Dvanáct Galáctico Florentina Péreze. Hvězdná sestava napříč působením prezidenta Realu Madrid

Dvanáct Galáctico Florentina Péreze. Hvězdná sestava napříč působením prezidenta Realu Madrid
12 Galáctico (zdroj: marca.com)

Kylian Mbappé se stal dvanáctým Galáctico Florentina Péreze. Francouz si tak plní svůj sen a připojuje se ke jménům jako Figo, Zidane, Cristiano Ronaldo, Benzema a Bellingham.

Kylian Mbappé se již oficiálně stal novým hráčem Realu Madrid a stal se dvanáctým Galáctico Florentina Péreze. Souhvězdí hvězd bylo zahájeno již před 24 lety přestupem Luíse Figa. Od té doby dokázal prezident královského klubu několikrát převrátit přestupový trh naruby. Tentokrát se prosadil uzavřením přestupu bývalé hvězdy PSG.

Luís Figo (24. července 2000) – 60 milionů eur

Dne 24. července 2000 Florentino Pérez v doprovodu Alfreda Di Stéfana představil Luíse Figa. Portugalec byl protagonistou nejslavnějšího a nejkontroverznějšího přestupu v historii fotbalu, neboť se jako tehdejší kapitán Barcelony rozhodl přestoupit právě na Santiago Bernabéu. Byl také jakousi vyjednávací kartou pro Florentina, který si právě příslibem příchodu portugalského křídelníka zaručil volební vítězství.

Zinédine Zidane (9. července 2001) – 73,5 milionu eur

Dne 9. července 2001 si Florentino Pérez splnil jeden ze svých největších snů – jako nového hráče Realu Madrid představil nejlepšího fotbalistu světa a jednoho z nejlepších v historii fotbalu. Zinédine Zidane se stal tváří Florentinova druhého roku v čele klubu a po Figovi také druhým Galácticem.

Ronaldo Nazário (31. srpna 2002) – 45 milionů eur

Léto 2002 bylo v kancelářích na Santiago Bernabéu neuvěřitelně napjaté. Nakonec po zdánlivě nekonečných jednáních s Interem Milán v poslední den přestupového období Florentino Pérez uzavřel přestup svého třetího Galáctica. Dne 31. srpna kolem 23:00 se k Figovi a Zidanovi oficiálně připojil brazilský snajpr a nejlepší hráč mistrovství světa v Koreji a Japonsku Ronaldo Nazário.

David Beckham (17. června 2003) – 35 milionů eur

Dne 17. června 2003 Manchester United a Real Madrid oficiálně oznámily, že se dohodly na přestupu Davida Beckhama. Angličané se předtím dohodli také s Barcelonou, ale sám hráč si vybral Real Madrid. Žádný jiný fotbalista nebyl tak dokonalým ztělesněním pravé povahy Galáctica.

Michael Owen (12. srpna 2004) – 12 milionů eur

O rok později přivedl Real Madrid dalšího držitele Zlatého míče. Florentino Pérez důsledně pokračoval ve své strategii přivádět další Galácticos a tentokrát si vybral Michaela Owena, za kterého Liverpool inkasoval 12 milionů eur. Jeho přestup nakonec nepatřil k nejúspěšnějším – anglický útočník se nedokázal adaptovat ani v Realu Madrid, ani v samotném Madridu a po pouhém roce se vrátil do Anglie.

Cristiano Ronaldo (11. června 2009) – 96 milionů eur

V dubnu 2009 se Florentino Pérez vrátil do Realu Madrid ve velkém stylu. Dal si za čestný cíl vrátit klubu jeho právoplatné postavení, a aby toho dosáhl, rozhodl se udělat několik velkolepých tahů na přestupovém trhu. Prvním z nich byl příchod Cristiana Ronalda za tehdy rekordních 96 milionů eur. Ještě předtím podmínky celé operace s Manchesterem United uzavřel Ramón Calderón a Florentino zpečetil dohodu.

Kaká (8. června 2009) – 65 milionů eur

Kakého přestup byl oficiálně potvrzen ještě předtím, než byl Cristiano Ronaldo skutečně přiveden. Brazilec nakonec nesplnil naděje do něj vkládané a kvůli různým zdravotním problémům nemohl v dresu Los Blancos triumfovat. Přesto byl v té době velkým dlouholetým snem madridistů, který se Florentino rozhodl splnit.

Karim Benzema (1. července 2009) – 35 milionů eur

Vysněná a vytoužená devítka Florentina Péreze, který se osobně dostavil do hráčova domu v Lyonu, aby ho přesvědčil k přestupu. Karim Benzema stál královský klub 35 milionů eur a po odchodu Cristiana Ronalda předvedl svá nejlepší herní léta, kdy se stal lídrem týmu, jeho nejlepším střelcem a držitelem Zlatého míče. Před rokem odešel s pěti evropskými poháry na kontě.

Gareth Bale (1. září 2013) – 101 milionů eur

Devátý Galáctico Florentina Péreze. Možná to nebyla tak dlouhá telenovela jako ta s Kylianem Mbappém, ale Baleův přestup byl pro Florentina Péreze jedním z nejtrýznivějších. Tottenham se všemožně bránil odchodu své hvězdy, která se v jednu chvíli dokonce musela vzbouřit, aby na svého zaměstnavatele vyvinula nějaký tlak. Nakonec se Velšan za 101 milionů eur stal v té době nejdražším fotbalistou v historii fotbalu.

Eden Hazard (9. června 2019) – 115 milionů eur

Eden Hazard se stěhoval do Realu Madrid jako jeden ze tří nejlepších hráčů světa. Klíčový hráč Chelsea a hráč, který po léta fascinoval celý fotbalový svět. V té době nikdo nepochyboval o tom, že tento přestup bude hitem, a proto se Florentino Pérez rozhodl dát za něj více než 100 milionů eur. Až do památného zranění v zápase s PSG se zdálo, že vše jde správným směrem. Poté už se Hazard nikdy nevrátil na svou úroveň a v podstatě ukončil kariéru.

Jude Bellingham (7. června 2023) – 103 milionů eur

Nejmladší Galáctico v historii Realu Madrid. Dokonce by se dalo říct, že ve svých 19 letech je tento hráč spíše perspektivním klenotem než plnohodnotným Galácticem, ale Florentino Pérez věděl, že má co do činění s velkou hvězdou. Proto neváhal, když musel Borussii Dortmund zaplatit 103 milionů eur. Ve své první sezoně v Madridu vyhrál Ligu mistrů, La Ligu a španělský Superpohár a stal se jedním z nejlepších hráčů sezony.

Kylian Mbappé (3. června 2024) – „zadarmo“

Nejdéle očekávaný. Přestup, na který si Florentino Pérez a celé madridismo museli počkat sedm let. Přichází do Realu Madrid, aby doplnil tým snů, který by měl v příštích letech vládnout celé Evropě.

Zbyněk je redaktorem webu Bilybalet.cz. Realu Madrid fandí 20 let, od střídání a skvělého výkonu San Ikera ve finále LM. Specializuje se na články o financích Los Blancos a Castillu. Je také otcem ligového dorostence a má tak blízko k mládežnickému fotbalu.


Zdroj: marca.com

Přidat komentář

Související články

První sponzorská smlouva Mbappého po přestupu do Madridu. Těžit z ní bude i Real
Mužstvo

První sponzorská smlouva Mbappého po přestupu do Madridu. Těžit z ní bude i Real

Útočník podepsal svou první sponzorskou smlouvu jako hráč Realu Madrid. Královský celek může na této aktivitě svého hráče také vydělat.…
AS: Stále větší napětí kolem Lunina
Mužstvo

AS: Stále větší napětí kolem Lunina

Budoucnost Andrije Lunina je stále zahalena mlhou nejistoty. Svůj podíl na tom má i osobnost Jorgeho Mendese, portugalského agenta, který…
AS: Leganés ocení Daniho Carvajala
Mužstvo

AS: Leganés ocení Daniho Carvajala

Starosta města Leganés Miguel Ángel Recuenco potvrdil, že po triumfu španělského národního týmu na letošním mistrovství Evropy se uskuteční speciální…
OFICIÁLNĚ: Představeny venkovní dresy pro sezónu 2024/25. Odkazují na La Décimu
Mužstvo

OFICIÁLNĚ: Představeny venkovní dresy pro sezónu 2024/25. Odkazují na La Décimu

Real Madrid představil venkovní sadu dresů pro nadcházející sezónu. Tentokrát se klub rozhodl pro oranžovou barvu. Klub o tom informoval…