Duel hvězd derby Atlétika s Realem: Kdo má lepšího gólmana, srdce zálohy a střelce?

  Duel hvězd derby Atlétika s Realem: Kdo má lepšího gólmana, srdce zálohy a střelce?

  El Derbi Madrileño je nejen soubojem dvou velkých klubů a dlouholetých rivalů, ale také hvězdných hráčů v jednotlivých týmech. Kdo je teď v lepší formě? Pojďme se podívat na statistické duely hráčů, které nám mnohé prozradí.

  Srovnávat bychom pochopitelně mohli hned několik hráčů. Vybrali jsme si ale tři klíčové posty, na kterých hrají podobně ladění borci, ač v jejich hře samozřejmě najdeme důležité rozdíly. Ostatně i filozofie obou trenérů je dost rozdílná. Přesto jde o zajímavé statistiky z dílny portálu Squawka.com.

  Brankáři: Oblak vs. Courtois

  Hlavní věcí, která fanoušky u gólmanů zajímá, je samozřejmě počet čistých kont. Jde pochopitelně o práci celého týmu, nicméně v tomto případě je těsně lepší Jan Oblak, konkrétně o jeden čistý štít. Rovněž zákroků musel Slovinec udělat o něco více než Belgičan (61 vs. 56).

  Gólman Atlétika pak inkasoval o 4 branky méně než opora Realu. Jak Oblak tak Courtois si vedou velmi dobře proti střelám z větší vzdálenosti. Z pokusů mimo pokutové území dostali jen 2 góly. Nepřekvapí pak, že Courtois je úspěšnější co se týče hry nohama.

  Srovnání brankářů (©squawka.com)

  Srdce zálohy: Koke vs. Kroos

  Atlético ani Real nemají typického tvůrce hry, jakým byl v minulosti například Mesut Özil. O to důležitější ale středová záloha je. Pro tým Diega Simeoneho je klíčovým mužem Koke, na strašně Bílého baletu je to rovnou trojice hráčů, pro srovnání ale vybíráme Toniho Kroose. Ten se soupeři nejvíce podobá svým stylem hry.

  Jak můžeme vidět, Němec je lepší, a někde výrazně, ve všech důležitých ofenzivních ukazetelích. Zaznamenal více branek, asistencí i střel a vytvořil také významně více šancí (56 vs. 29). Naopak Španěl vládne ve srovnání defenzivním statistikám, ač někde Kroos neztrácí až tolik, kolik by fanoušci možná čekali.

  Srovnání srdcí zálohy (©squawka.com)

  Střelci: Suárez vs. Benzema

  A konečně pojďme na borce, kteří nejčastěji dopravují míč do soupeřovy branky. Luis Suárez nasázel v La Lize již 16 gólů, Karim Benzema 12. Jelikož útočník Realu odehrál v lize o více než 200 minut více, porovnali jsme oba střelce v průměru na 90 minut.

  Můžeme vidět, že Suárez dává v průměru o něco více branek a také má na svém kontě více pokusů. Benzema je nicméně přesnější. Ačkoliv má Francouz navrch v počtu asistenců (5 vs. 2), zajímavé je, že Uruguayec v průměru vytvoří o něco více šancí než jeho rival (1 vs. 0,9).

  Statistiky také potvrzují, že co se skórování týče, je Suárez typickým hráčem do vápna, zatímco Benzema umí být nebezpečnější z dálky.

  Srovnání střelců (©squawka.com)

  Podvinho je zakladatelem webu BilyBalet.cz. Realu Madrid fandí už od roku 2002, několikrát ho viděl v akci na Bernabéu i jinde v Evropě. Sám celý život hraje fotbal, v mládeži působil i ve Slavii Praha. Má za sebou také angažmá v deníku Sport, kde působil čtyři roky jako novinář. Aktuálně je fotbalovým trenérem.


  Zdroj: squawka.com

  1 Komentářů

  Přidat komentář

  Související články

  REPORT: Real Madrid – Union Berlín 1:0. Rozhodl znovu Bellingham!
  La Liga

  REPORT: Real Madrid – Union Berlín 1:0. Rozhodl znovu Bellingham!

  Liga mistrů je opět tady. Real Madrid zvítězil v prvním utkání skupiny C proti Unionu Berlín. Německý klub sahal ve…
  MARCA: Fran víc dává, než bere. Má dvě klíčové ctnosti: sebevědomí a vytrvalost
  La Liga

  MARCA: Fran víc dává, než bere. Má dvě klíčové ctnosti: sebevědomí a vytrvalost

  Carlos Carpio, zástupce šéfredaktora deníku MARCA, ve svém nejnovějším textu sdílí své myšlenky nad výkonem Frana Garcíi v zápase proti…
  Jiná pravidla v La Lize a Evropě. Kdy může Real otevřít či zavřít střechu na Bernabéu?
  La Liga

  Jiná pravidla v La Lize a Evropě. Kdy může Real otevřít či zavřít střechu na Bernabéu?

  Z větší části zrenovované Santiago Bernabéu nabízí oproti „starému“ stadionu mnoho novinek a vymožeností. Jednou z těch nejviditelnějších je zatahovací…
  Neobvyklé chování postranního rozhodčího během zápasu proti Realu Sociedad
  La Liga

  Neobvyklé chování postranního rozhodčího během zápasu proti Realu Sociedad

  Incident se odehrál v 83. minutě nedělního zápasu proti Realu Sociedad, když Los Blancos vedli 2:1. Asistent Soto Grada vběhl…