Diego Simeone: Los Blancos mají trenéra s vítěznou aurou. Absence Realu? Poradili si s tím skvěle

Diego Simeone: Los Blancos mají trenéra s vítěznou aurou. Absence Realu? Poradili si s tím skvěle

Proti Realu Madrid již Diego Simeone ztratil dva finálové zápasy v Lize mistrů. Šanci na reparát bude mít s hráči Atlétika v nedělním finále Supercopy. Co řekl Simeone před zápasem?

Máte schopnosti na to, abyste si zítra došli pro trofej?Uvidíme zítra. S každým dalším zápasem pokračujeme ve zlepšování, sledujeme hráče a chceme, aby si brali ze zápasů co nejvíce zkušeností. Ti mladší musejí pochopit, co je to Atlético Madrid. Pokud si to uvědomují, máme velkou šanci. Vždy, když čelíme týmům jako je Real, Barca, nebo Liverpool, tak nás tyto zápasy zlepšují. Zítra máme další pěknou příležitost.

Změnil se Real Madrid od podzimního derby?Už jsem o tom mluvil před zápasem s Barcelonou. Zápasy v La Lize jsou trochu jiné. V lize je dlouhá sezóna. Když uděláte nějakou chybu, například ztratíte zápas, tak máte čas a prostor na nápravu. Ale tento superpohár je jen o dvou zápasech. Jakákoliv chyba, kterou uděláte, může být ve výsledku fatální, protože toho času na reakci je velmi málo. Výsledek je jen jeden, a to jak v semifinále, tak ve finále.

Zdravotní stav hráčů.Oblak s Correou si ze semifinále odnesli nějaké šrámy, ale vypadají oba dobře. Gímenéz s nám včera trénoval, a i on působil dobře. Uvidíme, jak na tom bude dnes odpoledne po fyzické stránce. Po dnešním odpoledním tréninku se definitivně rozhodneme, kdo zítra nastoupí.

Analýza zápasu s Barcelonou.Během první půle jsem byl spokojen s naší defenzivní činností. Barcelona byla lepší na míči, čímž nás donutila bránit hluboko na naší polovině, ale tým to zvládl. Druhý poločas byl o něčem jiném. Bránili jsme hůře, ale zase jsme si vytvořili více příležitostí v útoku. Cítil jsem z hráčů takovou zvláštní auru. Jakoby si říkali: pokud vyrovnáme, tak tenhle zápas vyhrajeme. Oprostili se strachu ze soupeře a zápasu. No a pak ta rychlá akce, kterou sehráli Vitolo, Llorente a Correa…

Jaký průběh zápasu očekáváte?Real je tým, který dobře známe. Ví, co chce hrát. Tušíme, kteří hráči proti nám asi nastoupí. Má trenéra, který umí v tomto typu zápasů vítězit. Zidane je v tomhle absolutně úspěšný, jedinečný. Umí své myšlení přenést na své hráče. Chce vyhrát on, chtějí vyhrát hráči. Přijeli sem bez Benzemy, Balea a Hazarda, ale to v zásadě nic na myšlení Realu nezměnilo. Přizpůsobili se, posílili záložní řadu. Navíc mají v záloze Viníciuse s Rodrygem. Pokud budou tito dva hrát, bude Real mnohem nebezpečnější na křídlech. Jeho hra bude mít větší rychlost. Očekávám, že jeho hráči budou více držet míč. Musíme vymyslet, jak na tyto přednosti Realu vyzrát, zaútočit na ně, abychom jim ublížili a těžili z toho.

Zidane je nyní lepším trenérem, než když z Realu odcházel, nemyslíte?To je jako v životě. S přibývajícím věkem jsme všichni lepší. Nashromážděné zkušenosti z nás dělají lepší trenéry, tedy pokud ty zkušenosti umíte využít. Zinedine to umí. Ale myslím, že i já jsem lepším trenérem, než před pár lety.

Valverdeho postavení v Barceloně.Respektuji názory novinářů. Ale Valverde je pro mě skvělý trenér, který již několikrát prokázal, že může vést tým jako je Barcelona.


Zdroj: as.com

4 Komentářů

Přidat komentář

Související články

MARCA: Pokud Lunin odejde, Real Madrid je rozhodnut zvolit Kepu
Mužstvo

MARCA: Pokud Lunin odejde, Real Madrid je rozhodnut zvolit Kepu

Andrij Lunin ve velkém rozhovoru pro deník MARCA potvrdil to, o čem se již delší dobu spekuluje. Jeho budoucnost v…
Jesús Vallejo žádá o poslední šanci. Real ho do ničeho tlačit nebude
Mužstvo

Jesús Vallejo žádá o poslední šanci. Real ho do ničeho tlačit nebude

Se začátkem příštího týdne bude možné poprvé ucítit vůni nové sezóny. Ancelotti zatím nebude moci počítat s větším počtem hráčů, protože…
AS: Bellingham může dát v neděli Vinimu šach mat v duelu o Zlatý míč
Mužstvo

AS: Bellingham může dát v neděli Vinimu šach mat v duelu o Zlatý míč

Zdálo se, že ke Zlatému míči směřuje Vinícius Júnior. Špatný výkon křídelníka na Copa América, kde se svojí Brazílií vypadl…
Carvajal: Mbappé to nebude mít jednoduché, laťka je vysoko
Mužstvo

Carvajal: Mbappé to nebude mít jednoduché, laťka je vysoko

Dani Carvajal poskytl rozhovor televizi Chiringuito. Přinášíme vyjádření obránce Realu Madrid na adresu Kyliana Mbappého. Bylo oznámeno, že Mbappé bude…