Chiringuito: Florentino se nakonec na sobotním El Clásiku neobjeví. Nechce zvyšovat napětí na stadiónu

Chiringuito: Florentino se nakonec na sobotním El Clásiku neobjeví. Nechce zvyšovat napětí na stadiónu
Florentino Pérez s hráči (zdroj: realmadrid.com)

To vše kvůli skandálnímu vyjádření Miquela Campse a nedostatečné reakci Barcelony. Real Madrid má v čestné lóži zastupovat druhý viceprezident Eduardo Fernández de Blas.

Florentino Pérez plánoval jet na Montjuïc, aby se zúčastnil sobotního El Clásika mezi Barcelonou a Realem Madrid. Cílem bylo dostat se do blízkosti hráčů v nepřátelské atmosféře, která bude podle očekávání pro všechny fanoušky Madridu obzvláště náročná.

Jak ale informoval José Luis Sánchez z Chiringuita a potvrdil deník AS, prezidentova cesta byla zrušena v důsledku tweetu, který v úterý večer zveřejnil Miquel Camps. Člen představenstva a zástupce mluvčího Barcelony Viniho urazil a dokonce se odvážil říct, že by měl být „střelen do krku“.

Neadekvátní reakce Barcelony

To, co přimělo Real Madrid k tomuto rozhodnutí, nebyla samotná zpráva, ale následné mlčení katalánského klubu, který na tato slova nereagoval a nedokázal se za ně omluvit. Miquel Camps jednoduše smazal tweet, jako by se nic nestalo a tím pro Barcelonu celá záležitost skončila.

Když to Real Madrid viděl, došlo k několika rozhovorům. Ve středu lidé blízcí Florentinovi a lidé blízcí Laportovi vedli rozhovory, aby zjistili, zda Barcelona své chování přehodnotí, vydá omluvu, nebo možná Laporta k omluvě přiměje Campse.

Real viděl, že žádná reakce nepřichází. Ani Laporta tweet veřejně nekritizoval. Žádné oficiální prohlášení, žádné odvolání, a to je Miquel Camps členem představenstva Barcelony.

Po těchto jednáních se okolí obou prezidentů v Madridu rozhodlo, že je lepší na střetnutí neletět.

Nepřispět k vyhrocené atmosféře

Bylo rozhodnuto, že bude lepší na zápas neodletět, aby se nezvýšilo napětí související s Florentinovou návštěvou Montjuïc. Jeho návštěva mohla zvýšit napětí, které, jak vidíme, zvyšuje dostatečně samotné vedení Barcelony.

Je to také o slovech o samotném Florentinovi, orgánech moci na Bernabéu a sociologickém Madridismu. V tomto ohledu by jeho návštěva mohla ovlivnit i atmosféru na stadionu. Nakonec se kvůli tomu všemu rozhodl, že bude nejlepší neodletět.

Florentino původně plánoval na zápas cestovat, dokud barcelonský funkcionář neurazil hráče Realu. Tohle všechno změnilo.

Vedení Realu Madrid se po celý týden snažili obnovit normální vztahy s Barcelonou, což dokazuje i plánovaná cesta prezidenta. Dokazovalo to i objetí mezi José Ángelem Sánchezem, generálním ředitelem Realu Madrid, a Joanem Laportou.

Fanoušci Realu Madrid zpochybňovali návštěvu lídrů Realu Madrid na Montjuïc. Negreirův případ byl přítomný v myslích fanoušků a spoléhali na podobnou reakci jako Sevilla, která odmítla sedět vedle Laporty. Florentino Pérez se nakonec na náhradním stadionu Barcelony neukáže, ale z jiných důvodů. Los Blancos má v čestné lóži zastupovat druhý viceprezident Eduardo Fernández de Blas.

Pedrerol

K celé záležitosti se vyjádřil i moderátor televizního pořadu Chiringuito Joseph Pedrerol. „Myslel jsem, že by měl letět. Ale při pohledu na tento tweet a na skutečnost, že Florentinova návštěva mohla toto napětí jen zvýšit, chápu jeho rozhodnutí, protože toto téma je velmi vážné.“

Žádné odsouzení ze strany klubu, žádná omluva, žádná náprava. Ani ze strany Laporty. Ani od samotného člena představenstva. Nevím, jestli tento člověk bude v sobotu v lóži, ale dnes tam byl (na zápase proti Šachtaru), jako by se nic nestalo.“

„Omluva“ viceprezidenta

„I kdyby to byl přeřeknutí, nemůžete to udělat. Tohle byl nešťastný tweet. Vini, jestli mě slyšíš, už se to nebude opakovat, prohlásil Rafa Yuste, viceprezident Barcelony po zápase Ligy mistrů proti Šachtaru v rozhovoru pro televizi Movistar+, kde byl také dotázán na přítomnost Florentina Péreze během sobotního El Clásika na Estadi Olímpic Lluís.

Bude Florentino přítomen na El Clásiku?

„Kéž by přijel. Máme s ním velmi dobrý vztah. Ví, že je více než zván. Ale nevím, jestli tu bude,“ řekl Yuste.

Zbyněk je redaktorem webu Bilybalet.cz. Realu Madrid fandí 20 let, od střídání a skvělého výkonu San Ikera ve finále LM. Specializuje se na články o financích Los Blancos a Castillu. Je také otcem ligového dorostence a má tak blízko k mládežnickému fotbalu.


Zdroj: Chiringuito

Přidat komentář

Související články

Zasloužené a důležité vítězství pro vývoj v La Lize, řekl Lucas Vázquez
La Liga

Zasloužené a důležité vítězství pro vývoj v La Lize, řekl Lucas Vázquez

Lucas Vázquez včera nahradil Daniho Carvajala na pravém kraji obrany. Přispěl tak k čistému kontu a důležitému vítězství nad Mallorkou. Co…
Tchouaméni: Když hrajete za Real Madrid, musíte ze sebe vydat to nejlepší
La Liga

Tchouaméni: Když hrajete za Real Madrid, musíte ze sebe vydat to nejlepší

Aurélien Tchouaméni dnes vstřelil vítězný gól proti Mallorce. „Nebylo to snadné. V úterý jsme odehráli těžké utkání proti Manchesteru. Ale když…
Ancelotti: Důležitá výhra. Chtěli jsme mít před El Clásikem náskok na Barcu
La Liga

Ancelotti: Důležitá výhra. Chtěli jsme mít před El Clásikem náskok na Barcu

Carlo Ancelotti označil vítězství na Mallorce za důležitý krok k vítězství. Ještě ale odmítl, že by ho a jeho tým mohli…
REPORT: Mallorca – Real Madrid 0:1. O třech bodech rozhodl sváteční střelec Tchouaméni
La Liga

REPORT: Mallorca – Real Madrid 0:1. O třech bodech rozhodl sváteční střelec Tchouaméni

S vědomím nejdůležitějšího zápasu sezóny na Etihad Stadium nastoupil Real na půdě nepříjemného celku z Baleárských ostrovů ve velice pozměněné…