Duel hvězd derby Atlétika s Realem: Kdo má lepšího gólmana, srdce zálohy a střelce?

Duel hvězd derby Atlétika s Realem: Kdo má lepšího gólmana, srdce zálohy a střelce?

El Derbi Madrileño je nejen soubojem dvou velkých klubů a dlouholetých rivalů, ale také hvězdných hráčů v jednotlivých týmech. Kdo je teď v lepší formě? Pojďme se podívat na statistické duely hráčů, které nám mnohé prozradí.

Srovnávat bychom pochopitelně mohli hned několik hráčů. Vybrali jsme si ale tři klíčové posty, na kterých hrají podobně ladění borci, ač v jejich hře samozřejmě najdeme důležité rozdíly. Ostatně i filozofie obou trenérů je dost rozdílná. Přesto jde o zajímavé statistiky z dílny portálu Squawka.com.

Brankáři: Oblak vs. Courtois

Hlavní věcí, která fanoušky u gólmanů zajímá, je samozřejmě počet čistých kont. Jde pochopitelně o práci celého týmu, nicméně v tomto případě je těsně lepší Jan Oblak, konkrétně o jeden čistý štít. Rovněž zákroků musel Slovinec udělat o něco více než Belgičan (61 vs. 56).

Gólman Atlétika pak inkasoval o 4 branky méně než opora Realu. Jak Oblak tak Courtois si vedou velmi dobře proti střelám z větší vzdálenosti. Z pokusů mimo pokutové území dostali jen 2 góly. Nepřekvapí pak, že Courtois je úspěšnější co se týče hry nohama.

Srovnání brankářů (©squawka.com)

Srdce zálohy: Koke vs. Kroos

Atlético ani Real nemají typického tvůrce hry, jakým byl v minulosti například Mesut Özil. O to důležitější ale středová záloha je. Pro tým Diega Simeoneho je klíčovým mužem Koke, na strašně Bílého baletu je to rovnou trojice hráčů, pro srovnání ale vybíráme Toniho Kroose. Ten se soupeři nejvíce podobá svým stylem hry.

Jak můžeme vidět, Němec je lepší, a někde výrazně, ve všech důležitých ofenzivních ukazetelích. Zaznamenal více branek, asistencí i střel a vytvořil také významně více šancí (56 vs. 29). Naopak Španěl vládne ve srovnání defenzivním statistikám, ač někde Kroos neztrácí až tolik, kolik by fanoušci možná čekali.

Srovnání srdcí zálohy (©squawka.com)

Střelci: Suárez vs. Benzema

A konečně pojďme na borce, kteří nejčastěji dopravují míč do soupeřovy branky. Luis Suárez nasázel v La Lize již 16 gólů, Karim Benzema 12. Jelikož útočník Realu odehrál v lize o více než 200 minut více, porovnali jsme oba střelce v průměru na 90 minut.

Můžeme vidět, že Suárez dává v průměru o něco více branek a také má na svém kontě více pokusů. Benzema je nicméně přesnější. Ačkoliv má Francouz navrch v počtu asistenců (5 vs. 2), zajímavé je, že Uruguayec v průměru vytvoří o něco více šancí než jeho rival (1 vs. 0,9).

Statistiky také potvrzují, že co se skórování týče, je Suárez typickým hráčem do vápna, zatímco Benzema umí být nebezpečnější z dálky.

Srovnání střelců (©squawka.com)

Podvinho je zakladatelem webu BilyBalet.cz. Realu Madrid fandí už od roku 2002, několikrát ho viděl v akci na Bernabéu i jinde v Evropě. Sám celý život hraje fotbal, v mládeži působil i ve Slavii Praha. Má za sebou také angažmá v deníku Sport, kde působil čtyři roky jako novinář. Aktuálně je fotbalovým trenérem.


Zdroj: squawka.com

1 Komentářů

Přidat komentář

Související články

Ancelotti: V zápase jsem nehledali rovnováhu, snažili jsme se hrát útočný fotbal
La Liga

Ancelotti: V zápase jsem nehledali rovnováhu, snažili jsme se hrát útočný fotbal

Carlo Ancelotti vystoupil na tiskové konferenci po ligovém zápase s Villarrealem. Přinášíme přepis tohoto setkání trenéra Realu Madrid s novináři…
Oficiálně: La Liga změnila termíny posledního kola. Real zůstává v původním čase
La Liga

Oficiálně: La Liga změnila termíny posledního kola. Real zůstává v původním čase

Výsledky nedělních zápasů rozhodly v La Lize o všem důležitém, co ještě nebylo definitivně uzavřeno. V posledním kole už se bude hrát…
Joselu: Arda? To je náš velký talent a diamant. Fanouškům bude dělat hodně radosti
La Liga

Joselu: Arda? To je náš velký talent a diamant. Fanouškům bude dělat hodně radosti

Po remíze 4:4 ve Villarrealu zhodnotil zápas Joselu, který vstřelil jeden z gólů Los Blancos. „Myslím, že první poločas byl velmi…
Arda: V týmu jsem se plně adaptoval. Chci dál střílet tolik gólů
La Liga

Arda: V týmu jsem se plně adaptoval. Chci dál střílet tolik gólů

Bílý balet v neděli remizoval s Villarrealem 4:4, když všechny své góly vstřelil už v první půli. Dva z nich měl na svědomí Arda…