CIES: Bellingham je nejcennějším hráčem světa. Další dva hráči Realu Madrid v první čtveřici

  CIES: Bellingham je nejcennějším hráčem světa. Další dva hráči Realu Madrid v první čtveřici
  Jude Bellingham (zdroj: realmadrid.com)

  Po TransferMarktu aktualizovala hodnotu hráčů také observatoř CIES. Jude Bellingham je na čele žebříčku, Vinícius Júnior a Rodrygo Goes se umístili těsně za ním v první čtyřce.

  Fotbalová observatoř CIES zveřejnila aktualizaci žebříčku 100 nejhodnotnějších fotbalistů. Observatoř na základě jeho modelu historických dat předpovídá, kolik jsou kluby ochotny zaplatit za každého hráče v jeho aktuální smluvní situaci. Výkupní klauzule v hráčských smlouvách se neberou v úvahu. Uvedené částky se týkají nákupu 100 % práv na hráče a zahrnují také bonusy.

  Vede Bellingham

  Novoroční seznam otevírá Jude Bellingham, jehož smlouva do roku 2029 má podle CIES hodnotu až 267,5 milionu eur. Druhý, Erling Haaland, se smlouvou do roku 2027, má hodnotu 251,2 milionu eur a třetí, Vinícius Júnior, se smlouvou do roku 2027, má hodnotu 250,3 milionu eur.

  Těsně za pódiem se umístil Rodrygo Goes, jehož smlouva do roku 2028 má hodnotu 247,9 milionu eur. Desítku završují Bukayo Saka z Arsenalu, Phil Foden z City, Gavi z Barcelony, Julián Álvarez z City, Jamal Musiala z Bayernu a Martin Ödegaard z Arsenalu. Úplný seznam lze nalézt na těchto stránkách CIES.

  TOP 100

  Na seznamu 100 hráčů byli kromě Bellinghama, Viniho a Rodryga další čtyři hráči Realu Madrid: Federico Valverde s oceněním 140,7 milionu eur (12. místo), Eduardo Camavinga s oceněním 132,7 milionu eur (15. místo), Aurélien Tchouaméni s oceněním 99,5 milionů eur (42. místo) a Éder Militão s oceněním 81,2 milionů eur (68. místo). Real Madrid má v první stovce 7 hráčů. Více hráčů na soupisce má City (11), Arsenal (9) a Barcelona (8) .

  Důležité je, že tento seznam pokrývá aktuální situaci hráčů. V celkovém pořadí s teoretickým oceněním hráčů s 3letými smlouvami otevírá pořadí Jude Bellingham společně s Erlingem Haalandem a Viniciusem se stejným oceněním přes 250 milionů eur.

  Další tři místa obsadili Rodrygo Goes, Bukayo Saka a Kylian Mbappé s oceněním přes 200 milionů eur. První jedenáctku v hodnotě přes 150 milionů eur doplňují Foden, Gavi, Álvarez, Musiala a Ödegaard. Tento teoretický přehled lze nalézt v tomto přehledu.

  Seznam nejcennějších hráčů TransferMarkt naleznete zde.

  Zbyněk je redaktorem webu Bilybalet.cz. Realu Madrid fandí 20 let, od střídání a skvělého výkonu San Ikera ve finále LM. Specializuje se na články o financích Los Blancos a Castillu. Je také otcem ligového dorostence a má tak blízko k mládežnickému fotbalu.


  Zdroj: realmadryt.pl, CIES

  1 Komentářů

  Přidat komentář

  Související články

  Dinamo Záhřeb stojí o návrat Luky Modriće
  Mužstvo

  Dinamo Záhřeb stojí o návrat Luky Modriće

  Prezident chorvatského klubu Mirko Barišić podle místních médií v minulém týdnu znovu kontaktoval Luku Modriće a přemlouval jej k návratu do mateřského…
  Bellingham se blíží návratu. Stihne už možná zápas proti Valencii
  Mužstvo

  Bellingham se blíží návratu. Stihne už možná zápas proti Valencii

  Jude Bellingham se zranil při domácím utkání proti Gironě 10. února. Los Blancos zvítězili 4:0 a Jude k vysoké výhře přispěl…
  Oficiálně: Joselu bude mimo hru kvůli zranění minimálně tři týdny
  Mužstvo

  Oficiálně: Joselu bude mimo hru kvůli zranění minimálně tři týdny

  Klub oficiálně potvrdil Španělovo zranění. Útočník v posledních dnech netrénoval se zbytkem týmu a zůstane delší dobu mimo hru. „Po…
  Real Madrid plánuje upravit smlouvu Bellinghamovi
  Mužstvo

  Real Madrid plánuje upravit smlouvu Bellinghamovi

  Podle španělského novináře Ramóna Álvareze plánuje Real Madrid upravit plat Judovi Bellinghamovi po příchodu Kyliana Mbappého. Chce tím udržet rovnováhou…