Co je s Valverdeho suspendací za úder Baeny? Vyšetřování je u konce, trest bude následovat

Co je s Valverdeho suspendací za úder Baeny? Vyšetřování je u konce, trest bude následovat
Fede Valverde s rodinou (© instagram.com/minabonino)

Přišel čas udělit sportovní trest Fede Valverdemu za to, že na parkovišti Santiago Bernabéu udeřil do obličeje Álex Baenu. Po mnoha sporech odborníků se zdá, že Uruguayec nakonec dostane sportovní i trestně právní sankce.

Valverde 8. dubna praštil Álex Baenu z Villarrealu do obličeje po ligovém zápase v koridoru vedoucím na parkoviště Santiago Bernabéu. Fotbalista Uruguayce nahlásil policii a na vypracování tohoto trestního případu se čeká.

Původně se uvádělo, že sportovní trest může přijít až po vyřešení trestního případu, ale Ramón Fuentes z Mundo Deportivo, expert na disciplinární a federační záležitosti, hlásí, že řízení federace se chýlí ke konci.

Po samotném incidentu a Baenově oznámení policii se v médiích objevilo mnoho scénářů a možných dopadů celé situace. Policie nakonec nejen zahájila vyšetřování, ale nahlásila situaci Komisi proti násilí, která se zabývá porušováním zákonů a předpisů ve sportu.

Tento orgán okamžitě postoupil věc Soutěžnímu výboru Španělské fotbalové federace. Ten zahájil řízení 19. dubna a jmenoval vyšetřujícího soudce, který měl měsíc na podání obžaloby. Soudce poté své závěry a námitky sdělí všem stranám, které mají 10 pracovních dnů na to, aby na ně odpověděly. Podle kalendáře tato fáze končí tento týden.

Následný postup

Někteří byli pobouřeni, že Valverde byl chráněn a že se celá věc měla zamést pod koberec. Pravda ale byla prostě taková, že trestní řízení trvá jako vždy dlouho a také řízení disciplinárního orgánu Svazu muselo být zahájeno od nuly, protože rozhodčí utkání nebyl svědkem incidentu a nemohl jej zapsat do zprávy o utkáni.

Jakmile se strany vypořádají s tvrzeními vyšetřujícího soudce (pokud tak již neučinily), předloží tento spis co nejdříve Výboru pro hospodářskou soutěž spolu s navrženým trestem pro pachatele. Soudci soutěžního výboru (složeného ze tří zástupců z federace, La Ligy a vládní národní sportovní rady) pak budou mít 10 pracovních dnů na přijetí nebo úpravu navrhovaného trestu.

To znamená, že prakticky jistá suspendace Valverdeho bude oznámena po skončení této sezony (Real Madrid odehraje poslední zápas v neděli). Uruguayec je pak bude muset naplnit na startu nové soutěže.

Dříve média odhadovala, že záložník může být suspendován až na 10 zápasů ve všech španělských soutěžích. V minulých dnech některé zdroje hlásily, že to budou pouze 3 zápasy, ale jednalo se o zprávy z menších portálů souvisejících s Barcelonou a nikdo věrohodnější to nepotvrdil.

Trestně právní rovina

Pokud jde o případný soudní rozsudek, právníci v dubnu uvedli, že hodně bude záležet na Baenových zraněních. Španěl nakonec nepotřeboval operaci ani speciální léčbu. Navíc další zápas Villarrealu odehrál bez problémů a nepotřeboval žádnou ochranu obličeje. V tomto případě tedy může Valverde skončit pouze s finanční pokutou.

Relevo ve svém nedávném článku zdůraznilo, že po několika dnech po incidentu se Villarreal pokusil o mediaci v této záležitosti a Real Madrid byl otevřený rozhovorům mezi hráči, ale nakonec nezískal kladnou odpovědí od Valverdeho.

To je v souladu s informacemi z onoho víkendu, během kterého bylo oznámeno, že Baena byl připraven nehlásit se na policii, ale požadoval, aby hráč Realu Madrid veřejně oznámil, že nedošlo k žádnému urážení jeho ještě nenarozeného dítěte. Valverde tehdy odmítl a zdá se, že to po nějaké době udělal znovu.

Zbyněk je redaktorem webu Bilybalet.cz. Realu Madrid fandí 20 let, od střídání a skvělého výkonu San Ikera ve finále LM. Specializuje se na články o financích Los Blancos a Castillu. Je také otcem ligového dorostence a má tak blízko k mládežnickému fotbalu.


Zdroj: mundodeportivo.com, Relevo

1 Komentářů

  • Avatar

    Baena je normální srab. Provokoval,dostal ránu a šel brečet na policii. Co víc k tomu dodat? Samozřejmě jsem u toho nebyl,ale dal bych hlavu na to,že Valverde si na něj nepočkal jen tak pro nic za nic. Dosud to byl absolutně bezproblémový kluk,takže něco se udát muselo. Nemám nejmenší důvod nepodpořit Fedeho.

    2
    0

Přidat komentář

Související články

MARCA: Pokud Lunin odejde, Real Madrid je rozhodnut zvolit Kepu
Mužstvo

MARCA: Pokud Lunin odejde, Real Madrid je rozhodnut zvolit Kepu

Andrij Lunin ve velkém rozhovoru pro deník MARCA potvrdil to, o čem se již delší dobu spekuluje. Jeho budoucnost v…
Jesús Vallejo žádá o poslední šanci. Real ho do ničeho tlačit nebude
Mužstvo

Jesús Vallejo žádá o poslední šanci. Real ho do ničeho tlačit nebude

Se začátkem příštího týdne bude možné poprvé ucítit vůni nové sezóny. Ancelotti zatím nebude moci počítat s větším počtem hráčů, protože…
AS: Bellingham může dát v neděli Vinimu šach mat v duelu o Zlatý míč
Mužstvo

AS: Bellingham může dát v neděli Vinimu šach mat v duelu o Zlatý míč

Zdálo se, že ke Zlatému míči směřuje Vinícius Júnior. Špatný výkon křídelníka na Copa América, kde se svojí Brazílií vypadl…
Carvajal: Mbappé to nebude mít jednoduché, laťka je vysoko
Mužstvo

Carvajal: Mbappé to nebude mít jednoduché, laťka je vysoko

Dani Carvajal poskytl rozhovor televizi Chiringuito. Přinášíme vyjádření obránce Realu Madrid na adresu Kyliana Mbappého. Bylo oznámeno, že Mbappé bude…