Carlo před Villarrealem: Nepovažuji se za geniálního trenéra. Na zápas jsem připraveni

Carlo před Villarrealem: Nepovažuji se za geniálního trenéra. Na zápas jsem připraveni
Carlo Ancelotti (zdroj: realmadrid.com)

Carlo Ancelotti se včera objevil na tiskové konferenci před dnešním zápasem La Ligy proti Villarrealu. Přinášíme záznam tohoto setkání trenéra Realu Madrid s novináři ve Valdebebas. 

„Vše nejlepší ke svátku Tří králů. Je to pro mě smutný den, protože (Gianluca Vialli) zemřel, můj přítel, můj kolega, velmi milý člověk, skvělý fotbalista. Ať odpočívá v pokoji,” zahájil Carlo tiskovou konferenci. Před samotnými otázkami novináři vyjádřili Italovi soustrast k odchodu jeho kamaráda. 

V následujících 35 dnech může tým odehrát až 11 zápasů. Jaká je z tohoto pohledu práce s týmem? 

„Jsme zvyklí hrát každé 3 dny. Myslím, že je to pro nás dobré a daří se nám to. Týmu se po mistrovství světa zatím docela daří. Měli jsme nějaké menší problémy, ale většina hráčů je v pořádku. Jsme v dobré fyzické kondici. Návrat jsme začali dobře. Zítra nás čeká těžký a komplikovaný zápas, ale přistupujeme k němu v dobré formě a věříme, že můžeme odehrát dobrý zápas.” 

V noci nás navštívili Tři králové. O co jste je žádal z hlediska fotbalu v roce 2023? 

„Moje tradice je jiná, je to 13. prosince a svatá Lucie. Od malička mi dárky chodily 13. prosince a nejsem zvyklý na Tři krále o nic žádat. V tuto chvíli je naší výzvou pokusit se vyrovnat tomu, co jsme dokázali v roce 2022. Uděláme vše pro to, abychom to zopakovali a ještě vylepšili.” 

Jaká je vaše analýza Villarrealu? Co musíte udělat, abyste ho porazili? 

„Villarreal se trochu změnil. S (trenérem) Setiénem hraje fotbal s velmi jasnou identitou. Jsou skvělý fotbalový tým. Myslím, že to bude zábavný zápas, protože také chceme hrát dobře. Chceme v tom být lepší. Je jasné, že musíte předvést nejlepší verzi, abyste porazili Villarreal. Ale našemu týmu se momentálně daří, vidím motivaci, soustředění a dobrou fyzickou kondici.” 

Řekl jste, že v tomto přestupovém okně nikdo nepříjde, ale je možné, že někdo odejde. Jste ochoten mluvit s hráčem, se kterým budete méně počítat, že mu poradíte, aby odešel? Například s Odriozolou nebo Hazardem. 

„Pokud někdo požádá o radu, dám mu ji, ale zatím se ke mně v této věci nikdo nedostavil. Zatím se všichni soustředí na to, co musíme udělat. Máme spoustu zápasů a myslím, že kvůli tomu využijeme celý tým. V tuto chvíli si nikdo nestěžuje, že nehraje. Všichni se soustředí na práci.” 

Jaký zápas očekáváte? Změnil se Villarreal se Setiénem hodně ve srovnání s týmem Emeryho? Obvykle jste s tímto soupeřem měli otevřené zápasy, kde jste trpěli. 

„Ano, trochu se změnil. Jak říkám, mají velmi jasnou identitu, odlišnou od Emeryho Villarrealu. Setién má velmi rád útočný fotbal s dobrým postavením hráčů na hřišti. Myslím, že to bude otevřený zápas, to je můj záměr pro tento zápas. Jak jsem řekl, abyste tam vyhráli, musíte předvést to nejlepší. Sledoval jsem jejich zápas proti Valencii a odehráli dobrý zápas.” 

Říkáte, že jste nic nedostal od Tří králů, ale možná něco dostanete od čarodějnice Befany? (Carlo se směje) 

„Ano (smích).” 

Požádal jste ji o něco? 

„Ne o uhlí (uhlí se říká sladkosti nebo černě natřenému cukru, což je v této italské tradici varování pro malé zlobivé děti – pozn. Red.). Žádné uhlí, to jsem nedostal (smích). Nežádal jsem o nic zvláštního.” 

Včera byl Guardiola dotázán (na jeho střídaní proti Chelsea) a odpověděl, že je génius. (Carlo se směje) Se svými úspěchy v Lize mistrů a domácích ligách se také považujete za génia? 

„Ne, považuji se za muže, který odvádí skvělou práci a který se někdy trefí a někdy netrefí. Také člověka, který má to štěstí být v nejlepším klubu na světě. To si myslím. A Guardiola je skvělý trenér. Fotbalu něco dal, něco nového, něco zajímavého a pokračuje v tom.” 

O dopadu přestávky na mistrovství světa na kádr jsme tady mluvil mnohokrát. Co bylo v těchto začátcích obtížnější: spravovat hráče, kteří nehráli téměř 2 měsíce, nebo pozdě se vracející hráče, kteří hráli na mistrovství světa? 

„To jsou dvě různé situace. Samozřejmě, pokud jste hráli poslední zápas 18. prosince, jako Tchouaméni nebo Camavinga, nepotřebujete tolik práce, abyste se dostali do formy. Neztratili svou výdrž. Jiné je to s těmi, kteří přestali hrát 9. listopadu, kteří stáli 20 dní a znovu začali trénovat 1. prosince. Trochu více jsme s nimi pracovali.”  

„Realita je taková, že dnes je fotbalista mnohem větší profesionál, a i když nehraje nebo neodpočívá, pořád trénuje: individuálně, dělá něco navíc, běhá, dře v posilovně. Pořád něco dělá, nezastaví se úplně, a když se vrátí, už je v kondici. Už to není jako dřív, že když jste měli měsíc prázdnin, dělali jste všechno kromě tréninku. Dnes je fotbalista mnohem větší profesionál.” 

Jaké jsou vaše plány na příští týden? Zítra hrajete s Villarrealem, pak ve středu v Superpoháru proti Valencii a pokud vyhrajete, tak příští neděli ve finále Superpoháru. Říkal jste, že při tomto rozpisu bude hrát každý, ale je příští týden čas na menší rotace a vsázení na důvěryhodnou jedenáctku, i když to veřejně neříkáte? Je čas na větší úsilí ze strany teoreticky hlavních hráčů? 

„Samozřejmě, zítra bude nový tým, většina hráčů, kteří nehráli proti Cacereñu. Tato sestava bude podobná té minulé. Na každý zápas pak vyberu to nejlepší. Je pravda, že Superpohár je pro nás velmi důležitý titul a já se pokusím postavit nejlepší tým.” 

Chci se zeptat na Rodryga, který vstřelil vítězný gól v Copa del Rey. Hrál jako zatažený útočník za národní tým. V Realu Madrid hrál jako levé křídlo, pravé křídlo a hrotový útočník. V jaké pozici vidíte Rodryga válčícího v tomto týmu o základní jedenáctku? 

(pár sekund přemýšlení) „O základní sestavu… Nevím. Pro mě je Rodrygo hráč základu. Neříkám, že dělá rozdíl v každém zápase, ale je důležitý v každém zápase, ať už začíná na hřišti nebo nastoupí z lavičky. Takže bych řekl, že je to pro nás velmi důležitý hráč.”  

„Nejsou zde žádní klíčoví hráči, a pokud ano, je jich opravdu velmi málo. Málo, málo… Historie říká, že jsem málokdy střídal Viníciuse, málokdy střídal Benzemu, ale Benzema se zranil, takže Rodrygo hrál jako hrotový útočník…”  

„Těžko říct, jaká je jeho pozice. Pro nás je nejdůležitější, že Rodrygo může hrát na jakémkoli útočném postu a vždy něco změní. Jeho kvalita je tak velká, že je jedno, na jaké pozici hraje. Není specialistou na jednu pozici. Je specialistou na útočný fotbal.” 

Hodně se mluví o Bellinghamu jako o potenciální posile Realu Madrid. Žádal jste Tři krále o letní přestup Jude Bellinghama? 

„Ne… Myslím, že Bellingham na mistrovství světa ukázal, že je skvělý záložník jako mnoho jiných. Je tu mnoho mladíků: Enzo z Argentiny hrál skvěle, Španělé Pedri a Gavi hráli krásné mistrovství světa… Přichází mnoho mladých záložníků. Bellingham je jedním z nich, ale držím se našich záložníků, kteří jsou skvělí. Zejména ti mladí jako Tchouaméni, Camavinga nebo Valverde. Máme tady hodně mladých hráčů.” 

Zbyněk je redaktorem webu Bilybalet.cz. Realu Madrid fandí 20 let, od střídání a skvělého výkonu San Ikera ve finále LM. Specializuje se na články o financích Los Blancos a Castillu. Je také otcem ligového dorostence a má tak blízko k mládežnickému fotbalu.


Zdroj: realmadrid.com

2 Komentářů

Přidat komentář

Související články

Nominace: Real Madrid – Real Betis. Poslední tanec Toniho Kroose a generálka na finále
La Liga

Nominace: Real Madrid – Real Betis. Poslední tanec Toniho Kroose a generálka na finále

Carlo Ancelotti oznámil jména hráčů, kteří budou k dispozici pro poslední ligový zápas sezony proti Betisu Sevilla. Hrát se bude…
Poslední tanec Toniho Kroose na Santiago Bernabéu. Zápas proti Betisu je beznadějně vyprodán
La Liga

Poslední tanec Toniho Kroose na Santiago Bernabéu. Zápas proti Betisu je beznadějně vyprodán

Tuto sobotu vstoupí Toni Kroos na hřiště Santiaga Bernabéua naposledy v dresu Realu Madrid, alespoň tedy v mistrovském utkání. Poté, co…
The Objective: Rubiales nabídl Piquému 30 milionů eur jako kompenzaci
La Liga

The Objective: Rubiales nabídl Piquému 30 milionů eur jako kompenzaci

The Objectiv navazuje na včerejší článek a odhaluje další podrobnosti o aféře Gerarda Piquého, Lea Messiho a Luise Rubialese, kteří…
Real v sobotu vzdá Kroosovi hold na Santiago Bernabéu
La Liga

Real v sobotu vzdá Kroosovi hold na Santiago Bernabéu

Zpráva o odchodu Toniho Kroose do fotbalového důchodu dnes rozbušila srdce všech madridských fanoušků, kteří litují, že legendární záložník nakonec…