Eden Hazard: Náhradník pro náhradníky. Belgičan kopíruje cestu Jamese Rodrígueze

Eden Hazard: Náhradník pro náhradníky. Belgičan kopíruje cestu Jamese Rodrígueze

Eden Hazard je nyní až třetí volbou pro Carla Ancelottiho. Belgičan přišel v posledním zápase proti Elche na posledních pět minut a čím dál více se odvyká od pravidelného hraní.

Pět minut. A to ještě v zápase, který se v tu chvíli zdál být rozhodnutý. Střídaní Edena Hazarda v sobotním setkání s Elche, lze vnímat jako odpočinek pro Viníciuse. Situace je natolik vážná, že ani četné absence v královské ofenzivě neotevírají belgickému útočníkovi dveře do základní sestavy.

Chybějící nominace pro Karima Benzemu, zranění Rodryga … Hazard i tak prakticky celý zápas s Elche proseděl na lavičce a v tuto chvíli je dokonce až třetí volbou trenéra Los Blancos.

Samotný začátek sezóny mohl naznačovat, že Carlo Ancelotti bude chtít nejprve získat zpět svou belgickou hvězdu. Po 66 minutách s Alavésem, Celtou a Sheriffem, 59 minutách s Levante nebo 78 minutách s Valencií, Hazard rychle přišel o místo v první jedenáctce a nyní není ani prvním náhradníkem. Navíc za těch pět minut s Elche neukázal nic, co by stálo za zapamatování.

Měsíc bez střely na branku

Suchá čísla také nedávají naději na lepší budoucnost. Kromě témat, jako jsou vstřelené góly nebo zaznamenané asistence, třicátník pomalu zapomíná, co to je střílet na soupeřovu branku. V La Lize to měl naposledy možnost zažít 12. září proti Celtě.

Pokud jde o Ligu mistrů, 28. září proti Sheriffu vyslal tři střely. Celkově v této sezóně Hazard nasbíral 409 minut se sedmi střelami na bránu – v průměru jednou za 58 minut.

Jakou má budoucnost?

Pro Ancelottiho to není snadný úkol. Zdá se, že Ital už udělal definitivní rozhodnutí o tom, jakou roli bude Hazard v jeho týmu hrát, ale nesmí se zapomínat, že jde o hráče, který stál klub 100 milionů eur a byl přiveden jako hlavní hvězda týmu.

Není pochyb o tom, že Viníciuse nelze přesunout, takže levé křídlo je v tuto chvíli uzavřeno. Pro Hazarda může být jedinou možností pravá strana hřiště. Zvlášť teď, když se Rodrygo zranil.

Pro Belgičana to však není přirozená pozice, ale také není vhodný čas o něco žádat nebo si na něco stěžovat. Třicátník nemá jinou možnost, ​​než pokorně sklopit hlavu, soustředit se na tvrdou práci a využít každou minutu obdrženou od svého trenéra.

Pouze tento přístup dokáže Carletta přimět vidět Hazarda, jako více než jen jednoho z mnoha náhradníků.

Zbyněk je redaktorem webu Bilybalet.cz. Realu Madrid fandí 20 let, od střídání a skvělého výkonu San Ikera ve finále LM. Specializuje se na články o financích Los Blancos a Castillu. Je také otcem ligového dorostence a má tak blízko k mládežnickému fotbalu.


Zdroj: MARCA.com

18 Komentářů

Přidat komentář

Související články

Ancelotti vysílá jasné signály. Náhradníky dělí na dvě skupiny
Mužstvo

Ancelotti vysílá jasné signály. Náhradníky dělí na dvě skupiny

V závěrečné fázi sezóny, s jistou budoucností v klubu pro následující ročník, ukazuje italský trenér, že se při svém rozhodnutí drží pevně…
Fabrizio Romano: Arda Güler nepožádal o odchod z Realu Madrid
Mužstvo

Fabrizio Romano: Arda Güler nepožádal o odchod z Realu Madrid

Fabrizio Romano se vyjádřil ke zprávám ze Španělska. Podle jeho informací Arda Güler nepožádal o odchod z Realu Madrid. Arda…
Real překonal hranici 100 vstřelených gólů. Bez Benzemy ho táhne Jude, Vini a Rodrygo
Mužstvo

Real překonal hranici 100 vstřelených gólů. Bez Benzemy ho táhne Jude, Vini a Rodrygo

Díky třem vstřeleným gólům v úterním čtvrtfinále Ligy mistrů proti Manchesteru City se Los Blancos dostali na 101 vstřelených gólů v rámci…
Kapitán bez pásky. Valverde je neoficiálním lídrem týmu
Mužstvo

Kapitán bez pásky. Valverde je neoficiálním lídrem týmu

Fede Valverde byl v úterním utkání skutečným lídrem Realu Madrid. Uruguayec sice na rukou neměl kapitánskou pásku, ale do střetnutí vložil…