Dokument ESPN odhaluje další tajemství. Co stálo za odchodem Vanderleie Luxemburga z Realu Madrid?

Dokument ESPN odhaluje další tajemství. Co stálo za odchodem Vanderleie Luxemburga z Realu Madrid?

Roberto Carlos, Helguera a Morientes v dokumentu „Galácticos“ hovořili o etapě práce s Vanderleiem Luxemburgem a důvodech hádky Brazilce se šatnou.

Doba působení Vanderleie Luxemburga v Realu Madrid je jedním z témat v dokumentu „Galácticos“, který vysílá ESPN, a o jehož premíéře jsme již psali. Brazilec se ujal královského velkoklubu 30. prosince 2004 a po necelém roce ho vyhodil Florentino Pérez.

Odešel jsem z klubu kvůli diskusi s prezidentem,“ prozradil svého času brazilský trenér v článku pro The Coaches´ Voice. Po vstupu do šatny začal Luxe vnucovat svá pravidla, která hráči příliš vřele nepřijali a byli trenérem nuceni přestat se svými zvyky. Co hráčům vadilo? Roberto Carlos, Iván Helguera a Fernando Morientes zvedli závoj tajemství.

Luxemburg pocházel z jihoamerické školy a přicházel k evropskému fotbalu. Klub moc dobře neznal. Měli jsme ve zvyku přijet do výcvikového střediska a před večeří jsme pili pivo a víno. Když přišel Vanderlei, nejdříve vyhodil piva, poté i lahve vína.

Ronaldo a já jsme mu to řekli. Profesore, mají tady své zvyky… Snažte se je neměnit, jinak budete mít problémy,“ přiblížil situaci Roberto Carlos.

Disciplinární problémy nebyly jedinou příčinou střetů mezi trenérem a šatnou. Někteří hráči zpochybňovali některé z taktických nápadů Luxemburga.

Trenér musí nechat své hráče dělat co umí a nechat je hrát. S hráči Realu Madrid, pokud jim stále říkáte, co mají dělat, máte problém,“ řekl Helguera.

Ve fotbale je velmi snadné vidět, když něco nefunguje. A když něco nefunguje, je to zřejmé,“ dodal Morientes.

Rozloučení s Luxemburgem

Brazilský trenér byl vyhozen z klubu po hádce s Florentinem Pérezem, jejímž důvodem bylo stažení Ronalda ze hřiště. Napsal o tom sám Luxe pro The Coaches´ Voice.

Po hádce s Florentinem Pérezem začalo jít vše ke dnu mnohem rychleji. Bylo to po ligovém zápase s Getafe. Ze hřiště byl vyloučen Beckham a my jsme vyhrávali 1:0. V 87. minutě jsem stáhnul Ronaldo, abych více posílil obranu. Tato změna se nelíbila ani fanouškům na Bernabéu, protože Ronaldo byl jejich idolem, ani Florentinu Pérezovi.

Po zápase mi volal: „Trenére, proč jste stáhl Ronalda?“ ptal se naštvaně Pérez.

Ronaldo už splnil svůj úkol. Zápas byl u konce a my jsme měli na hřišti o jednoho hráče méně,“ odpověděl jsem.

Bránil jsem se tím, že to bylo taktické rozhodnutí. Jenže on s tím nesouhlasil. „Tady to nemůžete udělat, musí to být podívaná, fanoušci chtějí vidět podívanou,“ odpověděl.

Po letech si uvědomuješ, že kdyby snad nebyla ta hádka s Florentinem Pérezem, tak bych v Realu Madrid zůstal déle. Přiznám se, že ta diskuse byla zbytečná a vyhrocená. Měli jsme si popovídat někdy jindy, ne těsně po zápase, kdy pořád cítíte tlak z trávníku.

Jsem přesvědčený, že kdybych měl víc času, tak bych v Realu Madrid dosáhl toho, co jsem chtěl. To se ale nestalo. Nakonec jsem prohrál souboj s časem.

Zbyněk je redaktorem webu Bilybalet.cz. Realu Madrid fandí 20 let, od střídání a skvělého výkonu San Ikera ve finále LM. Specializuje se na články o financích Los Blancos a Castillu. Je také otcem ligového dorostence a má tak blízko k mládežnickému fotbalu.


Zdroj: AS.com

7 Komentářů

Přidat komentář

Související články

Endrick: S Madridem napíšeme velkou historii
Mužstvo

Endrick: S Madridem napíšeme velkou historii

Endrick se zúčastnil akce pořádané značkou New Balance, s níž je spojován. Hovořil mimo jiné o Realu Madrid. „Tyhle boty…
KOMENTÁŘ: Potřebuje Real posílit, aby přežil v sedmi soutěžích? Ano, je třeba přivést stopera
Mužstvo

KOMENTÁŘ: Potřebuje Real posílit, aby přežil v sedmi soutěžích? Ano, je třeba přivést stopera

Pro Real Madrid to je, prozatím, vynikající letní přestupové okno. Především proto, že se mu po letech čekání konečně podařilo…
MARCA: Mendy je blízko prodloužení smlouvy s Realem Madrid!
Mužstvo

MARCA: Mendy je blízko prodloužení smlouvy s Realem Madrid!

Podle José Félixe Díaze z deníku MARCA je prodloužení smlouvy Francouze Mendyho blízko realitě. Zajištění situace levého obránce bylo jednou…
Zaplatí se Mbappého přestup z prodeje dresů? Odborník vyvrací letitý mýtus
Mužstvo

Zaplatí se Mbappého přestup z prodeje dresů? Odborník vyvrací letitý mýtus

Zájem o dresy Kyliana Mbappého je obrovský, ale zaplatí se Francouzův přestup, nebo dokonce jeho plat? Kylian Mbappé se již…