Díl šestý Supercopa Files: Rubi, tohle je zpráva, kterou mi poslal Sergio Ramos. Je to důvěrné

Díl šestý Supercopa Files: Rubi, tohle je zpráva, kterou mi poslal Sergio Ramos. Je to důvěrné

Hlavním tématem šestého dílu tzv. Supercopa Files, tedy nahrávek Gerarda Piquého a prezidenta Španělské fotbalové federace, je informace o pokusech zbavit se prezidenta AFE a přeposílání soukromých zpráv od Sergia Ramose.

Luis Rubiales a Gerard Piqué společně spolupracovali na mnoha frontách, nejen u příležitosti španělského Superpoháru v Saúdské Arábii. Stoper předal soukromou zprávu prezidentovi od tehdejšího kapitána Realu Madrid, ve které Sergio Ramos kritizoval prezidenta federace.

Ve videu, ke kterému se dostal El Confidencial, fotbalista Realu Madrid obvinil Rubialese, že ve stínu manévroval, aby odstranil Davida Aganza, který ho nahradil ve funkci šéfa Španělské hráčské fotbalové unie (AFE).

Piqué požádal Rubialese, aby neposílal nahrávku Ramose dalším lidem. „Nech si to pro sebe,“ řekl Katalánec.

Záznam Ramose se dostal do Rubialesova telefonu v květnu 2020, uprostřed války o AFE. Piqué předtím požádal tehdejšího obránce Realu Madrid, aby podpořil plány prezidenta Federace na odvolání Aganza z jeho funkce.

O chvíli později poslal současný hráč Paris Saint-Germain zprávu stoperovi Barcelony, ve kterém vysvětlil, že nemá v úmyslu stát na žádné straně, a dal jasně najevo, že se do toho nehodlá zapojit.

12. KVĚTNA 2020 – HLASOVÁ ZPRÁVA RAMOSE PRO PIQUÉHO

„Geri, co se děje? Jde o to, že Luque mi teď napsal a mám s ním velmi dobrý vztah. A to jsem mu samozřejmě řekl, vím, jaký vztah měli Ruby a Aganzo, byli to blízcí bratři, no tak. Co se děje? Že každý, když je v dobré pozici a má moc, chce vládnout po svém. Co se děje?“

„Rubi měl v AFE tři nebo čtyři zaměstnance, kteří mu všechno řekli, i když byl Aganzo prezidentem. Pak je vzal a vyhodil. Válka začala od té chvíle a on ho teď chce zabít, protože Rubi chce vládnout Federaci a AFE. Takže je to také velmi citlivý bod, Geri. A s Aganzem, samozřejmě, jak jsem řekl dříve, vztah byl korektní a profesionální, protože patří do svazu a hájí zájmy hráčů. Nic proti němu nemám, ale po tom, co mi udělal, jsem mu dal křížek.“

„Takže s podpisem tohoto dokumentu bych neměl problém, ale nemyslím si, že je to naše věc, tohle je ten případ… Máme požadovat po šéfovi AFE rezignaci, když ji Rubiales opravdu chce? Nevím, myslím, že tohle je věc, kterou si musí vyřešit mezi sebou a my se musíme držet trochu stranou. Ale tak či tak, nevím.“

Nahrávka by měla zůstat pouze v telefonu obránce Barçy, ten ji ale předal Rubialesovi, kterému šlo především o vítězství ve válce. Piqué si byl vědom, že zrazuje Ramosovu důvěru, a požádal prezidenta Federace, aby zůstal důvěrný. Tím rozhovor neskončil.

Piqué, který se před několika měsíci dohodl s Rubialesem na poplatku 24 milionů eur za přesunutí španělského Superpoháru do Saúdské Arábie, varoval prezidenta, že bez podpory Realu Madrid nebo Atletika by byl jeho plán zbavit se Aganza komplikovaný. Proto se stoper Barcelony snažil získat podporu například i Lea Messiho.

12. KVĚTNA 2020 – HLASOVÁ ZPRÁVA PIQUÉHO RUBIALESOVI

„Rubi, tohle je zpráva, kterou mi poslal Sergio Ramos. Nech si to pro sebe. Prosím, je to důvěrné. Je to trochu komplikované, protože Leo … sakra, nechce vést žádné z těchto hnutí, protože se do toho nechce plést, nerozumí okolnostem všeho a tak dále.“

„Řekl mi: Do prdele, promluv si s lidmi z Realu a uvidíš, co na to řeknou. A samozřejmě mi to Sergio poslal a já jsem teď trochu pfff… Zítra to vysvětlím Leovi, ale mluvil jsem s ním po telefonu, řekl mu o fondu a tak dále. Ten kluk byl moc vděčný, ale nemyslím si, že by se do něčeho takového pustil a byl samostatným vůdcem.“

„Real a Atlético jsou jiná věc. Nevím, nevím, co s tím můžu dělat, nevím, jestli můžeš mluvit se Sergiem, ale abys věděl, jaká je jeho pozice. Proto jsem ti poslal to video. Dobře? Promluvíme si, až budeš chtít.“

Rubiales odpověděl vyčítavě v textové zprávě. Domníval se, že katalánský obránce požádal Ramose o podporu příliš brzy při útoku na AFE.

„Nemusíš mi nic posílat, protože si nemyslím, že je správný čas mluvit se Sergiem, ale neboj se. Promluvíme si dnes večer. Objetí!,“ odpověděl prezident Federace.

Když Piqué doručil Ramosovu zprávu Rubialesovi, bylo to již několik měsíců, co jim oběma přinesl španělský Superpohár v Arábii obrovské finanční výhody. Prezident federace a obránce Barcelony měli blízký vztah.

Noviny dříve informovaly, že si Piqué stěžoval Rubialesovi na rozhodčí před zápasem s Realem Madrid. Požádal ho také o pomoc při nominaci na olympijské hry v Tokiu a jeho utajení, aby se o tom nedozvěděli další fotbalisté, třeba jako Sergio Ramos.

Bratři, jak se patří

Je zvykem, že kapitáni Primera División a zejména top týmů udržují určité vztahy s Federací, aby mohli řešit problémy, které se jich jako týmu týkají. Navíc Ramos a Piqué byli spoluhráči španělské reprezentace téměř deset let.

Z obrovského množství nepublikovaných informací, ke kterým měl El Confidencial v případu Supercopa Files přístup, Piqué vystupoval jako Rubialesův důvěrník, když došlo k vyjadřování názorů o určitých šatnách vedle jeho komerčních aktivit.

To se například ukázalo, když Rubiales a Piqué chtěli upravit harmonogram ligy tak, aby se španělský Superpohár konal v zimních měsících a mohl se hrát v Saúdské Arábii.

Za tímto účelem požádal prezident Federace Piquého, aby přesvědčil Aganza, aby souhlasil s novými termíny turnaje, a také ho požádal, aby našel hráče Realu Madrid, který by mohl udělat totéž se šéfem AFE. Rubiales ho varoval, že si musí dobře vybrat správnou osobu. Při této příležitosti požádali o podporu také Messiho.

Díl první Supercopa Files: Geri jsem tu pro každou věc, ve které mě budeš potřebovat

Díl druhý Supercopa Files: Jestli chceš naši pomoc, jak máme chápat, že pomáháš Tebasovi, kámo?

Díl třetí Supercopa Files: Tak moc chci hrát na olympiádě, že bych se z toho po*ral, Rubi zařiď to

Díl čtvrtý Supercopa Files: Kdyby se nejmenoval Piqué, za nic na světě by jeho klub nepostoupil

Díl pátý Supercopa Files: Rubi, cítím se na ho*no, dneska nás zařezali. Byla to jasná penalta

Zbyněk je redaktorem webu Bilybalet.cz. Realu Madrid fandí 20 let, od střídání a skvělého výkonu San Ikera ve finále LM. Specializuje se na články o financích Los Blancos a Castillu. Je také otcem ligového dorostence a má tak blízko k mládežnickému fotbalu.


Zdroj: El Confidencial

8 Komentářů

 • Avatar photo

  Flo: Než začneš psát, proč ti byl smazán komentář… Já tady fakt nehodlám číst takové lži a výmysly. Na tyto články máme dost pozitivní reakce, protože to nikdo v češtině takhle souhrnně nedal. Nejsou to žádné bludy, ale faktické věci, které považujeme za důležité.

  A hlavně, chápu, že to někdo nechce číst = nečti. Ale nepiš, jak se tomu jinde smějí a jak kvůli tomu někdo k nám na web nechodí… Budu to mazat.

  0
  0
  • Avatar

   *thumb* Správná reakce na jedince, který sem opakovaně chodil pomlouvat fans a podle všeho fandí Barceloně. Jinak nevěřím, že by takto útočil na tyto články, to jsme si už řekli. To, co se zde píše, nejsou žádné rozdílné názory nebo banality, že někdo se opil a dělal trapas nebo nezaplatil pokutu.

   Kdyby toto udělal hráč Realu, tak je denně ve Sportu a některých médiích Escandalo, jak má Real konexe na federaci, už by se tlačilo na odstoupení Rubialese, na Péreze atd.
   Pokud se nyní bude dělat mrtvý brouk, tak to bude jasný důkaz toho, jak to dnes chodí ve španělském fotbale a že má Rubiales nejen špinavé, ale i dlouhé prsty. A Piqué zřejmě také – páč stojí za SP.

   to denně rozmáznuto ve Sportu a dalších médiích,
   To jsou jednání hráče, který dělá špinavé tajné kšefty s prezidentem federace a využívá svůj vliv mimo jiné v otázce rozhodčích nebo osobního výdělku pro oba.

   Pokud toto chce někdo záměrně bagatelizovat, ať si chodí na jiný web a přestane zdejším fans lhát.

   0
   0
  • Avatar

   Mozem sa ta spytat naco ho tu tolerujes? Kdyz ho napomenie dakto za urazky fandov, blaboly, hejty alebo jeho chovanie je mentalne retardovane, tak dotycneho napominas, ze ho uraza. Ale toto tolerovanie je uz cez ciaru, urazat pracu redaktora a dost fandu pomlouva jeho chovanie. Na inom fore su tito ludia davno banovani, preto tomu nerozumiem.

   0
   0
 • Avatar

  Tu grafiku jste tedy moc nevylepšili, ale to je jedno, dělal jsem si spíš srandu. *smile*

  Ještě jednu poznámku:
  Jsem rád, jak se zachoval Ramos a že to vyšlo najevo. Tím myslím ten nadhled a rozum, který je z jeho zprávy zřejmý. Že se nechtěl zaplétat do politického souboje, o kterém zřejmě ani moc nevěděl. A řekl to Piquému otevřeně, v rámci určitého kamarádství, páč se znají z repre. O to horší je, jak se zachoval Piqué, který si na kamaráda zřejmě jen hrál, a poslal soukromou zprávu od Ramose svému kámošovi a spolukšeftaři. Nebudu Piquého znovu nazývat hanlivým slovem. Nicméně tohoto jedince považuju za naprostou ostudu sportu celkově a výsměch jakýmkoliv hodnotám v rámci sportu a jsem rád, že ve finále se to ukázalo na srovnání Ramos vs Pique tak jasně, že by to viděli i Marťani. *bomb* *thumb*

  Děkuji redakci za seriál, nebylo to příjemné, ale poučné čtení.

  0
  0
  • Avatar photo

   *drink* není zač. Jak jsem psal v úvodu prvního dílu, nechtěl jsem dávat na stránkách tak velký prostor tomuhle nízkému hlupákovi.
   Ale ten dopad i na RM a celý chod španělského fotbalu je tak velký, že si to pozornost zasloužilo. A není divu, že na 8arca stránkách se tématu důsledně vyhýbají.

   0
   0
 • Avatar

  akoze ten Pique mi pride ako totalny STBak. geno co za karieru zarobil desiatky milionov sa sprava ako totalna spina kvoli dalsim peniazom. ale ak by som niekoho z barcy mal tipovat na toto tu, tak prave jeho.

  0
  0
 • Avatar

  Chválim za tieto články. Keď vyšli na povrch nahrávky Florentina, tak ste to tu tiež dali. Je namieste informovať aj o týchto škandalóznych veciach v zákulisí Piquého, ktorý sa opakovane obúva do Realu a obviňuje ho z korupcie rozhodcov. Zlodej kričí, chyťte zlodeja tu platí na 100%. Vždy mi z neho bolo zle, ale toto tomu dáva korunu. Skvelá práca za toto redakcia *thumb*

  0
  0

Přidat komentář

Související články

Real Madrid chce urychlit jednání s Vázquezem. Odchovanec si o prodloužení řekl svými výkony
Mužstvo

Real Madrid chce urychlit jednání s Vázquezem. Odchovanec si o prodloužení řekl svými výkony

Lucas Vázquez (32) je jedním z velkých jmen tohoto týdne v Realu Madrid. Galicijský obránce pomohl Realu výjimečným výkonem v…
Luka Modrić chce zůstat v Realu Madrid. Vedení s prodloužením smlouvy váhá
Mužstvo

Luka Modrić chce zůstat v Realu Madrid. Vedení s prodloužením smlouvy váhá

Chorvatský reprezentant chce v klubu zůstat. Prozatím mu však královský klub neposlal žádný signál ohledně prodloužení smlouvy. Luka Modrić, kterému…
Goal: Jude Bellingham je favoritem na zisk Zlatého míče. Haaland ze hry venku?
Mužstvo

Goal: Jude Bellingham je favoritem na zisk Zlatého míče. Haaland ze hry venku?

Po vypadnutí Erlinga Haalanda z Ligy mistrů se skupina potenciálních favoritů na zisk Zlatého míče pro sezónu zužuje. V současné době je…
MARCA: Nacho se rozhodl po sezóně opustit Real Madrid
Mužstvo

MARCA: Nacho se rozhodl po sezóně opustit Real Madrid

Nacho je skutečnou legendou Realu Madrid. Od jeho debutu v prvním týmu uplynulo už 13 let a v minulé sezóně to vypadalo,…