Co je s Valverdeho suspendací za úder Baeny? Vyšetřování je u konce, trest bude následovat

  Co je s Valverdeho suspendací za úder Baeny? Vyšetřování je u konce, trest bude následovat
  Fede Valverde s rodinou (© instagram.com/minabonino)

  Přišel čas udělit sportovní trest Fede Valverdemu za to, že na parkovišti Santiago Bernabéu udeřil do obličeje Álex Baenu. Po mnoha sporech odborníků se zdá, že Uruguayec nakonec dostane sportovní i trestně právní sankce.

  Valverde 8. dubna praštil Álex Baenu z Villarrealu do obličeje po ligovém zápase v koridoru vedoucím na parkoviště Santiago Bernabéu. Fotbalista Uruguayce nahlásil policii a na vypracování tohoto trestního případu se čeká.

  Původně se uvádělo, že sportovní trest může přijít až po vyřešení trestního případu, ale Ramón Fuentes z Mundo Deportivo, expert na disciplinární a federační záležitosti, hlásí, že řízení federace se chýlí ke konci.

  Po samotném incidentu a Baenově oznámení policii se v médiích objevilo mnoho scénářů a možných dopadů celé situace. Policie nakonec nejen zahájila vyšetřování, ale nahlásila situaci Komisi proti násilí, která se zabývá porušováním zákonů a předpisů ve sportu.

  Tento orgán okamžitě postoupil věc Soutěžnímu výboru Španělské fotbalové federace. Ten zahájil řízení 19. dubna a jmenoval vyšetřujícího soudce, který měl měsíc na podání obžaloby. Soudce poté své závěry a námitky sdělí všem stranám, které mají 10 pracovních dnů na to, aby na ně odpověděly. Podle kalendáře tato fáze končí tento týden.

  Následný postup

  Někteří byli pobouřeni, že Valverde byl chráněn a že se celá věc měla zamést pod koberec. Pravda ale byla prostě taková, že trestní řízení trvá jako vždy dlouho a také řízení disciplinárního orgánu Svazu muselo být zahájeno od nuly, protože rozhodčí utkání nebyl svědkem incidentu a nemohl jej zapsat do zprávy o utkáni.

  Jakmile se strany vypořádají s tvrzeními vyšetřujícího soudce (pokud tak již neučinily), předloží tento spis co nejdříve Výboru pro hospodářskou soutěž spolu s navrženým trestem pro pachatele. Soudci soutěžního výboru (složeného ze tří zástupců z federace, La Ligy a vládní národní sportovní rady) pak budou mít 10 pracovních dnů na přijetí nebo úpravu navrhovaného trestu.

  To znamená, že prakticky jistá suspendace Valverdeho bude oznámena po skončení této sezony (Real Madrid odehraje poslední zápas v neděli). Uruguayec je pak bude muset naplnit na startu nové soutěže.

  Dříve média odhadovala, že záložník může být suspendován až na 10 zápasů ve všech španělských soutěžích. V minulých dnech některé zdroje hlásily, že to budou pouze 3 zápasy, ale jednalo se o zprávy z menších portálů souvisejících s Barcelonou a nikdo věrohodnější to nepotvrdil.

  Trestně právní rovina

  Pokud jde o případný soudní rozsudek, právníci v dubnu uvedli, že hodně bude záležet na Baenových zraněních. Španěl nakonec nepotřeboval operaci ani speciální léčbu. Navíc další zápas Villarrealu odehrál bez problémů a nepotřeboval žádnou ochranu obličeje. V tomto případě tedy může Valverde skončit pouze s finanční pokutou.

  Relevo ve svém nedávném článku zdůraznilo, že po několika dnech po incidentu se Villarreal pokusil o mediaci v této záležitosti a Real Madrid byl otevřený rozhovorům mezi hráči, ale nakonec nezískal kladnou odpovědí od Valverdeho.

  To je v souladu s informacemi z onoho víkendu, během kterého bylo oznámeno, že Baena byl připraven nehlásit se na policii, ale požadoval, aby hráč Realu Madrid veřejně oznámil, že nedošlo k žádnému urážení jeho ještě nenarozeného dítěte. Valverde tehdy odmítl a zdá se, že to po nějaké době udělal znovu.

  Zbyněk je redaktorem webu Bilybalet.cz. Realu Madrid fandí 20 let, od střídání a skvělého výkonu San Ikera ve finále LM. Specializuje se na články o financích Los Blancos a Castillu. Je také otcem ligového dorostence a má tak blízko k mládežnickému fotbalu.


  Zdroj: mundodeportivo.com, Relevo

  1 Komentářů

  • Avatar

   Baena je normální srab. Provokoval,dostal ránu a šel brečet na policii. Co víc k tomu dodat? Samozřejmě jsem u toho nebyl,ale dal bych hlavu na to,že Valverde si na něj nepočkal jen tak pro nic za nic. Dosud to byl absolutně bezproblémový kluk,takže něco se udát muselo. Nemám nejmenší důvod nepodpořit Fedeho.

   2
   0

  Přidat komentář

  Související články

  Dinamo Záhřeb stojí o návrat Luky Modriće
  Mužstvo

  Dinamo Záhřeb stojí o návrat Luky Modriće

  Prezident chorvatského klubu Mirko Barišić podle místních médií v minulém týdnu znovu kontaktoval Luku Modriće a přemlouval jej k návratu do mateřského…
  Bellingham se blíží návratu. Stihne už možná zápas proti Valencii
  Mužstvo

  Bellingham se blíží návratu. Stihne už možná zápas proti Valencii

  Jude Bellingham se zranil při domácím utkání proti Gironě 10. února. Los Blancos zvítězili 4:0 a Jude k vysoké výhře přispěl…
  Oficiálně: Joselu bude mimo hru kvůli zranění minimálně tři týdny
  Mužstvo

  Oficiálně: Joselu bude mimo hru kvůli zranění minimálně tři týdny

  Klub oficiálně potvrdil Španělovo zranění. Útočník v posledních dnech netrénoval se zbytkem týmu a zůstane delší dobu mimo hru. „Po…
  Real Madrid plánuje upravit smlouvu Bellinghamovi
  Mužstvo

  Real Madrid plánuje upravit smlouvu Bellinghamovi

  Podle španělského novináře Ramóna Álvareze plánuje Real Madrid upravit plat Judovi Bellinghamovi po příchodu Kyliana Mbappého. Chce tím udržet rovnováhou…