Davide Ancelotti mluvil s kabinou o rotaci. Carlovi radí častější střídání hráčů

Davide Ancelotti mluvil s kabinou o rotaci. Carlovi radí častější střídání hráčů

Novinář Tomas Gonzalez přináší zajímavé informace ze zákulisí Realu Madrid. Podle něj asistent trenéra Carla Ancelottiho, syn David, zjišťoval u hráčů pocity ohledně aktuální rotace a střídání.

Téma rotace je i v této sezoně velmi aktuální. Zkušený Carlo Ancelotti zatím volí konzervativní cestu a příliš svou základní jedenáctku nemění. Výsledky má zatím jeho tým výborné, na druhou stranu je potřeba myslet také na budoucnost. Někteří hráči by mohli být přetížení a jiní naopak nerozehraní.

Právě proto podle Tomáse Gonzaleze promluvil asistent trenéra Davide Ancelotti s kabinou a zajímaly ho pocity hráčů ohledně aktuální rotace a střídání během zápasu. Sám Davide je údajně zastáncem o něco častější rotace a hlavně dřívějšího střídání během zápasů než otec Carlo.

Carlo Ancelotti je nicméně nápadům a radám svého asistenta otevřený. Zkušený Ital rovněž vždy naslouchal svým hráčům, ač poslední slovo musí mít samozřejmě on. Každopádně je pravděpodobné, že i díky Davideho promluvě s kabinou uvidíme v příštích týdnech přece jen častější rotaci hráčů.

Nelze pochopitelně očekávat velké změny ve fungujícím týmu, ale například hráči jako Fede Valverde by měli dostat v blízké budoucnosti více prostoru na hřišti.

Podvinho je zakladatelem webu BilyBalet.cz. Realu Madrid fandí už od roku 2002, několikrát ho viděl v akci na Bernabéu i jinde v Evropě. Sám celý život hraje fotbal, v mládeži působil i ve Slavii Praha. Má za sebou také angažmá v deníku Sport, kde působil čtyři roky jako novinář. Aktuálně je fotbalovým trenérem.


Zdroj: Tomás Gonzalez

38 Komentářů

 • Avatar

  Z téhle zprávy bude hodně fandů nadšených, když rotace jsou tu jedno z hlavních témat. *smile* Zdá se, že tandem otec+syn funguje velmi dobře, Davide bude jednou dobrý trenér.

  0
  0
 • Avatar

  snad Carlo na Davida dá a přijde mi že David zatím ví co říká a dávám mu za pravdu tak snad ho někdy uvidíme jako hlavního trenéra at už třeba v Realu nebo v jiném týmu

  0
  0
 • Avatar photo

  Pokud přejde od slov k činům, bude to ideální. Proč hraje Fede tak málo je mi záhadou a dost si zahráváme s tím, že by mohl chtít odejít. Obzvláště když Luka zase prodlužuje smlouvu.

  0
  0
  • Avatar

   to prečo nehrá Fede tiež vôbec nechápem a presne sa bojím, že začne byť nespokojný.
   S predlžení Luky som nadmieru spokojný. Stále patrí medzi TOP záložníkov takže herne to vôbec nie je problém a hlavne nesnaží sa v**** s Realom (Perezom) ako Sergio. V tomto strašne cením Toniho, Luku aj Karima. No predlžime o rok a potom sa uvidí ako na tom bude telo a podobne (plus samozrejme politika klubu voči starším hráčom)

   0
   0
   • Avatar

    Fede by měl být hlavně nespokojený s tím, co předvádí poslední 2 roky na hřišti. Zranění ho trochu zbrzdilo, ale je zásadní rozdíl, když se na hřišti objeví Modric a Camavinga a nebo Valverde. Ten je momentálně hodně za nima a Carlo ho tam nepustí dokud se nevzpamatuje.

    0
    0
    • Avatar photo

     Hele Fedeho brzdí zranění a navíc je to hráč, který potřebuje pravidelnost a té se mu z principu nedostávalo pod ZZ a teď ani pod Carlem. Musí dostat více prostoru a zase bude top.

     0
     0
    • Avatar

     dva roky ? a ty jsi se kdy obudil ? vždyt fede byl jeden z nejlepších pod zidanem

     0
     0
     • Avatar

      jinak jestli budou zase dva roky hrát v kuse nestárnoucí trio casemiro kros modric tak nebude chtít odejít jen valverde , a za druhé vubec nechápu proč tam nacpe casemira když hrajem proti týmu který 90 minut betonuje ve vápně

      0
      0
     • Avatar

      Naposledy kdy hrál kvalitně a v základu bylo na podzim 2020. Od té doby je buď zraněný a nebo mu vyjde 1 zápas ze 3. Pod Zidanem nejlepší? Nemyslím si, navíc to ale to nebyla zrovna nejlepší sezóna, že?

      0
      0
     • Avatar

      já si zas myslím ze dva roky hraje hovno je uplný přestřel , a ano ted když byval zraněný a pak dostane šanci na 5-10 minut tak čekáš co , že vytvoří 10 šancí a dá 3 goly , můj názor ja takový že když modric zase prodlouží a bude zase hrát furt základ plus ti dva , tak nás to opravdu nikde neposune a bude se opakovat scénář jako s martinem

      0
      0
     • Avatar

      Já jsem neřekl, že hraje úplný hovno. Nehraje špatně. Jen říkám, že s tím nemůže být spokojený. V jeho věku se má zlepšovat. Oproti sezóně 2019/2020 hraje prostě hůř. Nemyslíš?
      Je klidně možný, že dopadne jako Odegaard a nebude určitě poslední komu se to v Realu stane. Každopádně tenhle velkej fotbal je o šanci a jestli 2-3 nevyužije, tak jsou prostě trenéři, kteří tě odstřelí a hraješ 10 minut, dokud se někdo nezraní. Zažil jsem to a je to normální.

      0
      0
 • Avatar

  Človek by uz ocakaval, ze trener so skúsenosťami Carla, si nebude druhy krat rovnako nezmyselne podkopavat stolicku ako to uz raz urobil a pouci sa *facepalm* asi potrebuje poriadnu facku v podobe dlhodobeho zranenia Casemira ci Karima…

  0
  0
 • Avatar

  https://twitter.com/ElChiringuitoEN/status/1481213491646238720
  No nazdar. Zcela nEsTraNnÁ dvojice rozhodčích (hlavní a VAR) pro dnešní El Clásico. *wall**facepalm*

  0
  0
 • Avatar

  Nevím, nakolik je Gonzalez věrohodný, ale tomuhle typu zpráv bych moc velkou váhu nepřidával.

  0
  0
 • Avatar

  Prosím vás, přestaňte tu už psát ty nesmysly o rotaci, když tomu nerozumíte!
  Každý, kdo hrál fotbal na nějaké úrovni ví, že profesionální hráči do 30 let se prakticky nemusí protahovat (přesto se protahují). Když trénujete 2x denně a tělo je mladé, tak prakticky nehrozí svalové zranění z únavy. Jestliže některý z těchto absolutních profesionálů hraje 2x za týden zápas, tak to absolutně není problém. Mají tu nejlepší dostupnou regeneraci a navíc se jim uleví při tréninku (to se normálně dělá, že trénink po zápase se tým rozdělí na ty, co hráli a nehráli).
  Já hrál několik let profesionálně (na daleko nižší úrovni s daleko horším regeneračním zázemím). Za jeden kalendářní rok jsem odehrál 48 zápasů bez problému. Drtivá většina zranění profesionálních hráčů je kvůli kontaktu s jiným hráčem nebo vlastní chybě. Svalové zranění způsobené únavou nebudou v příčinách zranění ani v top 5 u hráčů pod 30 let.
  Ancelotti st. a Pintus jsou absolutní špičky. Ví, co si můžou dovolit, tak tu za ně nepřemýšlejme.
  Spoustu lidí tu zmiňuje Ancelottiho problém s rotací při jeho posledním odvolání od RM. Zranění těch hráčů byla tehdy ze hry, ne z únavy. Prostě měl smůlu a blbě se to sešlo. V takovém případě se to může stát klidně za 5 minut. Hráč může rotovat, jak chce..
  Podívejte se na NHL. Hokejisté hrají 3-4 zápasy týdně. To je prakticky stejná úroveň hráčů jako fotbal La Liga. I hráči o několik kategorií horší (česká extraliga) hrají minimálně 2 zápasy za týden. Stejně tenisté. Ty jsou schopní hrát i 3 zápasy po 5 hodinách! O cyklistech a dalších sportech se ani nebavím.
  Tito naši fotbalisté jsou absolutní profesionálové s nejlepším vybavením a realizačním týmem na světě. Pod 30 let musí zvládnout 50 zápasů za sezónu bez problému.
  Jediné kvůli čemu velké týmy rotují je, aby ti co hrají pravidelně, měli větší chuť do hry a ti co hrají málo, aby si zahráli alespoň v poháru nebo proti slabším.
  Každý ale ví, že Carlo je jiný. Podle mé zkušenosti to ale absolutně není problém.

  0
  0
  • Avatar

   Konečně někdo s konstruktivním názorem. Jsem zvědavý jak to přijmou zdejší kondiční trenéři (než se přepnou do módu taktických analytiků a ekonomických specialistů).*thumb**thumb**thumb**thumb**thumb**thumb*

   0
   0
  • Avatar

   Otázka, chodíš sem často? Nakoľko vidím že si čerstvo registrovaný. Prečo sa pýtam. V prvom rade s tebou v určitej časti súhlasím, a to že rotovať hráčov netreba hlavne hráčov do 30 rokov. V druhom rade, ak by si tu chodil dlhodobo, väčšina ľudí sa sťažuje na nerotáciu hlavne v zálohe, kde Modrič má 36 a Kroos 32. Takže sa už nebavíme o hráčoch, ktorý spadajú do skupiny ktorú si popísal. ďalej píšeš, že vo veľkých temoch rotujú, aby hráči čo hrajú menej, mali chuť do hry čím tiež súhlasím, ale hneď to vyvraciaš že z tvojej skúsenosti to nieje problém. Tvoj názor, beriem, ale potom sa na to pozri očami hráča ako je Valerde alebo Camavinga, ktorých talent je zabíjaný na lavičke a preto veľa ľudí volá po rotácii. Nie preto že sa im nepáči, že Carlo nerotuje, ale preto že jeho nerotovaním sa zabíja talent ďalších hráčov.
   Aby som to zhrnul, každé A má aj B, tak ako ty si povedal jednu stranu veci, že to z fyzického hľadiska problém nieje, z pohľadu hráča na lavičke ktorý dostane 5 min áno.

   0
   0
   • Avatar

    Souhlasím s tebou pokud jde o to, že na lavičce sedí hráči, kteří mají velký potenciál a nehrají. Potom je ale potřeba změnit trenéra, protože Carlo nebude točit sestavu jen kvůli tomu, aby si zahrál nějaký Valverde. On je typ trenéra (a není jediný na světě), který prostě do věcí nemaká, když fungují. Ví, že to není potřeba, protože to hráči fyzicky zvládnou. Jinak nevím, jaký má důvod. Zažil jsem pověrčivé trenéry, trenéry co se báli, trenéry co věřili jen pár lidem..
    Co se ale týká letošní sezóny, tak jemu všechno vychází a on Modrice nesudná. Hlavně když Modric hraje jako by mu bylo 20.
    Já jenom chtěl napsat z mé zkušenosti, že takovýto hráči odehrají 50 zápasů jako nic. Gólman, stopeři a hrotový útočník nemusí střídat vůbec. I když jim je 35..

    0
    0
    • Avatar

     Ale ty vůbec neuvažuješ další parametr toho, proč je střídání velmi důležité. A to je rozehranost hráčů z lavičky. Jen tehdy můžeš byt úspěšný na všech frontách. Pokud Valverde bude dostávat 10 minut, a nikdy se do herního tempa nedostane. A pak je hlavně problém, pokud se někdo dlouhodoběji zraní. Pak to prostě zas nějakou dobu trva, to jen ve výjimečných případech se hráč i když téměř nehraje chytne. A o tom to hlavně je. K tomu, tady si téměř nikdo (na par výjimek) nechce střídat mladý hráče, ale když hraješ 2 zápasy týdne tak to proste nějaká únava je, a oproti čerstvým hráčům je to znat. Trio KCM proste odpočinek k jejich věku potřebuje ač to zvládne odehrát, bylo např. Před Vánoci vidět, že občas ke končím zápasům tahaly nohy.

     0
     0
     • Avatar

      To není pravda. Carlo vyhrál Ligu mistrů i Serii A s tím, že hráli pořád Ambrosini, Seedorf, Gattuso, Pirlo a před nima Kaká. Prakticky vůbec nestřídal. A to nebyli úplně mladí hráči.
      90 minut není dlouhá doba. I starší hráči vydrží ve velmi vysokém tempu. Je to víc o vůli než o únavě. Neříkej něco, s čím nemáš zkušenost.
      Dneska se dají koupit velmi kvalitní mladí hráči. Pakliže Valverde nemá na KCM, tak hrát nebude, protože Carlo ho nepostaví.
      Mě se nelíbí, že tady pořád někdo nadává. Carlo vytáhl tým (prakticky bez nových posil) z průměru na vrchol tabulky. Mělo by se mu víc věřit. Přece jen už vyhrál 3x LM a pakliže letos vyhraje La Ligu, tak bude první trenér, který získá titul ve všech 5 nejlepších ligách na světě.
      Trošku více důvěry, prosím..

      0
      0
    • Avatar photo

     Nechci ti brát tvůj názor, ani tvé zkušenosti, které budou nejspíše světelné roky vzdáleny hraní úrovně RM. Souhlasím s tebou, že mladí hráči můžou hrát hodně, rozhodně ale není pravda, že nemůžou být postiženi únavovým zraněním viz. Mendy v loňské sezóně. Pokud jde o rotace, tak zde není problém jen se zraněním, ale i s tím co zmiňuješ na závěr. Hráči, kteří pravidelně nehrají ztrácí motivaci a rytmus, což je kontraproduktivní. Ne nadarmo jsme měli nejlepší sezónu, kdy v RM fungoval pod ZZ tým A a B. Navíc u nás nerotují hlavně hráči 30+, což byl hlavní důsledek kolapsu závěru loňské sezóny.
     Přikládám náš loňský článek, který vychází ze studie profesionálů z několika univerzit a Duponta.
     https://www.bilybalet.cz/muzstvo/2020120061-co-stoji-za-malou-rotaci-hracu-v-poslednich-zapasech-gregor-dupont-trenera-fyzicke-pripravy-realu-madrid.html
     V něm je to jasně napsáno…

     0
     0
     • Avatar

      Tak ještě jednou. Carlo své filozofii věří. Vyhrál takhle ligu v Itálii, Francii, Německu a Anglii + 3x LM. Absolutně mě nezajímají nějací výpočtáři z university. Radek Štěpánek odehrál 3 zápasy – každý okolo 6 hodin, během jednoho týden.
      Pojďme se dívat na fakta. Real vede La Ligu, postoupil v poháru a vyhrál skupinu LM. O tom se nám mohlo loni jen zdát. O herním projevu a vstřelených brankách se radši nebavím.
      Pokud víte o lepším trenérovi, zkuste napsat Florentinovi.
      Jinak by to chtělo víc věřit a míň pořád remcat.
      Ohledně Mendyho. Rosický taky skoro nehrál a pořád byl zraněný. Jsou prostě hráči, kteří mají horší dispozice. Třeba bude Mendy jeden z nich. A nebo to naopak byla jen smůla.

      0
      0
     • Avatar photo

      Florentino_1 Někdo tady tvrdí, že Carlo je špatný trenér?? Že nic nedokázal?? Absolutně tě nezajímají nějací "výpočtaři"… Tak já ti něco prozradím, dnes v moderním fotbale tito "výpočtáři", řídí úplně všechno a má to své výsledky. Motáš tady páté přes deváté, tenis, hokej atd.. Každý sport má své specifika a vůbec to nelze srovnávat.
      Pokud jde o Ancelotiho není to o nějaké nedůvěře nebo nespokojenosti, ale o jednoduché zkušenosti. A zatím Carlo dělá vše pro to, aby zopakoval svou poslední sezónu.

      0
      0
     • Avatar

      Pokud si nehrál fotbal minimálně v naší nejvyšší soutěži tak nějaký kecy typu, že s tím nemám zkušenosti si prosím odpusť. Sám jsem fotbal na slušný úrovni hrál, jen se tím nechlubím, protože to není podmínka toho, že podle toho musí být jediný správný názor. Nikdo tady přece Carla nevyhazuje, a úspěchy mu nebere, já si jen myslím, že tento styl muže byt úspěšný jen kratkodobě, o čemž svědci i jeho jeho souhrn titulů. K tomu hrát téměř se stejnou sestavou je velký risk, jistě vyjít to muže, ale ta hranice je s neúspěchem je úzká, což dokládá minulé působení Carla u nás kdy se při zranění modrice a utavení Kroose naše hra rozpadla.

      0
      0
  • Avatar

   ale tak primárne ide o to, aby aj lavička bola rozohratá, mali motiváciu tlačiť na zájladnú 11ku a podobne. Potom nemôžeme čakať kvalitné výkony od hráča, čo odohraje 10 min za zápas….
   A k tým zraneniam no…tvrdiť, že svalové zranenia nie sú únavy je dosť odvážne ale názor ti neberiem. A pri všetkej úcte k tebe, nemôžeš porovnávať sútaž čo si hrával s momentálnou TOP úrovňou. áno súhlasím, že majú lepšiu regeneráciu atd ale telo predsa len má nejaké limity a sebemenšia regenerácia ti nepomôže. Teraz príklad Pedri z Barcy. Min. sezonu ho uplne odrovnali a teraz sa to s ním tiahne….

   0
   0
   • Avatar

    Jak říkám, Carlo je prostě jeden z trenérů, co to takhle dělá. Je potřeba té filozofii věřit a ne pořád jen nadávat. Zvlášť když má výsledky. On asi ví líp co dělá, než ty a já. Ne?
    Svalová zranění jsou především z kontaktu. Většinou kontakt nebo špatnej pohyb. Opravdu věř mi. Hrál jsem fotbal 30 let na slušný úrovni.
    Jinak co se týká Barci, tak sám Xavi řekl první věc když přišel, že takhle hrozně fungující regeneraci ještě neviděl. Takže asi tak..

    0
    0
    • Avatar

     a povieš mi kde ja nadávam na Carla prosím ta? *lol* Klobú dole pred ním ako pozdvihol hlavne hru a Vincka. Ja netvrdím, že má hrať každý zápas iná 11ka ale hlavne teda v tejti dobe kde ti kvôly covidu vypadne 5 hráčov ani nevieš ako a potom to bude skladať z nerozohraných hráčov. Nakoniec je úplne jedno čo tu my píšeme, Carlo to isto čítať nebude. Skrátka na to máme asi iný názor….
     Jasne ale keď je ten sval "unavený" má nejaké mikrotrhliny tak sa jenoduchšie stane, že ten špatný pohyb nevydrží…

     Ale to je fuk, každý to vídíme inak.

     0
     0
     • Avatar

      Já neříkám, že ty. Chodím tady na tyto stránky už několik let. Nikdy jsem se neregistroval do diskuze. Až dneska, protože to je za posledních pár měsíců jenom kritika na Carla. Pořád rotace, rotace.. Lidi to tady papouškujou pořád dokola a že se někdo kvůli tomu zraní a podobný nesmysly.

      0
      0
     • Avatar

      zaujímavá debata chalani

      0
      0
     • Avatar

      1234: Ano, to bylo jasně řečeno, že je pak větší náchylnost na zranění a Zbyněk upozornil i na zdejší článek, kde to bylo.
      A když hrozí zranění, tak je samozřejmě potřeba, aby náhradníci byli taky trochu rozehraní a ne že nám vypadne 1 nebo víc hráčů základu a ti náhradníci nebudou stíhat, než se rozehrají. Takže demagogie stylem "za zranění po kontaktu nikdo nemůže" je samozřejmě mimo, s tím se musí taky počítat.

      0
      0
 • Avatar

  Chci se jenom zeptat proč se tomuto utkání říká superpohár?je to přece semifinále Copa Del Rey.. superpohár je něco jiného ne? díky za info 🙂

  0
  0
 • Avatar

  Díky😉

  0
  0

Přidat komentář

Související články

Rüdiger zvolen hráčem dubna: Nejlepší moment měsíce? Penalta proti City
Mužstvo

Rüdiger zvolen hráčem dubna: Nejlepší moment měsíce? Penalta proti City

Antonio Rüdiger byl zvolen nejlepším fotbalistou Realu Madrid za uplynulý měsíc a v pátek převzal speciální ocenění od sponzora klubu,…
Skromné rozloučení. Real chtěl velkou akci, ale Kroos trval na skromném a decentním sbohem
Mužstvo

Skromné rozloučení. Real chtěl velkou akci, ale Kroos trval na skromném a decentním sbohem

Dnes od 21:00 se na hřišti Bernabéu začne hrát mezi Realem Madrid a Betisem. A přestože se jedná o zápas…
Z legendárního tria, které dominovalo v Evropě, zůstane po sezóně jediný
Mužstvo

Z legendárního tria, které dominovalo v Evropě, zůstane po sezóně jediný

V roce 2022 se s Realem Madrid loučí Casemiro. Před několika dny oznámil Toni Kroos své rozhodnutí ukončit po EURO kariéru.…
Ancelotti bude hledat Kroosova nástupce. Jude je více než připraven to po mě převzít, vzkazuje Toni
Mužstvo

Ancelotti bude hledat Kroosova nástupce. Jude je více než připraven to po mě převzít, vzkazuje Toni

Carlo Ancelotti přemlouval Toniho Kroose, aby ještě jednu sezónu zůstal součástí týmu Los Blancos. Marně. Nyní už italský kouč plánuje…