Cristiano Ronaldo má být vstupenkou pro hráče na Blízký východ. Modrić ale nemá zájem

Cristiano Ronaldo má být vstupenkou pro hráče na Blízký východ. Modrić ale nemá zájem
Cristiano Ronaldo a Luka Modrić (zdroj: realmadrid.com)

Cristiano Ronaldo má otevřít dveře význačným hráčům ze světové špičky do lig na Blízkém východě. V souvislosti s exotickým přestupem se hovořilo o Lukovi Modrićovi. Chorvat ale piedestal opustit nehodlá a mnoho věcí nasvědčuje tomu, že i v příští sezóně bude hrát v bílém dresu.

V 37 letech je Luka Modrić stále jedním z nejdůležitějších článků v týmu Carla Ancelottiho. Přestože Chorvat již nemá předpoklady hrát dvakrát týdně na nejvyšší úrovni, díky své příkladné pracovní morálce a obrovskému nutričnímu povědomí může být stále přidanou hodnotou týmu bojujícího o ty nejvyšší mety.

O této skutečnosti je přesvědčen i samotný hráč, který se nerozhodl pro lákavou nabídku ze zemí Blízkého východu, ani odejít do sportovního důchodu, ačkoliv jde téměř o totéž.

Navzdory plynoucímu času a útrapám probíhající soutěže Carletto nepochybuje, že bývalý hráč Tottenhamu bude stále hrát důležitou roli v nejslavnějších zápasech, které Los Blancos čekají. „Luka nám přinese hodně dobrého pro zbytek sezony. Následky vyčerpávajícího mistrovství světa budou brzy zapomenuty,“ prohlásil Ancelotti.

Lukrativní nabídka

Modrić stál na prahu rozhodnutí, které určilo jeho budoucnost v závěrečných fázích slavné kariéry. Z různých stran se šušká o zájmu saúdskoarabských klubů nebo MLS, které ho chtějí nalákat na lukrativní smlouvu na dva roky (což zní v jeho věku povzbudivě).

Ostatně je třeba připomenout, že od 1. ledna, kvůli vypršení smlouvy s Realem (30. června 2023), může vynikající záložník jednat s jakýmkoli zaměstnavatelem. Podle deníku AS je však aktuální vítěz Ligy mistrů připraven kdykoli prodloužit spolupráci o další sezonu.

Taková pozice se shoduje s očekáváním hráče, který se jako fotbalista může zúčastnit závěrečného turnaje Ligy národů UEFA (14. – 18. června) a dokonce podpořit svůj národní tým na německém šampionátu starého kontinentu v roce 2024.

Míč je tedy na straně vedení klubu ze Santiago Bernabéu. Díky očekávanému rozhodnutí podepsat další smlouvu si Luka Modrić bude moci vylepšit čísla, která jsou aktuálně následující: 461 zápasů, z toho 36 gólů, 76 asistencí a 21 titulů.

Zbyněk je redaktorem webu Bilybalet.cz. Realu Madrid fandí 20 let, od střídání a skvělého výkonu San Ikera ve finále LM. Specializuje se na články o financích Los Blancos a Castillu. Je také otcem ligového dorostence a má tak blízko k mládežnickému fotbalu.


1 Komentářů

Přidat komentář

Související články

Patová situace ohledně Ferlanda Mendyho a Alphonso Daviese
Přestupy

Patová situace ohledně Ferlanda Mendyho a Alphonso Daviese

Na obzoru se stále více rýsuje virtuální souboj mezi Ferlandem Mendym a Alphonsem Daviesem. Každý hledá svůj prospěch, odkazují se…
Oficiálně: Iker Bravo opouští Real Madrid. Klub neuplatnil opci na přestup
Přestupy

Oficiálně: Iker Bravo opouští Real Madrid. Klub neuplatnil opci na přestup

Královský tým nevyužije opce na koupi 19letého mladíka a vrátí se do Bayeru Leverkusen. Iker Bravo zveřejnil na svém instagramovém…
The Athletic: Nacho stále jedná se saúdským Al-Ittihadem
Přestupy

The Athletic: Nacho stále jedná se saúdským Al-Ittihadem

Ve čtvrtek přinesl deník L’Équipe a následně španělská média zprávu, že Nacho je blízko podpisu smlouvy se saúdským Al-Ittihadem, kde…
MARCA: Solari a Calafat pracují na přestupu Mastantuona
Přestupy

MARCA: Solari a Calafat pracují na přestupu Mastantuona

Santiago Solari hraje klíčovou roli ve všech krocích, které se dějí kolem Franca Mastantuona. Bývalý hráč Realu Madrid je v…