Čas zazářit! Při absenci Casemira se Valverdemu otevírá možnost, jak se předvést

Čas zazářit! Při absenci Casemira se Valverdemu otevírá možnost, jak se předvést

Ano, řeč je samozřejmě o odvetě proti PSG, která je v plánu za tři týdny. Brazilec Casemiro se nechal pro tento zápas vykartovat a je tedy jasné, že Ancelotti bude muset vymyslet jiné složení záložní řady.

O absenci Kroose či Modriće v tomto zápase se hovořit spíše nedá, nebudou-li mít zmínění nějaké zdravotní problémy. Doufejme, že ne. Takže se nabízí otázka, koho k těmto dvěma hráčům postavit? Komu svěřit důvěru v polovině hřiště?

Když se podíváme na kádr Realu, tým má k dispozici pouze Camavingu, či Valverdeho. Zahrát by si mohl ještě Isco, ale pak by Casemirovu úlohu převzal spíše Toni Kroos. Isca navíc Ancelotti používá jako střídajícího hráče.

Vraťme se k duu Camavinga-Valverde. Prvního jmenovaného Real kupoval před sezónou jako jakousi náhradu za Casemira s ohledem do budoucna. Nutno podotknout, že Eduardo je stále velmi mladý a jedná se o jeho premiérovou sezónu v týmu Realu Madrid. Nevede si špatně, často se nebojí hrát, říká si o míč a nabízí se. Dostává se i do koncovky. Že by se ale jednalo o přirozeného nástupce Casemira to spíše nevypadá.

Valverde je v týmu delší dobu a o jeho talentu či pracovitosti se rozepisovat nemusíme. Často na hráče sázel Zidane a je potřeba uznat, že Uruguayec nikdy vyloženě nezklamal. Fanoušci si spíše častěji klepali na čelo, proč vlastně nehraje více. Nyní se zdá, že Valverde nastoupí v Madridu k odvetě s PSG a pro něj osobně se jedná o skvělou příležitost ukázat se, být rozdílovým hráčem. O tom, že na hřišti nevypustí často jediný souboj se také zmiňovat nemusíme.

Ve hře samozřejmě může být i změna rozestavení, kdy by Real třeba nastoupil se čtyřmi záložníky a snažil se více držet balon, což by otevíralo cestu do sestavy rovnou dvěma záložníkům.

Ať už to dopadne jakkoliv, Ancelotti má nyní před sebou tři zápasy, ve kterých může zkoušet záložní řadu různě kombinovat a připravit se na veledůležitou odvetu. Real se postupně utká s Deportivem Alavés, Rayem Vallecanem a Realem Sociedad.

S3F1K je dlouholetým redaktorem portálu BilyBalet.cz. Zapálený a věrný fanoušek nejlepšího klubu na světě. Sám příležitostný fotbalista v nižších soutěžích.


9 Komentářů

 • Avatar

  Casemiro i Mendy jsou velkým oslabením. Case hrál dobře, bez chyb. Za Mendyho nemáme adekvátní náhradu.
  Nemyslel jsem si, že to někdy napíšu, ale na základě současné situace bych šel do velkýho rizika a udělal na odvetu s PSG víc než 2 nucené změny. Podle mě nemá smysl, aby hrál Asensio s Vinim. Ani jeden letos nic neukázal proti silným týmům. Viděl bych to na poslední šanci pro Hazarda. Porblém je, že nemáme druhý křídlo. Rodrygo tam hrát nemůže, takže je to patová situace. Každopádně Hazard by měl hrát, má zkušenosti a takhle těžký zápas může právě on zvládnout. Navíc mě minule překvapil, že fakt chtěl. V záloze nastoupí místo Casemira určitě Camavinga. Jelikož Kroos i Modric za této situace hrát musí, protože budeme potřebovat hrát bez ztrát, tak už nezbývá místo pro Valverdeho. Což je ale celkem škoda, protože tento typ soupeře by mu měl vyhovovat.
  Takže za mě bych řešil otázku. Jít do velkýho rizika se změnou stylu a postavit 4 záložníky nebo nechat hrát ty, co nemají formu. Ani jedno není vůbec ideální.
  Za mě ale:
  1) Court – Carv – Milit – Ala – Nach – Cama – Kroo – Mod – Valv – Haz – Benz
  2) Court – Carv – Milit – Ala – Nach – Cama – Kroo – Mod – Haz – Benz – ???

  0
  0
  • Avatar

   …môj koment k záveru príspevku – alternatívnym zostavám RMFC v odvetnom dueli 09.03.
   – do odvety ostáva ešte 19 dní/!/ a do tej doby môže byť z tvojich úvah úplné torzo…ale môžu byť aj všetci hráči k dispozícii na strane RMFC – čas ukáže…
   – podstatným predpokladom bude aj potenciálny káder PSG pred odvetou
   – samozrejme, to sú len reálne predpoklady, ktoré sa v deň duelu stanú faktami, ale ak sa považuješ za korektného diskutéra tak by si mohol krotiť svoje vízie – lebo dnes sa ani naslovzatejší reálni futbaloví odborníci neodvažujú prezentovať svoje úvahy na túto tému…
   P.S. zaujímavá bude zostava v najbližšom dueli RMFC vs. Alavés – tipneš túto/?/

   0
   0
   • Avatar

    dod1al: Na Alavés téměř jistě nastoupíme ve stejné sestavě jako proti PSG. Kdybych chtěl být opravdu hodně odvážnej, tak řeknu, že místo Asensia bude Hazard a místo Mendyho Marcelo, ale to pouze v případě, že by se Mendy necítil fit.
    Takhle to s největší pravděpodobností bude. Ten, kdo psal tento článek, podle mě nepochopil, za jakého hráče Carlo považuje Valverdeho. U Carla nebude hrát místo Casemira. Místo Casemira bude Camavinga.
    Jsou dvě věci LaLiga a LM. V LaLize bych šel do jistoty a hrál s tím, co letos funguje.
    Potom je LM, kde potřebujeme něco změnit, nějak překvapit. Tam doufám, že se udělají větší změny a prostě se to riskne. Jako fakt doufám, že to nedopadne tak, že budeme proti PSG s podobnou, čitelnou sestavou čekat na brejky a skončí to 0:0. Tohle snad Carlo nedopustí a rozdáme si to s PSG na férovku a překvapíme je sestavou.

    0
    0
   • Avatar

    dod1al:
    1. všetci hráči RMFC k dispozici nebudou, když se vykartovali.

    0
    0
 • Avatar photo

  Jen se otáčej korouhvičko…*lol* Je hodně brzo dělat závěry kdo bude hrát. Musíme počkat koho bude mít Carlo reálně k dispozici. Každopádně musí přijít s něčím, co Poche nebude čekat.

  0
  0

Přidat komentář

Související články

Čínské velvyslanectví podalo protest u Realu Madrid kvůli urážlivé písni
Liga mistrů

Čínské velvyslanectví podalo protest u Realu Madrid kvůli urážlivé písni

Čínské velvyslanectví ve Španělsku podalo oficiální protest u Realu Madrid kvůli nedávným výrokům fanouška Los Blancos. Ty byly označeny za…
Rodri: Slova Rodryga o tom, že jsme nejlepší? Kdepak. Nejlepší je Real Madrid, zaslouží si toto označení
Liga mistrů

Rodri: Slova Rodryga o tom, že jsme nejlepší? Kdepak. Nejlepší je Real Madrid, zaslouží si toto označení

Španělský záložník ve službách Manchesteru City Rodri reagoval na slova Rodryga Goese, který před finále Ligy mistrů pochválil anglického mistra.…
Absurdní komentář katalánského deníku SPORT: Real se žene za tituly, které považuje za bezvýznamné
Liga mistrů

Absurdní komentář katalánského deníku SPORT: Real se žene za tituly, které považuje za bezvýznamné

Novinář katalánského deníku SPORT Ivan San Antonio neměl v posledních dnech lehké spaní. Jak jinak si totiž vysvětlit neskutečně absurdní…
VIDEO: La Decimoquinta už je na svém místě v Ciudad Real Madrid ve Valdebabas
Liga mistrů

VIDEO: La Decimoquinta už je na svém místě v Ciudad Real Madrid ve Valdebabas

Při tradičním ceremoniálu Florentino Pérez umístil trofej za vítězství v Lize mistrů do speciální vitríny, určené pro tento typ trofejí,…