na to Madridistas se podíváme hned na čtyři soutěže a velký prostor dostane pochopitelně Liga mistrů, která má v plánu osmifinále. Bílý balet se utká s Man City. Postoupí? Tipují Podvinho, Thjuks a Siky.  Poslouchejte ZDE>>

Komentáře fanoušků

Zobrazit diskuzi (7 příspěvků) Zobrazování komentářů pod článkem a jejich přidávání je jen pro registrované!