El Debate: Prezident komise rozhodčích obviněn ze zmanipulování záběrů s cílem poškodit Real

El Debate: Prezident komise rozhodčích obviněn ze zmanipulování záběrů s cílem poškodit Real
Santiago Bernabéu (zdroj: realmadrid.com)

Rozhodčí a VAR jsou ve Španělsku velkým tématem posledních měsíců. V ústředí kritiky jsou Barcelona a Real Madrid, na špatné a kontroverzní výkony rozhodčích si však stěžuje vícero klubů a je téměř jisté, že téma bude rezonovat do konce sezóny.

Technická komise rozhodčích byla v centru pozornosti za posledních dvanáct měsíců především kvůli probíhajícímu šetření kauzy Negreira, jehož cílem je zjištění vztahů mezi Barcelonou a bývalým vyceprezidentem komise Negreirou. Komise bude nyní pod ještě větším drobnohledem, alespoň dle zprávy, kterou zveřejnil server El Debate.

Podle ní totiž současný prezident komise Medina Cantalejo byl obviněn z manipulace se snímky VAR s cílem zatajit důkazy a poškodit Real Madrid. Kromě Cantaleja byli obviněni také rozhodčí Carlos Clos Gomez a Santiago Jaime Latre.

Zpráva dále tvrdí, že komise má vedle místnosti pro videorozhodčí k dispozici ještě jednu „tajnou“ místnost, zvanou „operační“, která dále může zasahovat do rozhodnutí VARu, respektive vydávat další doporučení v pochybných rozhodnutích.

Tato obvinění jsou velmi závažní a komise v brzké době bude reagovat, situací se bude rovněž zabývat management Realu Madrid.


Zdroj: football-espana.net

1 Komentářů

 • Avatar

  Víc informací:
  – VAR místnost nemá mít žádný kontakt se světem kromě hlavního rozhodčího. Podle El Debate jsou ale tajně na telefonickém kontaktu s někým, koho určil Cantalejo (prezident komise rozhodčích) nebo rozhodčí Carlos Clos Gómez jako hlavní vedoucí VARu. Případně je to sám Clos Gomez. Říkají tomu „operační místnost“. Což porušuje pravidla stanovená pro VAR.
  – Tento tajný „operátor“ má údajně někdy dávat instrukce VARu, jaký mají použít záběr pro posouzení, aby se podpořil zamýšlený verdikt, nebo jaké záběry mají skrývat, takže to pak vypadá, že VAR některé věci vůbec nevidí, nebo neviděl záběr, který je nejprůkaznější.
  – El Debate zmínil např. případy agrese proti hráčům Realu Madrid, což mělo chránit soupeře před příp. vyloučením.
  Některé tyto případy můžete vidět třeba na tomto videu – zkuste youtube + v=_0ec5zTbTOw
  Ačkoliv má VAR k dispozici asi 35 kamer, pan Latre byl podivně slepý.

  No, můžeme si o tom myslet, co chceme, ale cituji, co píše deník. Ten uvádí ještě věci, které se prokázaly u soudu s Negreirou.

  – Kromě těch tří, Cantalejo, Clos Gómez a Latre, je v kauze Negreira vyšetřováno několik rozhodčích, mezi nimi i nechvalně známý Richardo De Burgos, se kterým máme čerstvou zkušenost s Getafe.
  – A pozor, u dvou rozhodčích, konkrétně Jaime Latre a David Medié, se zjistily u soudu podezřelé transakce spojené s Negreirou. Latre vypověděl u soudu (!), že někteří jeho kolegové zaplatili synovi Negreiry (Javier Enríquez Romero) za údajné koučovací služby, aniž by na to měli nějakou smlouvu nebo doklad. Zjistilo se, že to udělal minimálně sám Latre a zmíněný David Médié. Deník naznačuje, že to byly platby spojené s jejich profesionální kariérou, protože když Medié zaplatil synovi Negreiry, tak poté na konci ročníku byl povýšen mezi rozhodčí pro první ligu.

  4
  0

Přidat komentář

Související články

Španělský soud zahájil řízení proti Javieru Tebasovi. Stalo se tak na základě stížnosti Realu Madrid
La Liga

Španělský soud zahájil řízení proti Javieru Tebasovi. Stalo se tak na základě stížnosti Realu Madrid

Španělský správní soud pro sport se rozhodl zahájit řízení proti prezidentovi La Ligy Javieru Tebasovi kvůli nevhodnému chování. Vyplývá to…
Šest hráčů Realu Madrid mezi deseti nejlépe placenými hráči La Ligy
La Liga

Šest hráčů Realu Madrid mezi deseti nejlépe placenými hráči La Ligy

Kylian Mbappe byl na začátku týdne oficiálně představen jako nový hráč Realu Madrid při speciálním ceremoniálu na Santiago Bernabeu. Vysněný…
Ředitel VAR: Komentáře televizní stanice Realu Madrid o rozhodčích byly trapné
La Liga

Ředitel VAR: Komentáře televizní stanice Realu Madrid o rozhodčích byly trapné

Carlos Clos Gómez poskytl rozhovor časopisu Jot Down. Je bývalým hlavním rozhodčím v La Lize a nyní ředitelem VAR v…
Prokletí kapitánů Los Blancos. Nacho je čtvrtý, který odešel v posledních čtyřech sezónách
La Liga

Prokletí kapitánů Los Blancos. Nacho je čtvrtý, který odešel v posledních čtyřech sezónách

Nacho je čtvrtým prvním kapitánem Realu Madrid, který opustil klub v posledních čtyřech sezónách. V předchozích letech se s královským…