Endrick v posledním duelu sezony opět skóroval a slaví titul. Ve Valdebebas jsou z jeho výkonů nadšení

Endrick v posledním duelu sezony opět skóroval a slaví titul. Ve Valdebebas jsou z jeho výkonů nadšení
Endrick (zdroj: X.com)

Endrick v noci zakončil sezonu gólem proti Cruzeiru. Remíza v tomto zápase zajistila jeho týmu druhý brazilský šampionát v řadě. Fyzička mladého Brazilce udivuje Real Madrid. Někteří zaměstnanci klubu jeho nohy přirovnávají k legendárnímu Pelému.

Pro mladou hvězdu z Ria je to nezapomenutelný rok: přestup do Realu Madrid, debut v národním týmu a skvělá sezona korunovaná národním šampionátem.

Real Madrid Endricka bedlivě sleduje. Čeká na něj. Klub trpěl během prvních měsíců letošního roku, kdy teenager v Palmeiras málo hrál, ale nyní si při sledování své nové hvězdy mnou ruce. S otevřenou náručí na něj čekají i fanoušci Bílého baletu.

Jedním z aspektů, kterého si Los Blancos na Endrickovi nejvíce cení, je jeho duševní síla. To jak se v 17 letech vzpamatoval z tolika zápasů, kdy nedostával šancí a teď je pro Palmeiras nejdůležitějším hráčem, je neskutečné. Jeho trenér, který měl vždy vlastní plány na konkrétní zápas, mu dal dokonce naprostou volnost v pohybu v útoku.

Nohy Pelého

V posledních týdnech bylo slyšet v kancelářích ve Valdebebas větu: „Má nohy Pelého,“ komentují překvapeně zaměstnanci Realu Madrid. Nechtějí svůj diamant s nikým srovnávat, ale jsou potěšeni postavou a talentem svého dalšího útočníka.

Jeho přestup byl možný díky dobré práci přestupového oddělení Los Blancos, které se měsíce připravovalo na podpis teenagera. Endrick odmítl nabídky Barçy a PSG kvůli podpisu Realu Madrid.

Juni Calafat vždy jasně dával najevo, že ho potřebují podepsat, ačkoli na stole bylo i jméno dalšího mladého útočníka Mathyse Tela. Nakonec byla pozice Juniho rozhodující a Endrick se příští léto připojí k Realu Madrid.

V plánu klubu je, aby byl útočník od začátku k dispozici trenérovi prvního týmu, i když samozřejmě dostane i čas na adaptaci. Nepředpokládá se, že sedmnáctiletý mladík zakotví v Madridu a hned bude hrát v základní sestavě.

Druhý titul

Endricka a Palmeirase dnes v noci oslavili druhý brazilský šampionát v řadě. Útočník letos kromě ligového titulu vyhrál i regionálním turnajem Campeonato Paulista, který zahájil sezonu v Brazílii, a vyhrál brazilský superpohár.

Individuálně letos mladý útočník odehrál za klub 53 zápasů, ve kterých zaznamenal 14 branek a asistenci. K tomu všemu si odbyl listopadový debut v seniorské brazilské reprezentaci.

Připomeňme, že v prosinci 2022 bylo potvrzeno, že Real Madrid zaplatí za tehdy 16letého Endricka 35 milionů eur v rámci základní částky a dalších 25 milionů eur v bonusech za různé góly, které fotbalista může dosáhnout v Brazílii a poté ve Španělsku.

Los Blancos navíc pokryjí veškeré daňové závazky ve Španělsku a provize pro zprostředkovatele, které v součtu mohou dosáhnout dalších 12 milionů eur. Hráč se připojí k prvnímu týmu v červenci 2024, když dosáhne 18 let, ačkoli se spekuluje, že jeho příjezd do Madridu by mohl být odložen, pokud by útočník byl potenciálně povolán na olympijské hry, které se budou konat v červenci a srpnu v Paříži.

Endrick se vrátí do akce v lednu. Palmeiras pak zahájí příští ročník regionálního Campeonato Paulista, ale útočník může být povolán také do brazilského týmu U-23 na předolympijský turnaj, aby bojoval o kvalifikaci na hry. Plány sedmnáctiletého mladíka a jeho trenérů prozatím nebyly zveřejněny.

Zbyněk je redaktorem webu Bilybalet.cz. Realu Madrid fandí 20 let, od střídání a skvělého výkonu San Ikera ve finále LM. Specializuje se na články o financích Los Blancos a Castillu. Je také otcem ligového dorostence a má tak blízko k mládežnickému fotbalu.


Zdroj: relevo.com

Přidat komentář

Související články

Z Lazia se stěhovat nebudu, odmítl Mario Gila spekulace o návratu do Realu
Přestupy

Z Lazia se stěhovat nebudu, odmítl Mario Gila spekulace o návratu do Realu

V posledních dnech média spojují bývalého obránce Castilly s návratem do královského týmu na pozici čtvrtého stopera. Ten však dává…
Sky Sport: Saúdská Arábie nadále láká Antonia Rüdigera
Přestupy

Sky Sport: Saúdská Arábie nadále láká Antonia Rüdigera

Antonio Rüdiger se v této sezóně stal nesporným lídrem defenzivy Realu Madrid a vzbudil zájem. Podle německého Sky Sport obdržel…
Yorovo těžké rozhodnutí. Real své karty odkryl, další postup je na Lenym
Přestupy

Yorovo těžké rozhodnutí. Real své karty odkryl, další postup je na Lenym

Pokud chce Leny Yoro v létě přestoupit do Realu Madrid, musí přitlačit na Lille. Francouzi chtějí za svůj klenot zhruba…
Pepe ještě neoznámil konec kariéry. Vrátí se v příští sezóně do španělské La Ligy?
Přestupy

Pepe ještě neoznámil konec kariéry. Vrátí se v příští sezóně do španělské La Ligy?

Bývalý střední obránce Realu Madrid Pepe řeší svou budoucnost. Před několika dny uzavřel jedenačtyřicetiletý hráč svoji reprezentační kariéru, na klubové…