Dani Ceballos mimo základní sestavu. I přes skvělé výkony musí opět bojovat o své místo

Dani Ceballos mimo základní sestavu. I přes skvělé výkony musí opět bojovat o své místo
Dani Ceballos (zdroj: realmadrid.com)

Dani Ceballos měl posledních pár týdnů skvělých, ale vypadá to, že by se věci mohly každou chvíli vrátit do starých kolejí. Tchouaméni, Modrić a Kroos zavřeli Španělovi během mistrovství světa klubů dveře do základní sestavy.

Nejlepší zprávou pro Real Madrid v roce 2023 byl zatím Dani Ceballos. Šestadvacetiletý mladík fantastickým způsobem využil zranění ostatních záložníků a po skvělém výkonu s Villarrealem se pro další zápasy nevytratil ze základní jedenáctky.

V jednu chvíli by člověk mohl nabýt dojmu, že bývalý hráč Betisu už není jen alternativou, ale skutečnou potřebou. Již dříve bylo patrné, že kdykoli mu dal Ancelotti šanci, nezklamal a téměř pokaždé přinesl něco navíc. Během mistrovství světa klubů ale opět začal narážet do stejné zdi jako vždy. Zeď, kterou postavili Tchouaméni, Kroos a Modrić.

Skvělá čísla

Zranění Tchouaméniho otevřelo dveře Ceballosovi. Dani očividně bouchl pěstí do stolu, alespoň dokud byla ošetřovna plná. Protože jakmile se ordinace lékařů vyprázdnily, Ancelotti proti Al-Ahly a Al-Hilal poslal od začátku zápasu trojici KTM.

Někdo musel být v tomto případě obětován a tím někým byl Ceballos. Neznamená to však, že by se Andalusan vzdal. Naopak. Když vstoupil na hřiště v semifinálovém střetnutí, nechal za sebou skvělou asistenci Rodrygovi.

Ve finále si opět připsal poslední přihrávku na Viníciusovu branku, i když ve skutečnosti Brazilec prostě vkradl do akce Daniho, který po skvělém uvolnění hodlal zakončit sám. S Al-Hilal Španěl vytvořil neuvěřitelnou statistiku – 98 % přesných přihrávek (57/58), včetně 16/16 v poslední třetině hřiště a tři gólové šance. A to vše za pouhých 28 minut.

Dani se nevzádvá

Zatímco před MS v Kataru byl Ceballos čtvrtým nejméně využívaným hráčem trenéra (209 minut) a v hierarchii byl pouze před Odriozolou, Vallejem a Marianem, nyní má na svém kontě 883 minut, což je více než za například Hazard a Lucas.

Těsně před ním jsou Lunin a Asensio, 900 a 970 minut. Trpělivost a pilná práce způsobily, že dnes v případě Daniho není hra od začátku, ale sezení na lavičce důvodem k živým diskusím. Jaký je tedy problém? Modrić a Kroos stále neztrácejí dech. Ať tak či onak, Dani se nehodlá vzdát. Ne teď, když jeho nezlomnost konečně začala přinášet hmatatelné výsledky.

Zbyněk je redaktorem webu Bilybalet.cz. Realu Madrid fandí 20 let, od střídání a skvělého výkonu San Ikera ve finále LM. Specializuje se na články o financích Los Blancos a Castillu. Je také otcem ligového dorostence a má tak blízko k mládežnickému fotbalu.


Zdroj: as.com

1 Komentářů

Přidat komentář

Související články

El Confidencial: Islámský stát nabádal k útokům na hráče a fanoušky Realu Madrid
Mužstvo

El Confidencial: Islámský stát nabádal k útokům na hráče a fanoušky Realu Madrid

Příslušníci španělské Guardia Civil oznámili, že rozbili buňku nadace I’lam, která se podílí na propagandě takzvaného Islámského státu. Mezi nalezenými…
Otazníky v defenzivě. Jaké bude složení stoperů pro příští sezónu?
Mužstvo

Otazníky v defenzivě. Jaké bude složení stoperů pro příští sezónu?

Žádné rozhodnutí zatím nepadlo. Před novou sezonou 2024/25 mají jistá místa Rüdiger a Militão, vedle nich se objevují jména Nacha,…
První rok Juda Bellinghama
Mužstvo

První rok Juda Bellinghama

V pátek to byl přesně rok od chvíle kdy Real Madrid oznámil příchod Juda Bellinghama. Anglický záložník ve své premiérové sezóně…
Relevo: Alaba chce v říjnu dosáhnout optimální formy
Mužstvo

Relevo: Alaba chce v říjnu dosáhnout optimální formy

David Alaba utrpěl 17. prosince loňského roku zranění kolena, ale termín jeho návratu na hřiště je stále obtížné určit. Přestože…