Cristiano Ronaldo má být vstupenkou pro hráče na Blízký východ. Modrić ale nemá zájem

  Cristiano Ronaldo má být vstupenkou pro hráče na Blízký východ. Modrić ale nemá zájem
  Cristiano Ronaldo a Luka Modrić (zdroj: realmadrid.com)

  Cristiano Ronaldo má otevřít dveře význačným hráčům ze světové špičky do lig na Blízkém východě. V souvislosti s exotickým přestupem se hovořilo o Lukovi Modrićovi. Chorvat ale piedestal opustit nehodlá a mnoho věcí nasvědčuje tomu, že i v příští sezóně bude hrát v bílém dresu.

  V 37 letech je Luka Modrić stále jedním z nejdůležitějších článků v týmu Carla Ancelottiho. Přestože Chorvat již nemá předpoklady hrát dvakrát týdně na nejvyšší úrovni, díky své příkladné pracovní morálce a obrovskému nutričnímu povědomí může být stále přidanou hodnotou týmu bojujícího o ty nejvyšší mety.

  O této skutečnosti je přesvědčen i samotný hráč, který se nerozhodl pro lákavou nabídku ze zemí Blízkého východu, ani odejít do sportovního důchodu, ačkoliv jde téměř o totéž.

  Navzdory plynoucímu času a útrapám probíhající soutěže Carletto nepochybuje, že bývalý hráč Tottenhamu bude stále hrát důležitou roli v nejslavnějších zápasech, které Los Blancos čekají. „Luka nám přinese hodně dobrého pro zbytek sezony. Následky vyčerpávajícího mistrovství světa budou brzy zapomenuty,“ prohlásil Ancelotti.

  Lukrativní nabídka

  Modrić stál na prahu rozhodnutí, které určilo jeho budoucnost v závěrečných fázích slavné kariéry. Z různých stran se šušká o zájmu saúdskoarabských klubů nebo MLS, které ho chtějí nalákat na lukrativní smlouvu na dva roky (což zní v jeho věku povzbudivě).

  Ostatně je třeba připomenout, že od 1. ledna, kvůli vypršení smlouvy s Realem (30. června 2023), může vynikající záložník jednat s jakýmkoli zaměstnavatelem. Podle deníku AS je však aktuální vítěz Ligy mistrů připraven kdykoli prodloužit spolupráci o další sezonu.

  Taková pozice se shoduje s očekáváním hráče, který se jako fotbalista může zúčastnit závěrečného turnaje Ligy národů UEFA (14. – 18. června) a dokonce podpořit svůj národní tým na německém šampionátu starého kontinentu v roce 2024.

  Míč je tedy na straně vedení klubu ze Santiago Bernabéu. Díky očekávanému rozhodnutí podepsat další smlouvu si Luka Modrić bude moci vylepšit čísla, která jsou aktuálně následující: 461 zápasů, z toho 36 gólů, 76 asistencí a 21 titulů.

  Zbyněk je redaktorem webu Bilybalet.cz. Realu Madrid fandí 20 let, od střídání a skvělého výkonu San Ikera ve finále LM. Specializuje se na články o financích Los Blancos a Castillu. Je také otcem ligového dorostence a má tak blízko k mládežnickému fotbalu.


  1 Komentářů

  Přidat komentář

  Související články

  Katarský emír Mbappému popřál hodně štěstí. Odchodu Francouze z PSG nejspíše již nic nebrání
  Přestupy

  Katarský emír Mbappému popřál hodně štěstí. Odchodu Francouze z PSG nejspíše již nic nebrání

  Fotbalista se zúčastnil banketu francouzského prezidenta Emmanuela Macrona u příležitosti návštěvy katarského emíra. Média neinformují o tom, že by pětadvacetiletého…
  Vrátí se Achraf Hakimi do Realu?
  Přestupy

  Vrátí se Achraf Hakimi do Realu?

  Pětadvacetiletý Achraf Hakimi by se mohl v létě stát žhavým zbožím. Obránce má smlouvu v PSG do června 2026 ale…
  Marca: Kylian Mbappé se dohodl s Realem Madrid
  Přestupy

  Marca: Kylian Mbappé se dohodl s Realem Madrid

  Kylian Mbappé a Real Madrid jsou již dva týdny dohodnuti. Od 1. července se francouzský útočník stane hráčem Los Blancos.…
  Další talent z Francie? Real si vyhlédl mladého stopera, v létě přijde ideální šance
  Přestupy

  Další talent z Francie? Real si vyhlédl mladého stopera, v létě přijde ideální šance

  Budoucnost Realu Madrid vypadá velmi zářně. V záloze i útoku má Bílý balet vynikající mladé hráče, zastoupena je i střední…