Euro a Copa América posílily pozici Carla Ancelottiho

Euro a Copa América posílily pozici Carla Ancelottiho
Carlo Ancelotti (zdroj: realmadrid.com)

Žádný z trenérů národních týmů letos v létě nevytáhl z hráčů Realu Madrid to nejlepší, jako to v klubové sezóně dokázal Carlo Ancelotti.

Italský stratég byl vždy popisován jako manažer, jehož jedinou předností je umění, jak stvořit šťastnou šatnu. Jeho taktické schopnosti byly podceňovány. Navzdory tomu, že dosáhl všech možných úspěchů na klubové úrovni.

Toto přesvědčení letos konečně překonal. Nejde jen o trofeje, které získal, ale také o řadu klíčových rozhodnutí, díky nimž Real Madrid zaznamenal jednu z nejlepších sezon ve své historii. Navíc role, které jeho svěřenci sehráli na Copa América a Euro, jeho pozici ještě více posílily.

Celkově to pro hráče Realu rozhodně nebyly turnaje snů. Někteří jsou stále ve hře, jiní už byli vyřazeni, ale nikomu z nich se nepodařilo zazářit v národním týmu tak jako v klubu. V bílém dresu se jim to však podařilo a Carletto z každého z nich vyždímal naprosté maximum.

Pozice Bellinghama, vývoj Viníciuse, změna taktiky a výběr vhodných situací pro každého z nich znamenaly, že Ital vytáhl nejlepší verzi z téměř celého svého týmu. Přesto stejní hráči vypadají ve svých národních týmech jinak, což jen potvrzuje Carlovu skvělou práci v uplynulé sezóně.

Obecný trend s několika výjimkami

Nejzářivějšími příklady tohoto tvrzení jsou Jude a Vini. Angličan se zapsal do historie svého národního týmu proměněným gólem v poslední minutě v osmifinále proti Slovensku, ale jinak jsou jeho výkony velmi nenápadné. Nemá velký vliv na hru, nemá velký vliv na ofenzivu a ztrácí se v taktickém rámci, který mu vnutil Gareth Southgate. Madridská „pětka“ se potápí mezi lvy Albionu.

Totéž platí o Brazilci, který se s výjimkou jednoho zápasu ani nepřiblížil tomu, jak ho všichni známe. Taktická volnost Los Blancos mu umožňuje hrát plynule, což se v týmu Canarinhos nestává. Bellingham má ještě šanci se rehabilitovat, ale Viniho Brazílie už z Copa América vypadla.

Totéž platí i pro další hráče. Rodrygo Goes se jako lídr pětinásobných mistrů světa stále nemůže prosadit. Také Kroos nebo Rüdiger se v německé reprezentaci neukázali tak, jako v této sezóně v Realu. Ve stejné situaci je i Camavinga, jehož energie zůstává ve francouzském středu pole zastíněna.

Jedinou výjimkou jsou Carvajal, Valverde a Tchouaméni, kteří si udržují úroveň předváděnou ve španělské metropoli.

Shrnuto. Je to složitá skládačka, jejíž autor má konkrétní jméno. Carlo Ancelotti, ačkoliv si aktuálně užívá dovolené, vstupuje do nové sezóny silnější.


Zdroj: marca.com

Přidat komentář

Související články

První sponzorská smlouva Mbappého po přestupu do Madridu. Těžit z ní bude i Real
Mužstvo

První sponzorská smlouva Mbappého po přestupu do Madridu. Těžit z ní bude i Real

Útočník podepsal svou první sponzorskou smlouvu jako hráč Realu Madrid. Královský celek může na této aktivitě svého hráče také vydělat.…
AS: Stále větší napětí kolem Lunina
Mužstvo

AS: Stále větší napětí kolem Lunina

Budoucnost Andrije Lunina je stále zahalena mlhou nejistoty. Svůj podíl na tom má i osobnost Jorgeho Mendese, portugalského agenta, který…
AS: Leganés ocení Daniho Carvajala
Mužstvo

AS: Leganés ocení Daniho Carvajala

Starosta města Leganés Miguel Ángel Recuenco potvrdil, že po triumfu španělského národního týmu na letošním mistrovství Evropy se uskuteční speciální…
OFICIÁLNĚ: Představeny venkovní dresy pro sezónu 2024/25. Odkazují na La Décimu
Mužstvo

OFICIÁLNĚ: Představeny venkovní dresy pro sezónu 2024/25. Odkazují na La Décimu

Real Madrid představil venkovní sadu dresů pro nadcházející sezónu. Tentokrát se klub rozhodl pro oranžovou barvu. Klub o tom informoval…