El Debate: Prezident komise rozhodčích obviněn ze zmanipulování záběrů s cílem poškodit Real

  El Debate: Prezident komise rozhodčích obviněn ze zmanipulování záběrů s cílem poškodit Real
  Santiago Bernabéu (zdroj: realmadrid.com)

  Rozhodčí a VAR jsou ve Španělsku velkým tématem posledních měsíců. V ústředí kritiky jsou Barcelona a Real Madrid, na špatné a kontroverzní výkony rozhodčích si však stěžuje vícero klubů a je téměř jisté, že téma bude rezonovat do konce sezóny.

  Technická komise rozhodčích byla v centru pozornosti za posledních dvanáct měsíců především kvůli probíhajícímu šetření kauzy Negreira, jehož cílem je zjištění vztahů mezi Barcelonou a bývalým vyceprezidentem komise Negreirou. Komise bude nyní pod ještě větším drobnohledem, alespoň dle zprávy, kterou zveřejnil server El Debate.

  Podle ní totiž současný prezident komise Medina Cantalejo byl obviněn z manipulace se snímky VAR s cílem zatajit důkazy a poškodit Real Madrid. Kromě Cantaleja byli obviněni také rozhodčí Carlos Clos Gomez a Santiago Jaime Latre.

  Zpráva dále tvrdí, že komise má vedle místnosti pro videorozhodčí k dispozici ještě jednu „tajnou“ místnost, zvanou „operační“, která dále může zasahovat do rozhodnutí VARu, respektive vydávat další doporučení v pochybných rozhodnutích.

  Tato obvinění jsou velmi závažní a komise v brzké době bude reagovat, situací se bude rovněž zabývat management Realu Madrid.


  Zdroj: football-espana.net

  1 Komentářů

  • Avatar

   Víc informací:
   – VAR místnost nemá mít žádný kontakt se světem kromě hlavního rozhodčího. Podle El Debate jsou ale tajně na telefonickém kontaktu s někým, koho určil Cantalejo (prezident komise rozhodčích) nebo rozhodčí Carlos Clos Gómez jako hlavní vedoucí VARu. Případně je to sám Clos Gomez. Říkají tomu „operační místnost“. Což porušuje pravidla stanovená pro VAR.
   – Tento tajný „operátor“ má údajně někdy dávat instrukce VARu, jaký mají použít záběr pro posouzení, aby se podpořil zamýšlený verdikt, nebo jaké záběry mají skrývat, takže to pak vypadá, že VAR některé věci vůbec nevidí, nebo neviděl záběr, který je nejprůkaznější.
   – El Debate zmínil např. případy agrese proti hráčům Realu Madrid, což mělo chránit soupeře před příp. vyloučením.
   Některé tyto případy můžete vidět třeba na tomto videu – zkuste youtube + v=_0ec5zTbTOw
   Ačkoliv má VAR k dispozici asi 35 kamer, pan Latre byl podivně slepý.

   No, můžeme si o tom myslet, co chceme, ale cituji, co píše deník. Ten uvádí ještě věci, které se prokázaly u soudu s Negreirou.

   – Kromě těch tří, Cantalejo, Clos Gómez a Latre, je v kauze Negreira vyšetřováno několik rozhodčích, mezi nimi i nechvalně známý Richardo De Burgos, se kterým máme čerstvou zkušenost s Getafe.
   – A pozor, u dvou rozhodčích, konkrétně Jaime Latre a David Medié, se zjistily u soudu podezřelé transakce spojené s Negreirou. Latre vypověděl u soudu (!), že někteří jeho kolegové zaplatili synovi Negreiry (Javier Enríquez Romero) za údajné koučovací služby, aniž by na to měli nějakou smlouvu nebo doklad. Zjistilo se, že to udělal minimálně sám Latre a zmíněný David Médié. Deník naznačuje, že to byly platby spojené s jejich profesionální kariérou, protože když Medié zaplatil synovi Negreiry, tak poté na konci ročníku byl povýšen mezi rozhodčí pro první ligu.

   4
   0

  Přidat komentář

  Související články

  Toni Kroos: Sudí udělal vše špatně. Normálně se nehádám, ale tohle bylo moc
  La Liga

  Toni Kroos: Sudí udělal vše špatně. Normálně se nehádám, ale tohle bylo moc

  Fanoušci zpozorněli. Obvykle klidný a chladný Toni Kroos se v utkání proti Seville rozčílil, že ho většina obecenstva nepoznávala. Důvodem…
  AS: V šatně Barcelony stále věří v ligový titul. Cíl je ztráta šesti bodů před El Clásikem
  La Liga

  AS: V šatně Barcelony stále věří v ligový titul. Cíl je ztráta šesti bodů před El Clásikem

  Barcelona si dala za cíl dohnat alespoň dvoubodové manko na Real Madrid, aby nastoupila k El Clásicu na Santiago Bernabéu přiblížila…
  Valencie vidí ve Viníciově natáčení dokumentu provokaci. Netflix na stadión nepustí
  La Liga

  Valencie vidí ve Viníciově natáčení dokumentu provokaci. Netflix na stadión nepustí

  Netflix natáčí dokument o Viníciovi. Američané chtějí Brazilce doprovázet i na Mestallu, což je ve Valencii vnímáno jako provokace. Oficiální…
  Systém VAR již zrušil Realu Madrid 27 gólů v La Lize. Nejvíce ze všech klubů
  La Liga

  Systém VAR již zrušil Realu Madrid 27 gólů v La Lize. Nejvíce ze všech klubů

  Hráči Los Blancos s velkým náskokem vedou tabulku a před druhou Sevillou mají náskok celých 11 zrušených gólů. Systém VAR…