Chiringuito: Luninova smlouva s Realem Madrid platí do roku 2025. Hráč se rozhodne co dál

  Chiringuito: Luninova smlouva s Realem Madrid platí do roku 2025. Hráč se rozhodne co dál
  Andriy Lunin (zdroj: realmadrid.com)

  Podle informací uvedených v pořadu El Chiringuito vyprší smlouva Andriy Lunina s Realem Madrid v červnu 2025, nikoli 2024, jak média původně uváděla.

  Marcos Benito z El Chiringuito oznámil, že smlouva Andriy Lunina s Realem Madrid je platná do června 2025. Už několik týdnů se veřejně diskutuje o smlouvě s Ukrajincem, která by měla vypršet v létě příštího roku, ale i web Relevo potvrzuje opačné zprávy novináře Chiringuita.

  Po skončení ročního hostování v Leganés v roce 2019 měl Lunin prodloužit smlouvu s Los Blancos o další sezonu.

  To je velmi důležitá informace pro budoucnost 24letého brankáře, ale i obsazení brankářského postu Bílého baletu. Hráč, který přišel do Valdebebas v červnu 2018, má plné právo chtít splnit svůj kontrakt.

  Navzdory tomu někteří funkcionáři uvažují o přestupu Kepy poté, co jeho hostování příští léto skončí. Pokud se obojí splní, bude mít tým tři skvělé brankáře: Courtoise, Kepu a Lunina

  Pokud Real baskického hráče koupí, nezavřou před Ukrajincem dveře a po čtyřech letech strávených jako náhradník mu umožní rozhodnout o své budoucnosti. Členové vedení týmu jsou potěšeni Andriyovým přístupem a oceňují jeho dovednosti a profesionalitu. Byli by dokonce pro nabídku prodloužení jeho současné smlouvy.

  Nejistá budoucnost

  Budoucnost ukrajinského brankáře zůstává záhadou. Zatím udělal maximum, aby ukázal, že může bez problémů hrát za Real Madrid. Jeho skvělé výkony v letošní sezoně vyvolaly mezi fanoušky debatu, zda může konkurovat Kepovi jako brankář základní jedenáctky. V sedmi zápasech udržel čtyři čistá konta a pustil stejný počet branek.

  Diskuse ale neprobíhá v rámci trenérského štábu, který svému hráči nikdy moc důvěry nedával. „Pokud je s Kepou vše v pořádku, bude hrát,“ řekl Ancelotti na tiskové konferenci po Luninově skvělém výkonu v Cádizu.

  Na lavičku byl poslán i v Copa del Rey, kde Ukrajinec hrál jen v prvních kolech. Poté se Courtois vrátil do branky. Čas ukáže, zda tomu tak bude i v letošní sezoně, kdy Kepa odchytá La Ligu a Ligu mistrů.

  Lunin je v Realu Madrid šťastný. Ještě víc teď, když hraje. Jeho spoluhráči ho v posledních týdnech viděli usmívat se. Po dlouhých měsících strávených na lavičce si užíval dobré výkony. O jeho budoucnosti se rozhodne v létě a klub to bez ohledu na rozhodnutí brankáře bude respektovat.

  Zbyněk je redaktorem webu Bilybalet.cz. Realu Madrid fandí 20 let, od střídání a skvělého výkonu San Ikera ve finále LM. Specializuje se na články o financích Los Blancos a Castillu. Je také otcem ligového dorostence a má tak blízko k mládežnickému fotbalu.


  Zdroj: Chiringuito

  Přidat komentář

  Související články

  Dinamo Záhřeb stojí o návrat Luky Modriće
  Mužstvo

  Dinamo Záhřeb stojí o návrat Luky Modriće

  Prezident chorvatského klubu Mirko Barišić podle místních médií v minulém týdnu znovu kontaktoval Luku Modriće a přemlouval jej k návratu do mateřského…
  Bellingham se blíží návratu. Stihne už možná zápas proti Valencii
  Mužstvo

  Bellingham se blíží návratu. Stihne už možná zápas proti Valencii

  Jude Bellingham se zranil při domácím utkání proti Gironě 10. února. Los Blancos zvítězili 4:0 a Jude k vysoké výhře přispěl…
  Oficiálně: Joselu bude mimo hru kvůli zranění minimálně tři týdny
  Mužstvo

  Oficiálně: Joselu bude mimo hru kvůli zranění minimálně tři týdny

  Klub oficiálně potvrdil Španělovo zranění. Útočník v posledních dnech netrénoval se zbytkem týmu a zůstane delší dobu mimo hru. „Po…
  Real Madrid plánuje upravit smlouvu Bellinghamovi
  Mužstvo

  Real Madrid plánuje upravit smlouvu Bellinghamovi

  Podle španělského novináře Ramóna Álvareze plánuje Real Madrid upravit plat Judovi Bellinghamovi po příchodu Kyliana Mbappého. Chce tím udržet rovnováhou…