Dani Ceballos mimo základní sestavu. I přes skvělé výkony musí opět bojovat o své místo

  Dani Ceballos mimo základní sestavu. I přes skvělé výkony musí opět bojovat o své místo
  Dani Ceballos (zdroj: realmadrid.com)

  Dani Ceballos měl posledních pár týdnů skvělých, ale vypadá to, že by se věci mohly každou chvíli vrátit do starých kolejí. Tchouaméni, Modrić a Kroos zavřeli Španělovi během mistrovství světa klubů dveře do základní sestavy.

  Nejlepší zprávou pro Real Madrid v roce 2023 byl zatím Dani Ceballos. Šestadvacetiletý mladík fantastickým způsobem využil zranění ostatních záložníků a po skvělém výkonu s Villarrealem se pro další zápasy nevytratil ze základní jedenáctky.

  V jednu chvíli by člověk mohl nabýt dojmu, že bývalý hráč Betisu už není jen alternativou, ale skutečnou potřebou. Již dříve bylo patrné, že kdykoli mu dal Ancelotti šanci, nezklamal a téměř pokaždé přinesl něco navíc. Během mistrovství světa klubů ale opět začal narážet do stejné zdi jako vždy. Zeď, kterou postavili Tchouaméni, Kroos a Modrić.

  Skvělá čísla

  Zranění Tchouaméniho otevřelo dveře Ceballosovi. Dani očividně bouchl pěstí do stolu, alespoň dokud byla ošetřovna plná. Protože jakmile se ordinace lékařů vyprázdnily, Ancelotti proti Al-Ahly a Al-Hilal poslal od začátku zápasu trojici KTM.

  Někdo musel být v tomto případě obětován a tím někým byl Ceballos. Neznamená to však, že by se Andalusan vzdal. Naopak. Když vstoupil na hřiště v semifinálovém střetnutí, nechal za sebou skvělou asistenci Rodrygovi.

  Ve finále si opět připsal poslední přihrávku na Viníciusovu branku, i když ve skutečnosti Brazilec prostě vkradl do akce Daniho, který po skvělém uvolnění hodlal zakončit sám. S Al-Hilal Španěl vytvořil neuvěřitelnou statistiku – 98 % přesných přihrávek (57/58), včetně 16/16 v poslední třetině hřiště a tři gólové šance. A to vše za pouhých 28 minut.

  Dani se nevzádvá

  Zatímco před MS v Kataru byl Ceballos čtvrtým nejméně využívaným hráčem trenéra (209 minut) a v hierarchii byl pouze před Odriozolou, Vallejem a Marianem, nyní má na svém kontě 883 minut, což je více než za například Hazard a Lucas.

  Těsně před ním jsou Lunin a Asensio, 900 a 970 minut. Trpělivost a pilná práce způsobily, že dnes v případě Daniho není hra od začátku, ale sezení na lavičce důvodem k živým diskusím. Jaký je tedy problém? Modrić a Kroos stále neztrácejí dech. Ať tak či onak, Dani se nehodlá vzdát. Ne teď, když jeho nezlomnost konečně začala přinášet hmatatelné výsledky.

  Zbyněk je redaktorem webu Bilybalet.cz. Realu Madrid fandí 20 let, od střídání a skvělého výkonu San Ikera ve finále LM. Specializuje se na články o financích Los Blancos a Castillu. Je také otcem ligového dorostence a má tak blízko k mládežnickému fotbalu.


  Zdroj: as.com

  1 Komentářů

  Přidat komentář

  Související články

  Dinamo Záhřeb stojí o návrat Luky Modriće
  Mužstvo

  Dinamo Záhřeb stojí o návrat Luky Modriće

  Prezident chorvatského klubu Mirko Barišić podle místních médií v minulém týdnu znovu kontaktoval Luku Modriće a přemlouval jej k návratu do mateřského…
  Bellingham se blíží návratu. Stihne už možná zápas proti Valencii
  Mužstvo

  Bellingham se blíží návratu. Stihne už možná zápas proti Valencii

  Jude Bellingham se zranil při domácím utkání proti Gironě 10. února. Los Blancos zvítězili 4:0 a Jude k vysoké výhře přispěl…
  Oficiálně: Joselu bude mimo hru kvůli zranění minimálně tři týdny
  Mužstvo

  Oficiálně: Joselu bude mimo hru kvůli zranění minimálně tři týdny

  Klub oficiálně potvrdil Španělovo zranění. Útočník v posledních dnech netrénoval se zbytkem týmu a zůstane delší dobu mimo hru. „Po…
  Real Madrid plánuje upravit smlouvu Bellinghamovi
  Mužstvo

  Real Madrid plánuje upravit smlouvu Bellinghamovi

  Podle španělského novináře Ramóna Álvareze plánuje Real Madrid upravit plat Judovi Bellinghamovi po příchodu Kyliana Mbappého. Chce tím udržet rovnováhou…