Dokument ESPN odhaluje další tajemství. Co stálo za odchodem Vanderleie Luxemburga z Realu Madrid?

  Dokument ESPN odhaluje další tajemství. Co stálo za odchodem Vanderleie Luxemburga z Realu Madrid?

  Roberto Carlos, Helguera a Morientes v dokumentu „Galácticos“ hovořili o etapě práce s Vanderleiem Luxemburgem a důvodech hádky Brazilce se šatnou.

  Doba působení Vanderleie Luxemburga v Realu Madrid je jedním z témat v dokumentu „Galácticos“, který vysílá ESPN, a o jehož premíéře jsme již psali. Brazilec se ujal královského velkoklubu 30. prosince 2004 a po necelém roce ho vyhodil Florentino Pérez.

  Odešel jsem z klubu kvůli diskusi s prezidentem,“ prozradil svého času brazilský trenér v článku pro The Coaches´ Voice. Po vstupu do šatny začal Luxe vnucovat svá pravidla, která hráči příliš vřele nepřijali a byli trenérem nuceni přestat se svými zvyky. Co hráčům vadilo? Roberto Carlos, Iván Helguera a Fernando Morientes zvedli závoj tajemství.

  Luxemburg pocházel z jihoamerické školy a přicházel k evropskému fotbalu. Klub moc dobře neznal. Měli jsme ve zvyku přijet do výcvikového střediska a před večeří jsme pili pivo a víno. Když přišel Vanderlei, nejdříve vyhodil piva, poté i lahve vína.

  Ronaldo a já jsme mu to řekli. Profesore, mají tady své zvyky… Snažte se je neměnit, jinak budete mít problémy,“ přiblížil situaci Roberto Carlos.

  Disciplinární problémy nebyly jedinou příčinou střetů mezi trenérem a šatnou. Někteří hráči zpochybňovali některé z taktických nápadů Luxemburga.

  Trenér musí nechat své hráče dělat co umí a nechat je hrát. S hráči Realu Madrid, pokud jim stále říkáte, co mají dělat, máte problém,“ řekl Helguera.

  Ve fotbale je velmi snadné vidět, když něco nefunguje. A když něco nefunguje, je to zřejmé,“ dodal Morientes.

  Rozloučení s Luxemburgem

  Brazilský trenér byl vyhozen z klubu po hádce s Florentinem Pérezem, jejímž důvodem bylo stažení Ronalda ze hřiště. Napsal o tom sám Luxe pro The Coaches´ Voice.

  Po hádce s Florentinem Pérezem začalo jít vše ke dnu mnohem rychleji. Bylo to po ligovém zápase s Getafe. Ze hřiště byl vyloučen Beckham a my jsme vyhrávali 1:0. V 87. minutě jsem stáhnul Ronaldo, abych více posílil obranu. Tato změna se nelíbila ani fanouškům na Bernabéu, protože Ronaldo byl jejich idolem, ani Florentinu Pérezovi.

  Po zápase mi volal: „Trenére, proč jste stáhl Ronalda?“ ptal se naštvaně Pérez.

  Ronaldo už splnil svůj úkol. Zápas byl u konce a my jsme měli na hřišti o jednoho hráče méně,“ odpověděl jsem.

  Bránil jsem se tím, že to bylo taktické rozhodnutí. Jenže on s tím nesouhlasil. „Tady to nemůžete udělat, musí to být podívaná, fanoušci chtějí vidět podívanou,“ odpověděl.

  Po letech si uvědomuješ, že kdyby snad nebyla ta hádka s Florentinem Pérezem, tak bych v Realu Madrid zůstal déle. Přiznám se, že ta diskuse byla zbytečná a vyhrocená. Měli jsme si popovídat někdy jindy, ne těsně po zápase, kdy pořád cítíte tlak z trávníku.

  Jsem přesvědčený, že kdybych měl víc času, tak bych v Realu Madrid dosáhl toho, co jsem chtěl. To se ale nestalo. Nakonec jsem prohrál souboj s časem.

  Zbyněk je redaktorem webu Bilybalet.cz. Realu Madrid fandí 20 let, od střídání a skvělého výkonu San Ikera ve finále LM. Specializuje se na články o financích Los Blancos a Castillu. Je také otcem ligového dorostence a má tak blízko k mládežnickému fotbalu.


  Zdroj: AS.com

  7 Komentářů

  Přidat komentář

  Související články

  Zdravotní stav stoperů? Alaba bude chybět, Rüdiger by měl proti Gironě hrát
  Mužstvo

  Zdravotní stav stoperů? Alaba bude chybět, Rüdiger by měl proti Gironě hrát

  Velké obavy musí mít po utkání s Las Palmas fanoušci Realu Madrid. Ze zápasu totiž odstoupil kvůli zranění David Alaba…
  Smolař Güler si na debut počká, turecký mladík se na tréninku nešťastně zranil
  Mužstvo

  Smolař Güler si na debut počká, turecký mladík se na tréninku nešťastně zranil

  Další nucenou pauzu před sebou má osmnáctiletý mladík, který v dresu Realu Madrid ještě neodehrál ani minutu. Přestože měl být…
  Fede Valverde je zpět. Uruguayský záložník nevynechá jedinou příležitost ke střele
  Mužstvo

  Fede Valverde je zpět. Uruguayský záložník nevynechá jedinou příležitost ke střele

  Fede Valverde vstřelil svůj první gól v sezoně 2023/24 v zápase proti Realu Sociedad. Uruguayský záložník provedl razantní střelu zpoza…
  Jude Bellingham: Díky volnosti na hřišti v Realu Madrid hraji mnohem lépe
  Mužstvo

  Jude Bellingham: Díky volnosti na hřišti v Realu Madrid hraji mnohem lépe

  Jude Bellingham udělil rozhovoru pro Channel 4 Sport po vítězství 3:1 v přátelském zápase se Skotskem. Záložník přiznal, že klíčem…