Co se středem obrany? Nečekané starosti vedení Realu Madrid, které nebylo potřeba řešit

  Co se středem obrany? Nečekané starosti vedení Realu Madrid, které nebylo potřeba řešit

  Rozhodnutí o smlouvě Sergia Ramose a Raphaëla Varaneho ovlivní budoucnost Eder Militãa. Případ Davida Alaby zůstává nevyřešen a klub také zkoumal možnost přestupu Paua Torrese a Julesa Koundého.

  Do konce sezony zbývá jen něco málo přes dva měsíce a v Realu Madrid jsou pochyby o obsazení středu obrany na další roky. Budoucnost Ramose, Varaneho a Militãa není jasná. Než se ale vedení týmu ponoří do řešení problémů, trpělivě bude čekat na výkon týmu v odvetě s Atalantou.

  Sergio Ramos: Odpočítávání nabírá tempo

  Elementem, který může spustit dominový efekt, je Sergio Ramos. Už od 1. ledna může jednat s každým týmem, protože mu v létě vyprší smlouva. V posledních týdnech trochu zmírnil napětí mezi ním a klubem, ale stále není uzavřena dohoda o prodloužení smlouvy.

  Vedení klubu bylo velmi důrazné, svůj návrh přizpůsobilo pandemické finanční krizi a politice krátkých kontraktů pro hráče 30+. MARCA informovala, že nabídka Florentina Pereze vyprší v březnu a čas se krátí. Sergio se již zotavil ze zranění a bude dnes propagovat premiéru svého druhého seriálu. Objeví se také na Twitchi, kde bude mluvit se slavným španělským streamerem Ibai Llanosem.

  Varane: Nepospíchá

  Francouz s prodloužením smlouvy nespěchá. Jeho smlouva mu sice končí v roce 2022, ale prodloužení by mu v tuto chvíli nepřineslo stejné výdělky jako před koronavirem, ani ty, které možná dostane za pár měsíců nebo rok, kdy tento vliv na finance ustoupí. Nedávno se o stopera zajímalo několik klubů včetně Manchesteru United.

  Fotbalista zváží všechny možnosti včetně odchodu, což si v sídle klubu dobře uvědomují. Čím více času uběhne, tím více bude jeho vyjednávací pozice posilována možností odejít za sníženou cenu v lednu 2022 nebo zadarmo o šest měsíců později. Proto bude vedení hledat řešení už v létě s preferencí, aby Varane zůstal v týmu.

  Militão: Závislý na ostatních

  Pokud Ramos a Varane zůstanou v Madridu a o to víc, pokud přijde David Alaba, šance Brazilce na pravidelné minuty ještě víc klesnou. On chce hrát, což je v jeho věku klíčové, a jak říkají zdroje Goal, několik elitních týmů se už zajímalo o jeho situaci. Real za něj v roce 2019 zaplatí 50 milionů eur. Získat tyto peníze zpět je v současné době nemožné. Militão zatím odehrál jen 1912 minut v dresu Los Blancos.

  Potenciální přestupy: David Alaba, Pau Torres, Jules Koundé

  V pozadí jsou další tři jména. První je Alaba. Rakušan stále neví, kde bude od nové sezóny účinkovat. Nedávno se jeho agenti setkali s Joanem Laportou, znovu zvoleným prezidentem Barcelony. Situace hráče Bayernu nezávisí na rozhodnutích Ramose a Varana, ale pokud by přišel na Bernabéu, odchod Španěla nebo Francouze je pravděpodobný.

  Klub také sleduje Paua Torrese a Julese Koundého. Doložka o přestupu pro prvního z nich činí 65 milionů eur. Generální ředitel Villarrealu Fernando Roig v lednu uvedl, že tuto částku nehodlá snížit. Totéž platí pro hráče Sevilly. Částka ukončující jeho smlouvu je 80–90 milionů eur.

  Zbyněk je redaktorem webu Bilybalet.cz. Realu Madrid fandí 20 let, od střídání a skvělého výkonu San Ikera ve finále LM. Specializuje se na články o financích Los Blancos a Castillu. Je také otcem ligového dorostence a má tak blízko k mládežnickému fotbalu.


  Zdroj: GOAL.com

  Přidat komentář

  Související články

  Zdravotní stav stoperů? Alaba bude chybět, Rüdiger by měl proti Gironě hrát
  La Liga

  Zdravotní stav stoperů? Alaba bude chybět, Rüdiger by měl proti Gironě hrát

  Velké obavy musí mít po utkání s Las Palmas fanoušci Realu Madrid. Ze zápasu totiž odstoupil kvůli zranění David Alaba…
  Smolař Güler si na debut počká, turecký mladík se na tréninku nešťastně zranil
  Mužstvo

  Smolař Güler si na debut počká, turecký mladík se na tréninku nešťastně zranil

  Další nucenou pauzu před sebou má osmnáctiletý mladík, který v dresu Realu Madrid ještě neodehrál ani minutu. Přestože měl být…
  Fede Valverde je zpět. Uruguayský záložník nevynechá jedinou příležitost ke střele
  Mužstvo

  Fede Valverde je zpět. Uruguayský záložník nevynechá jedinou příležitost ke střele

  Fede Valverde vstřelil svůj první gól v sezoně 2023/24 v zápase proti Realu Sociedad. Uruguayský záložník provedl razantní střelu zpoza…
  Jude Bellingham: Díky volnosti na hřišti v Realu Madrid hraji mnohem lépe
  Mužstvo

  Jude Bellingham: Díky volnosti na hřišti v Realu Madrid hraji mnohem lépe

  Jude Bellingham udělil rozhovoru pro Channel 4 Sport po vítězství 3:1 v přátelském zápase se Skotskem. Záložník přiznal, že klíčem…