Courtois: Doufám, že se mi podaří ukončit kariéru za čtyři nebo pět let v Realu Madrid

Courtois: Doufám, že se mi podaří ukončit kariéru za čtyři nebo pět let v Realu Madrid
Thibaut Courtois (zdroj: realmadrid.com)

Thibaut Courtois po včerejším utkání s Íránem mluvil v mixzóně s Albertem Pereirem z Onda Cero.

Když jsem dnes ráno odjížděl z Dallasu, myslel jsem si, že to pro tebe bude trochu klidnější den, ale tady žádné klidné dny neexistují.

„Ne, na mistrovství světa asi opravdu nejsou klidné dny. Myslím, že je jen málo zápasů, u kterých si můžu říct: ‚Dnes budu v klidu.‘ Zdálo se mi, že tam počítali s autem, s volným kopem, a nakonec to tak i dopadlo. Dvě sekundy, najednou přihrávka, rychlá střela a já byl připraven. Naštěstí, abychom ten zápas neprohráli, protože to bychom se dostali do pořádných problémů. Teď je máme taky, ale menší.“

My, kteří tě trochu známe, víme, kolik tě stál návrat sem, návrat do reprezentace. Navíc během sezony, při reprezentačních pauzách, jsi byl dost potlučený a i to tě stálo hodně sil. Jak přistupuješ k tomuto mistrovství světa? Jak ho prožíváš, když víš, že výsledky nejsou nejlepší?

„No, nakonec nevím, co se stane v budoucnu. Může to být můj poslední mundial, takže chci dojít co nejdál, promiň, aby trval co nejdéle. Musíme ale kvůli tomu vyhrávat. Během sezony jsem se cítil dobře. Někdy je lepší si trochu odpočinout, když se objeví drobný problém, protože s Realem Madrid jsme měli také hodně důležitých zápasů. Myslím, že si ten turnaj užívám, i když bych samozřejmě raději viděl lepší výsledky.“

Jak se díváš na zápas s Novým Zélandem v posledním kole? Protože to už je opravdu match point.

„Ano, je to trochu jako před čtyřmi lety s Chorvatskem, i když ještě uvidíme, co oni udělají dnes večer. Nakonec máme problémy s nízkými bloky. Je to trochu jako v Realu Madrid, kde jsme se proti takto nízko postaveným, dobře bránícím týmům také hodně trápili, a v reprezentaci je to podobné. Když nedáš rychlý gól, je velmi těžké si vytvářet šance. Podívej, Španělsko to mělo stejné s Kapverdami — dnes dalo rychlý gól a pak se jim hrálo mnohem snáz. Doufám, že my to dokážeme proti Novému Zélandu také, protože oni budou bránit v deseti, s Chrisem Woodem, který je vpředu jako tank, a budou ho hledat. Takže my musíme dobře bránit a pak se pokusit skórovat.“

Dvě poslední otázky. Co sleduješ na mistrovství světa? Kdo se ti líbí nejvíc a je tam pro tebe nějaké zklamání? Protože my jsme také začali hrozně.

„Myslím, že nakonec trochu nezáleží na tom, jak začneš. Trochu mě překvapuje rozhodování rozhodčích, protože nechávají opravdu hodně hry. U autů se mi líbí rychlé rozehrávání. Co se týče týmů, Anglie začala dobře, Argentina začala dobře, Španělsko se dnes ukázalo v dobrém světle, Francie také. Uvidíme ještě, co udělá Portugalsko. Jsou to těžké zápasy. Myslím, že dnes už nejsou tak snadné duely, u kterých si řekneš: ‚Dnes vyhraju v klidu.‘ Vždycky musíš pracovat, dřít a doufám, že i my postoupíme. A když pak hraješ možná proti silnějším týmům, máš méně míče a můžeš víc chodit do protiútoků, to nám také víc vyhovuje.“

A poslední otázka z mé strany, protože po zbylých jedenáct měsíců v roce jsme oba u Realu Madrid. Říkal jsi nedávno, že tam chceš ukončit kariéru. Myslím, že nebudeš mít žádný problém takové rozhodnutí udělat, ale ví se už něco o tom, že by se ti mohl trochu prodloužit kontrakt, nebo je potřeba ještě chvíli počkat?

„Ne, je potřeba počkat. Myslím, že klub funguje nakonec rok od roku. V minulé sezoně jsem v jednu chvíli prodloužil smlouvu a nikdo se o tom nedozvěděl. Nakonec ano, mám ještě rok, do roku 2027, a už jsem vám to říkal mnohokrát: jsem tam velmi šťastný a mým snem je tam kariéru ukončit. Za prvé to záleží na mně, na tom, abych hrál na své úrovni, protože to je nejdůležitější — pokračovat v dobrých výkonech a pomáhat týmu. Za druhé to záleží i na tom, co chce klub. Vždycky mám obrovský respekt k tomu, co klub dělá, a doufám, že se mi podaří tam kariéru ukončit za čtyři nebo pět let. To je můj sen. Jako dítě jsem snil o tom tam hrát, už uplynulo osm let, jsem velmi šťastný a doufám, že tam skončím.“

Laša je redaktorem portálu Bilybalet.cz. Do redakce se po dvouleté odmlce vrátil na počátku roku 2024. K fotbalu má blízko, pracuje pro český prvoligový klub a nedá dopustit na Rýmařov, odkud pochází. Realu fandí už od roku 2002, kdy ho okouzlil gól Zinedina Zidana ve finále Ligy mistrů proti Leverkusenu.


Zdroj: Onda Cero

Přidat komentář

Související články

SESTŘIH: Další trápení favorita. Uruguay senzačně remizuje s Kapverdami
Reprezentace

SESTŘIH: Další trápení favorita. Uruguay senzačně remizuje s Kapverdami

Reprezentace Uruguaye pouze remizovala 2:2 s Kapverdami. Fede Valverde odehrál celé utkání. Kabverďané nastoupili se stejným přístupem jako do zápasu…
SESTŘIH: Belgie znovu zklamala a pouze remizovala s Íránem
Reprezentace

SESTŘIH: Belgie znovu zklamala a pouze remizovala s Íránem

V utkání druhého kola skupiny G belgická reprezentace remizovala s Íránem. Pro Rudé ďábly je to už druhá remíza na…
RMC Sport: Na Francouze dělá dojem Mbappého odhodlání
Reprezentace

RMC Sport: Na Francouze dělá dojem Mbappého odhodlání

Kylian Mbappé zahájil mistrovství světa dvěma góly a podle Fabricea Hawkinse z RMC Sport od prvního dne srazu ukazuje ve…
SESTŘIH: Španělsko rozdrtilo Saúdskou Arábii, Cucurella s výborným výkonem a dvěma gólovými účastmi
Reprezentace

SESTŘIH: Španělsko rozdrtilo Saúdskou Arábii, Cucurella s výborným výkonem a dvěma gólovými účastmi

V prvním utkání druhého kola skupiny H si Španělsko bez potíží poradilo se Saúdskou Arábií a zvítězilo 4:0. Velmi dobrý…