Endrick v posledním duelu sezony opět skóroval a slaví titul. Ve Valdebebas jsou z jeho výkonů nadšení

  Endrick v posledním duelu sezony opět skóroval a slaví titul. Ve Valdebebas jsou z jeho výkonů nadšení
  Endrick (zdroj: X.com)

  Endrick v noci zakončil sezonu gólem proti Cruzeiru. Remíza v tomto zápase zajistila jeho týmu druhý brazilský šampionát v řadě. Fyzička mladého Brazilce udivuje Real Madrid. Někteří zaměstnanci klubu jeho nohy přirovnávají k legendárnímu Pelému.

  Pro mladou hvězdu z Ria je to nezapomenutelný rok: přestup do Realu Madrid, debut v národním týmu a skvělá sezona korunovaná národním šampionátem.

  Real Madrid Endricka bedlivě sleduje. Čeká na něj. Klub trpěl během prvních měsíců letošního roku, kdy teenager v Palmeiras málo hrál, ale nyní si při sledování své nové hvězdy mnou ruce. S otevřenou náručí na něj čekají i fanoušci Bílého baletu.

  Jedním z aspektů, kterého si Los Blancos na Endrickovi nejvíce cení, je jeho duševní síla. To jak se v 17 letech vzpamatoval z tolika zápasů, kdy nedostával šancí a teď je pro Palmeiras nejdůležitějším hráčem, je neskutečné. Jeho trenér, který měl vždy vlastní plány na konkrétní zápas, mu dal dokonce naprostou volnost v pohybu v útoku.

  Nohy Pelého

  V posledních týdnech bylo slyšet v kancelářích ve Valdebebas větu: „Má nohy Pelého,“ komentují překvapeně zaměstnanci Realu Madrid. Nechtějí svůj diamant s nikým srovnávat, ale jsou potěšeni postavou a talentem svého dalšího útočníka.

  Jeho přestup byl možný díky dobré práci přestupového oddělení Los Blancos, které se měsíce připravovalo na podpis teenagera. Endrick odmítl nabídky Barçy a PSG kvůli podpisu Realu Madrid.

  Juni Calafat vždy jasně dával najevo, že ho potřebují podepsat, ačkoli na stole bylo i jméno dalšího mladého útočníka Mathyse Tela. Nakonec byla pozice Juniho rozhodující a Endrick se příští léto připojí k Realu Madrid.

  V plánu klubu je, aby byl útočník od začátku k dispozici trenérovi prvního týmu, i když samozřejmě dostane i čas na adaptaci. Nepředpokládá se, že sedmnáctiletý mladík zakotví v Madridu a hned bude hrát v základní sestavě.

  Druhý titul

  Endricka a Palmeirase dnes v noci oslavili druhý brazilský šampionát v řadě. Útočník letos kromě ligového titulu vyhrál i regionálním turnajem Campeonato Paulista, který zahájil sezonu v Brazílii, a vyhrál brazilský superpohár.

  Individuálně letos mladý útočník odehrál za klub 53 zápasů, ve kterých zaznamenal 14 branek a asistenci. K tomu všemu si odbyl listopadový debut v seniorské brazilské reprezentaci.

  Připomeňme, že v prosinci 2022 bylo potvrzeno, že Real Madrid zaplatí za tehdy 16letého Endricka 35 milionů eur v rámci základní částky a dalších 25 milionů eur v bonusech za různé góly, které fotbalista může dosáhnout v Brazílii a poté ve Španělsku.

  Los Blancos navíc pokryjí veškeré daňové závazky ve Španělsku a provize pro zprostředkovatele, které v součtu mohou dosáhnout dalších 12 milionů eur. Hráč se připojí k prvnímu týmu v červenci 2024, když dosáhne 18 let, ačkoli se spekuluje, že jeho příjezd do Madridu by mohl být odložen, pokud by útočník byl potenciálně povolán na olympijské hry, které se budou konat v červenci a srpnu v Paříži.

  Endrick se vrátí do akce v lednu. Palmeiras pak zahájí příští ročník regionálního Campeonato Paulista, ale útočník může být povolán také do brazilského týmu U-23 na předolympijský turnaj, aby bojoval o kvalifikaci na hry. Plány sedmnáctiletého mladíka a jeho trenérů prozatím nebyly zveřejněny.

  Zbyněk je redaktorem webu Bilybalet.cz. Realu Madrid fandí 20 let, od střídání a skvělého výkonu San Ikera ve finále LM. Specializuje se na články o financích Los Blancos a Castillu. Je také otcem ligového dorostence a má tak blízko k mládežnickému fotbalu.


  Zdroj: relevo.com

  Přidat komentář

  Související články

  Katarský emír Mbappému popřál hodně štěstí. Odchodu Francouze z PSG nejspíše již nic nebrání
  Přestupy

  Katarský emír Mbappému popřál hodně štěstí. Odchodu Francouze z PSG nejspíše již nic nebrání

  Fotbalista se zúčastnil banketu francouzského prezidenta Emmanuela Macrona u příležitosti návštěvy katarského emíra. Média neinformují o tom, že by pětadvacetiletého…
  Vrátí se Achraf Hakimi do Realu?
  Přestupy

  Vrátí se Achraf Hakimi do Realu?

  Pětadvacetiletý Achraf Hakimi by se mohl v létě stát žhavým zbožím. Obránce má smlouvu v PSG do června 2026 ale…
  Marca: Kylian Mbappé se dohodl s Realem Madrid
  Přestupy

  Marca: Kylian Mbappé se dohodl s Realem Madrid

  Kylian Mbappé a Real Madrid jsou již dva týdny dohodnuti. Od 1. července se francouzský útočník stane hráčem Los Blancos.…
  Další talent z Francie? Real si vyhlédl mladého stopera, v létě přijde ideální šance
  Přestupy

  Další talent z Francie? Real si vyhlédl mladého stopera, v létě přijde ideální šance

  Budoucnost Realu Madrid vypadá velmi zářně. V záloze i útoku má Bílý balet vynikající mladé hráče, zastoupena je i střední…