El Clásico na přestupovém trhu. Real svede s Barcelonou souboj o Thiaga Alcántaru

  El Clásico na přestupovém trhu. Real svede s Barcelonou souboj o Thiaga Alcántaru

  Rivalita dvou nesmiřitelných soupeřů takřka nikdy nespí, a to ani během letní přestávky, kdy se kluby často přetahují o hráče. Letošní léto nebude výjimkou. Oba týmy si totiž za posilu vyhlédly Thiaga Alcántaru.

  Že Thiago Alcántara opustí Bayern Mnichov je v tuto chvíli víceméně jasné. Hráč nefiguruje v plánech trenéra Nika Kovače, který chce vybudovat kádr dle svých představ. Thiago ale má v klubu ještě platnou smlouvu, a tak jej německý mistr nepustí zadarmo. Spekuluje se o částce 70 milionů euro.

  Barcelona

  Jako první se o jeho služby přihlásila Barcelona. Ta by hráče, který, kromě jiných, prošel i její mládežnickou akademií, ráda získala zpět. Alcántara za Katalánce odehrál 68 soutěžních zápasů.

  Nedokázal se ale prosadit přes záložní trio Xavi – Busquets – Iniesta, a tak si jej Pep Guardiola vyhlédl jako jednu z prvních posil do Bayernu Mnichov, který v létě 2013 přebíral.

  Nyní Barca svého odchovance volá zpět. Klub totiž hledá náhradu za Andrése Iniestu, který na konci sezóny dal Blaugranas sbohem, a zamířil do Japonska.

  Real Madrid

  Před několika dny ale začaly španělské deníky informovat i o zájmu Realu Madrid, a protože spekulace stále neutichají, je třeba je začít brát vážně.

  Thiaga si totiž měl vysnít Julen Lopetegui, který hráče vedl již v době, kdy trénoval španělskou reprezentaci do 21 let. A dá se říci, že i během Lopeteguiho angažmá u La Roji patřil Thiago k pevným článkům základní sestavy.

  Přestup Thiaga by byl přínosem za předpokladu, že bude Julen Lopetegui více rotovat, než činil Zizou v poslední sezóně. Jeho příchod by ale patrně odnesli Marcos Llorente a Dani Ceballos, které by ale Real mohl odeslat na hostování. O Llorenteho mají například zájem oba sevillské kluby a Alavés. 

  Na stranu druhou, je mu 27 let, takže kdyby měl do týmu přijít jako náhrada za o tři roky mladšího Kovačiće, by pro Real znamenalo pouze výměnu hráče za hráče, přičemž by se ale Bílý balet musel smířit se ztrátou mladého hráče s velkou perspektivou. Problémem Thiaga jsou pak častá zranění. 

  Trumfy

  Pokud Bílý balet o Thiaga skutečně stojí, má v ruce hned několik trumfů, které by mohl v souboji s Barcelonou využít. V první řadě je zde osobnost Julena Lopeteguiho, který by pro hráče mohl být zárukou pravidelného nastupování.

  Dalším faktorem je James Rodríguez. Je velmi nepravděpodobné, že by se Kolumbijec vrátil do služeb Realu Madrid. Ačkoliv je stále jeho hráčem, James se netají přáním zůstat v Mnichově. A tak by mohlo dojít k výměně obou hráčů, kus za kus, přičemž Real by ještě musel něco doplatit.

  Třetím trumfem je pak Thiagův otec Mazinho. Ten již v březnu v rozhovoru pro deník Don Balón prohlásil, že by svého syna rád viděl právě v barvách Realu Madrid.

  A jaké karty má v rukou Barcelona? Oproti Realu jich má méně. Znalost prostředí a touha vrátit se do klubu, který mu pomohl na začátku seniorské kariéry, jsou jednoznačně body ve prospěch Katalánců.


  Zdroj: as.com, marca.com, sport-english.com, football-espana.net

  6 Komentářů

  Přidat komentář

  Související články

  Fede Valverde je zpět. Uruguayský záložník nevynechá jedinou příležitost ke střele
  Mužstvo

  Fede Valverde je zpět. Uruguayský záložník nevynechá jedinou příležitost ke střele

  Fede Valverde vstřelil svůj první gól v sezoně 2023/24 v zápase proti Realu Sociedad. Uruguayský záložník provedl razantní střelu zpoza…
  Jude Bellingham: Díky volnosti na hřišti v Realu Madrid hraji mnohem lépe
  Mužstvo

  Jude Bellingham: Díky volnosti na hřišti v Realu Madrid hraji mnohem lépe

  Jude Bellingham udělil rozhovoru pro Channel 4 Sport po vítězství 3:1 v přátelském zápase se Skotskem. Záložník přiznal, že klíčem…
  Dani Carvajal se ohradil proti obviněním, která porušují jeho dobré jméno
  Mužstvo

  Dani Carvajal se ohradil proti obviněním, která porušují jeho dobré jméno

  Dani Carvajal zveřejnil prohlášení, ve kterém se ohrazuje proti obviněním, která porušují jeho dobré jméno. Dani Carvajal vyvolal ve Španělsku…
  Lucas Vázquez slaví 8 let od svého debutu v Realu Madrid. Odchovanec, který nikdy nezklame
  Mužstvo

  Lucas Vázquez slaví 8 let od svého debutu v Realu Madrid. Odchovanec, který nikdy nezklame

  Včerejšek byl dnem, Lucas Vázquez oficiálně před 8 lety debutoval v prvním týmu Realu Madrid a jeho přestup byl jedním…