Co se děje v Realu Madrid? Tým má téměř třikrát více zranění než Atlético Madrid

  Co se děje v Realu Madrid? Tým má téměř třikrát více zranění než Atlético Madrid

  Zranění obránce Daniho Carvajala způsobilo, že Real Madrid má už 40. zranění v této sezoně. To je více než dvojnásobek fyzických problémů, které měly dosud týmy Atlético Madrid nebo Sevilla.

  Dani Carvajal v neděli opustil hřiště v zápase s Valencií a včera bylo oznámeno, že utrpěl natržení svalu v pravém stehně s poraněním šlach. Podle doby hojení zranění a pokroku v rehabilitaci se fotbalista nejdřív vrátí do hry až v dubnu.

  MARCA vypočítala, že jde o 40. zranění v prvním týmu Realu Madrid v této sezoně. Některá média spočítala 38 fyzických problémů, ale deník MARCA zřejmě rozdělil lednovou absenci Carvajala na tři samostatná zranění, protože Španěl si skutečně dvakrát obnovil zranění při tréninku s týmem, kdy po několika setkáních s týmem opět vypadl z běžného pracovního rytmu.

  Deník dodává, že žádné zranění v probíhajících zápasech zatím nehlásil jen Andrej Lunin, Ferland Mendy, Casemiro (prošel za to koronavirem, kvůli kterého byl mimo ve dvou zápasech) a Vinícius Júnior (propásl jeden zápas s žaludečními problémy). Každý z dvaceti fotbalistů, počítáme-li v lednu zapůjčeného Luku Joviče a Martina Ødegaarda, vypadl na kratší či delší dobu.

  Pohroma zranění ovlivňuje tým, zejména v posledních zápasech, kde Zinédine Zidane nedokáže shromáždit ani 18 členný tým a musí vybírat odchovance z La Fábrica. Na Huescu chybělo 7 zraněných hráčů, Getafe 9 a na Valencii znovu 7.

  Po tomto zápasu se Carvajal připojil k seznamu zraněných hráčů – aktuálně Militão, Ramos, Marcelo, Odriozola, Valverde, Hazard, Rodrygo a přibyl Carvajal.

  Většina z těchto hráčů již v této sezoně hrála v týmu důležité role a týmu by nepochybně hodně pomohla. Dá se spekulovat, že Carvajal, Ramos a Hazard by od první minuty hráli například proti Atalantě v zápase Ligy mistrů a o zakladní sestavu by bojoval i Valverde ve formě před listopadovou zlomeninou kosti v utkání s Valencií.

  Noviny tvrdí, že problém je ještě jasnější, když se pohroma Realu Madrid srovná s pohromou jeho bezprostředních soupeřů v La Lize. Zatím co si Los Blancos o víkendu připsali do žebříčku 40. zranění hráče v této sezoně, Atlético jich má zatím jen 15, Barcelona 25, a Sevilla 18.

  Všechny tyto týmy hrály na podzim v Lize mistrů a jen Atlético se v Královském poháru nepostoupilo dál.

  Obzvláště znepokojivá je pro královský tým skutečnost, že Carvajal a Hazard utrpěli zranění, s nimiž zápasili v posledních měsících nebo letech. Navíc v Carvajalově případě jde o stejné zranění, jaké utrpěl Rodrygo, u kterého se prodlužuje rehabilitační doba o několik týdnů.

  Sám Zidane připustil, že nechápe, proč tým čelí tolika zraněním a média zatím nejsou schopna určit jasného viníka této situace.

  Zbyněk je redaktorem webu Bilybalet.cz. Realu Madrid fandí 20 let, od střídání a skvělého výkonu San Ikera ve finále LM. Specializuje se na články o financích Los Blancos a Castillu. Je také otcem ligového dorostence a má tak blízko k mládežnickému fotbalu.


  Zdroj: MARCA.com

  5 Komentářů

  Přidat komentář

  Související články

  Dinamo Záhřeb stojí o návrat Luky Modriće
  Mužstvo

  Dinamo Záhřeb stojí o návrat Luky Modriće

  Prezident chorvatského klubu Mirko Barišić podle místních médií v minulém týdnu znovu kontaktoval Luku Modriće a přemlouval jej k návratu do mateřského…
  Bellingham se blíží návratu. Stihne už možná zápas proti Valencii
  Mužstvo

  Bellingham se blíží návratu. Stihne už možná zápas proti Valencii

  Jude Bellingham se zranil při domácím utkání proti Gironě 10. února. Los Blancos zvítězili 4:0 a Jude k vysoké výhře přispěl…
  Oficiálně: Joselu bude mimo hru kvůli zranění minimálně tři týdny
  Mužstvo

  Oficiálně: Joselu bude mimo hru kvůli zranění minimálně tři týdny

  Klub oficiálně potvrdil Španělovo zranění. Útočník v posledních dnech netrénoval se zbytkem týmu a zůstane delší dobu mimo hru. „Po…
  Real Madrid plánuje upravit smlouvu Bellinghamovi
  Mužstvo

  Real Madrid plánuje upravit smlouvu Bellinghamovi

  Podle španělského novináře Ramóna Álvareze plánuje Real Madrid upravit plat Judovi Bellinghamovi po příchodu Kyliana Mbappého. Chce tím udržet rovnováhou…