Co se středem obrany? Nečekané starosti vedení Realu Madrid, které nebylo potřeba řešit

  Co se středem obrany? Nečekané starosti vedení Realu Madrid, které nebylo potřeba řešit

  Rozhodnutí o smlouvě Sergia Ramose a Raphaëla Varaneho ovlivní budoucnost Eder Militãa. Případ Davida Alaby zůstává nevyřešen a klub také zkoumal možnost přestupu Paua Torrese a Julesa Koundého.

  Do konce sezony zbývá jen něco málo přes dva měsíce a v Realu Madrid jsou pochyby o obsazení středu obrany na další roky. Budoucnost Ramose, Varaneho a Militãa není jasná. Než se ale vedení týmu ponoří do řešení problémů, trpělivě bude čekat na výkon týmu v odvetě s Atalantou.

  Sergio Ramos: Odpočítávání nabírá tempo

  Elementem, který může spustit dominový efekt, je Sergio Ramos. Už od 1. ledna může jednat s každým týmem, protože mu v létě vyprší smlouva. V posledních týdnech trochu zmírnil napětí mezi ním a klubem, ale stále není uzavřena dohoda o prodloužení smlouvy.

  Vedení klubu bylo velmi důrazné, svůj návrh přizpůsobilo pandemické finanční krizi a politice krátkých kontraktů pro hráče 30+. MARCA informovala, že nabídka Florentina Pereze vyprší v březnu a čas se krátí. Sergio se již zotavil ze zranění a bude dnes propagovat premiéru svého druhého seriálu. Objeví se také na Twitchi, kde bude mluvit se slavným španělským streamerem Ibai Llanosem.

  Varane: Nepospíchá

  Francouz s prodloužením smlouvy nespěchá. Jeho smlouva mu sice končí v roce 2022, ale prodloužení by mu v tuto chvíli nepřineslo stejné výdělky jako před koronavirem, ani ty, které možná dostane za pár měsíců nebo rok, kdy tento vliv na finance ustoupí. Nedávno se o stopera zajímalo několik klubů včetně Manchesteru United.

  Fotbalista zváží všechny možnosti včetně odchodu, což si v sídle klubu dobře uvědomují. Čím více času uběhne, tím více bude jeho vyjednávací pozice posilována možností odejít za sníženou cenu v lednu 2022 nebo zadarmo o šest měsíců později. Proto bude vedení hledat řešení už v létě s preferencí, aby Varane zůstal v týmu.

  Militão: Závislý na ostatních

  Pokud Ramos a Varane zůstanou v Madridu a o to víc, pokud přijde David Alaba, šance Brazilce na pravidelné minuty ještě víc klesnou. On chce hrát, což je v jeho věku klíčové, a jak říkají zdroje Goal, několik elitních týmů se už zajímalo o jeho situaci. Real za něj v roce 2019 zaplatí 50 milionů eur. Získat tyto peníze zpět je v současné době nemožné. Militão zatím odehrál jen 1912 minut v dresu Los Blancos.

  Potenciální přestupy: David Alaba, Pau Torres, Jules Koundé

  V pozadí jsou další tři jména. První je Alaba. Rakušan stále neví, kde bude od nové sezóny účinkovat. Nedávno se jeho agenti setkali s Joanem Laportou, znovu zvoleným prezidentem Barcelony. Situace hráče Bayernu nezávisí na rozhodnutích Ramose a Varana, ale pokud by přišel na Bernabéu, odchod Španěla nebo Francouze je pravděpodobný.

  Klub také sleduje Paua Torrese a Julese Koundého. Doložka o přestupu pro prvního z nich činí 65 milionů eur. Generální ředitel Villarrealu Fernando Roig v lednu uvedl, že tuto částku nehodlá snížit. Totéž platí pro hráče Sevilly. Částka ukončující jeho smlouvu je 80–90 milionů eur.

  Zbyněk je redaktorem webu Bilybalet.cz. Realu Madrid fandí 20 let, od střídání a skvělého výkonu San Ikera ve finále LM. Specializuje se na články o financích Los Blancos a Castillu. Je také otcem ligového dorostence a má tak blízko k mládežnickému fotbalu.


  Zdroj: GOAL.com

  Přidat komentář

  Související články

  Ancelotti nabídl Modrićovi, aby se připojil k realizačnímu týmu
  Mužstvo

  Ancelotti nabídl Modrićovi, aby se připojil k realizačnímu týmu

  Za skvělou kariérou Luky Modriće v Realu Madrid se možná brzy zatáhne opona. Nemusela by to však být konečná. Podle zdrojů…
  Tvrdá konkurence Premier League. 10 klubů inkasovalo víc peněz za TV práva než Real
  Mužstvo

  Tvrdá konkurence Premier League. 10 klubů inkasovalo víc peněz za TV práva než Real

  Real Madrid je nadále super prestižní adresou pro naprostou většinu fotbalistů. Čelí ale stále větší finanční konkurenci z anglické Premier…
  Pérezův třetí převrat: Galácticos III, přestavba stadionu a velké příjmy
  Mužstvo

  Pérezův třetí převrat: Galácticos III, přestavba stadionu a velké příjmy

  Když Florentino Pérez připravoval přestavbu Santiaga Bernabéu, měl jasno v tom, že v den slavnostního otevření musí mít Real Madrid zároveň nejlepší…
  Real sráží žluté karty za protesty. Ancelotti to chce s hráči řešit
  Mužstvo

  Real sráží žluté karty za protesty. Ancelotti to chce s hráči řešit

  Real Madrid přišel v zápase na půdě Raya Vallecana nejen o dva body po remíze 1:1, ale také o dva…