Carlo po Osasuně: Potřebuji mluvit s Raúlem o Álvarově budoucnosti. Je to hráč, kterého využijeme

Carlo po Osasuně: Potřebuji mluvit s Raúlem o Álvarově budoucnosti. Je to hráč, kterého využijeme
Carlo Ancelotti (zdroj: realmadrid.com)

Carlo Ancelotti se objevil na tiskové konferenci po zápasu La Ligy proti Osasuně. Přinášíme záznam tohoto setkání trenéra Realu Madrid s novináři na El Sadar. 

Po zápase jste objal všechny hráče, ale Álvaro Rodrígueze způsobem, na který nezapomene. Není snadné přijít v 18 letech, 3 minuty před koncem zápasu a získat 2 asistence, i když jednu zrušili. Možná je ještě brzy, ale vidíte v něm „9“ budoucnosti Realu Madrid po tom, co dnes dokázal za 6 minut? 

(smích) „Těžko říct, ale rozhodně je to hráč, který má mnoho dovedností. Je hodně vysoký, skvěle hraje s míčem, má skvělou hlavu. Je to útočník, který nám může pomoci, jako nám pomohl dnes. Myslím, že pro mladého muže není snadné vstoupit do zápasu za Real Madrid a s dobrým soustředěním.”  

„Protože nastoupíte za Real Madrid a pomyslíte si: to je noc, poprvé jsem v prvním týmu… Byl velmi soustředěný a za 10 minut udělal rozdíl dvěma asistencemi. Jiného by možná napadlo vystřelit, ale on přihrával na góly: jeden Viníciuse a druhý Asensia. Určitě nám v této sezoně pomůže, tím jsem si jistý.” 

Chci se zeptat na zápas Viníciuse. Čas od času se mohl dostat přes obranu Osasuny, ale na konci prvního poločasu se střetl s Moi Gómezem. Jak ho hodnotíte? Když pominu gól, byl to jeden z nejlepších zápasů Viníciuse? 

„Viníciův zápas byl jako vždy velkolepý. V prvním poločase byl o něco obtížnější, ale ve druhém poločase všechny porazil, protože má impozantní fyzickou kondici. Když se ostatní unaví, zvýší intenzitu. Byl to hráč, který udělal rozdíl: měl asistenci u prvního gólu a mnohokrát prošel před brankáře a chybělo mu trocha přesnosti. Jeho zápas byl mimořádný.” 

Střídal Nacho s fyzickými problémy? A jaká je podle vás fyzická kondice týmu tři dny před zápasem s Liverpoolem? 

„Jak říkám, cítíme se dobře. Dnes jsme měli jen na poslední chvíli problém s Tchouaménim, který měl žaludeční problémy. Toni se dnes vrátil k tréninku. Myslím, že Karim bude v úterý v pořádku. K úternímu setkání přistupujeme s dobrou dynamikou. Máme nějaké problémy, ale hráči se pomalu vracejí. K úternímu utkání přistupujeme sebevědomě.” 

Camavinga byl podle mého názoru dnes nejvýraznějším hráčem vedle Viního. Zdá se, že má 12zápasovou sérii v prvním týmu. Souhlasíte s tím, že je to hráč, který se ve vašem týmu v této sezóně nejvíce rozvinul? A je dnes základní jedenáctka bez něj nemyslitelná? 

„Souhlasím. Hraje velmi dobře, jsme moc rádi, že hraje ve středu pole nebo na levém beku. Jeho fyzická kondice je skvělá a dodává energii, kam ho postavím. Dnes odehrál velmi dobrý zápas v defenzivě. Spolu s Ceballosem a Modrićem odvedli skvělou práci. Když jsem z něj a Fedeho Valverdeho udělal pár pivotů, právě tam udělal rozdíl prostřednictvím energie společně s Valverdem.” 

Zůstane Álvaro Rodríguez natrvalo v kádru prvního týmu? 

(přikývne, že neví) „Raúl a já to musíme vyhodnotit. Myslím, že se musí vyvíjet hrou, ale rozhodně je to hráč, kterého také využijeme. Potřebuji mluvit s Raúlem o Álvarově budoucnosti. Myslím, že zítra může hrát za Castillu. Nevím, jestli odehraje celý zápas, ale bude potřebovat zítra nastoupit.” 

A ještě takový detail ze zápasu: o přestávce jste šel za rozhodčím na hřiště. To moc často nevidíme. Co se tam stalo? 

(úsměv) „Stalo se, že při posledním volném kopu dostali míč o 20 metrů blíž, ale to byla hloupost. Byla to moje chyba, protože rozhodčí mi to velmi dobře vysvětlil. Řekl, hele, to byla poslední akce a já to odpískal, aniž bych jakkoli kontroloval, kde začali hru, protože jsem věděl, že z toho nic nebude. Takže to byla moje chyba. Myslím, že dnes byl rozhodčí dobrý. Bylo to dobře odpískané.” 

Bylo po zápase na Mallorce dnešní Viníciusovo krytí normální? Došlo k normálním střetům, žádné kontroverze. Jste v tomto ohledu na správné cestě? Vyřešili jste problém, o kterém jste mluvili v Maroku? 

(smích) „Ano… Až na minutu ticha (kdy jeden z diváků urazil Viníciuse a jeho matku)… Když na tu minutu ticha zapomeneme… Minuta ticha byla neuctivá ne k Viníciovi, ale k Turecku a Sýrii. Na to nemůžeme zapomenout, ale pro zbytek ano, Osasuna hrála fotbalový zápas. S konkurencí sehráli vyrovnaný zápas, bojovně, se souboji, ale korektně.” 

Před zápasem jste říkal, že tato jedenáctka by mohla hrát na Anfieldu, ale zdá se, že to bude těžké. Zeptám se na pravou stranu obrany: jak bojuje Nacho vs Carvajal? Nacho tam dnes hrál na zkoušku? Byl Carvajal zachráněn pro základní tým na Anfieldu? Jaký je váš záměr? 

„Že Carvajal bude hrát na Anfieldu.” 

Zbyněk je redaktorem webu Bilybalet.cz. Realu Madrid fandí 20 let, od střídání a skvělého výkonu San Ikera ve finále LM. Specializuje se na články o financích Los Blancos a Castillu. Je také otcem ligového dorostence a má tak blízko k mládežnickému fotbalu.


Zdroj: realmadrid.com

Přidat komentář

Související články

Slova Mbappého? Extrémisté získali ve Francii mnoho hlasů, řekl Javier Tebas
La Liga

Slova Mbappého? Extrémisté získali ve Francii mnoho hlasů, řekl Javier Tebas

Javier Tebas se zúčastnil losování nového ročníku La Ligy, které se konalo v sídle Španělské fotbalové federace. Okomentoval i politicky…
OFICIÁLNĚ: Liga rozlosována! První El Clásico se bude hrát v říjnu na Santiago Bernabéu
La Liga

OFICIÁLNĚ: Liga rozlosována! První El Clásico se bude hrát v říjnu na Santiago Bernabéu

Dnes byl vylosován rozpis ligových zápasů pro nadcházející sezónu. Los Blancos zahájí své boje o víkendu 17. a 18. srpna,…
Oficiálně: Losování La Ligy proběhne v příštím týdnu
La Liga

Oficiálně: Losování La Ligy proběhne v příštím týdnu

La Liga a Španělská fotbalová federace nezvykle jednomyslně oznámily, že rozlosování rozpisu příští sezony Primera División proběhne příští týden. Zápasy…
Laporta: Real Madrid proti nám v této sezóně nehrál čistě
La Liga

Laporta: Real Madrid proti nám v této sezóně nehrál čistě

Prezident Barcelony Joan Laporta v rozhovoru pro Barca One hovořil mj. i o Realu Madrid. Klub obvinil z nečisté hry. Jediné, v čem…