Co s Mendym? Častá zranění limitují francouzského obránce, klub zvažuje, co dál

Co s Mendym? Častá zranění limitují francouzského obránce, klub zvažuje, co dál
Ferland Mendy (zdroj: realmadrid.com)

Real Madrid hrál prakticky téměř půl sezony bez svého hlavního levého obránce. Zranění, které utrpěl Ferland Mendy v madridském pohárovém derby, ho vyřadilo od konce ledna do začátku května.

Mendyho náchylnost ke zranění vede Los Blancos stále častěji k úvahám o prodeji 28letého obránce. Pochybnosti má jak vedení klubu, tak sám Ancelotti. Francouz minulou sezonu vynechal celé tři měsíce ligových utkání kvůli dvěma svalovým zraněním.

Zdroj všech problémů se skrývá v zánětu okostice, ale i přes usilovnou práci zdravotníků příznaky na sto procent nezmizely. Na jednu stranu klub vidí, jak důležitý je Ferland v taktickém schématu, na druhou stranu mu zdraví nedovoluje se na něj stoprocentně spolehnout.

Pravidelné absence

Hráčovy zdravotní problémy nejsou žádnou novinkou, v prvních třech sezonách totiž strávil 300 dní v ordinacích lékařů. Jeho absence jednoznačně paralyzuje fungování základní jedenáctky. S ním v kádru tým vyhrál 76 % zápasů, bez něj jen 50 %.

Smlouva bývalého hráče Lyonu platí do roku 2025 a jeho tržní hodnota v posledních měsících výrazně klesla. V tuto chvíli, pokud bude Ferland nabídnut k prodeji, se zdá velmi nepravděpodobné, že se vrátí celá částka investovaná do jeho příchodu.

Sám fotbalista neustále trvá na prodloužení smlouvy a zvýšení platu. Vedení však v tuto chvíli zůstává k takovým požadavkům hluché.

Pro případ, že by zranění přetrvávalo, Real se zajistil přestupem Frana. Návrat odchovance byl uskutečněn právě v tomto ohledu. Na levé straně obrany odváděl dlouhou dobu skvělou práci Camavinga, ale Real Madrid nechce dočasné řešení zneužívat.

Trenérský štáb vidí Eduarda jako typického středního záložníka a jeho výkony v defenzivě jen brzdí jeho rozvoj.

Zbyněk je redaktorem webu Bilybalet.cz. Realu Madrid fandí 20 let, od střídání a skvělého výkonu San Ikera ve finále LM. Specializuje se na články o financích Los Blancos a Castillu. Je také otcem ligového dorostence a má tak blízko k mládežnickému fotbalu.


Zdroj: marca.com

1 Komentářů

  • Avatar

    Statistika vyhranych zapasu je uctyhodna, nicmene bych na nej nalepil maslu a poslal do sveta prvnimu zajemci klidne za hubicku. v podstate 30 let v kuse sme meli na levym beku technickyho beka, kterej hobloval lajnu a byl platnej smerem dopredu. Pak prisel Mendy a bylo po srande. Potrebujem jinej typ hrace a idealne nekoho, kdo vydrzi aspon pul roku zdravej.

    0
    0

Přidat komentář

Související články

El Confidencial: Islámský stát nabádal k útokům na hráče a fanoušky Realu Madrid
Mužstvo

El Confidencial: Islámský stát nabádal k útokům na hráče a fanoušky Realu Madrid

Příslušníci španělské Guardia Civil oznámili, že rozbili buňku nadace I’lam, která se podílí na propagandě takzvaného Islámského státu. Mezi nalezenými…
Otazníky v defenzivě. Jaké bude složení stoperů pro příští sezónu?
Mužstvo

Otazníky v defenzivě. Jaké bude složení stoperů pro příští sezónu?

Žádné rozhodnutí zatím nepadlo. Před novou sezonou 2024/25 mají jistá místa Rüdiger a Militão, vedle nich se objevují jména Nacha,…
První rok Juda Bellinghama
Mužstvo

První rok Juda Bellinghama

V pátek to byl přesně rok od chvíle kdy Real Madrid oznámil příchod Juda Bellinghama. Anglický záložník ve své premiérové sezóně…
Relevo: Alaba chce v říjnu dosáhnout optimální formy
Mužstvo

Relevo: Alaba chce v říjnu dosáhnout optimální formy

David Alaba utrpěl 17. prosince loňského roku zranění kolena, ale termín jeho návratu na hřiště je stále obtížné určit. Přestože…