Carlo po El Clásiku: Získali jsme tři body, nic víc. Sezona je dlouhá, zbývá hodně zápasů

Carlo po El Clásiku: Získali jsme tři body, nic víc. Sezona je dlouhá, zbývá hodně zápasů
Carlo Ancelotti (zdroj: realmadrid.com)

Carlo Ancelotti se objevil na tiskové konferenci po ligovém El Clásiku proti Barceloně. Přinášíme záznam z tohoto setkání trenéra Realu Madrid s novináři na Santiago Bernabéu.

V čem byl Real Madrid dnes lepší než Barcelona? Je to pro vás zasloužená výhra, protože jsou lidé, kteří to zpochybňují?

„Myslím, že klíčový pro tento zápas byl první poločas, kde jsme byli lepší, silnější a efektivnější. Hráli jsme dobře zezadu, protože mají ve zvyku tlačit hodně vysoko. V tomto jsme měli sebevědomí hrát vzadu a být efektivní vepředu. Hráli jsme dobře v obraně, protože tým měl dobré týmové nasazení. V prvním poločase nezbylo místo. Klíč k tomuto zápasu tam byl,“ řekl Carlo na úvod.

Kroos právě tweetoval, že Fede Valverde je pro něj aktuálně mezi třemi nejlepšími hráči na světě. Můžete mi analyzovat hru Valverdeho? A považujete za nutné Kroose po letošní sezoně přemlouvat, aby kariéru neukončil?

„Ano, souhlasím s hodnocením tohoto zápasu. Kroos dnes udělal něco velmi, velmi dobrého v jiném aspektu. Hodně nám pomohl zezadu a byl silný v defenzivě, což vzhledem k jeho vlastnostem občas chybí. A s Valverdem je to tak vždy, zvyká si hrát na této pozici a jde mu to skvěle. Je mnohem pravděpodobnější, že se bude častěji dostávat před branku soupeře a dávat góly, má velkolepou energii a talent.“

Získali jste dnes více než 3 body? Porazili jste Barcelonu, byli jste lepší a váš plán vyšel perfektně.

„Ne, není to víc, to jsou 3 body. To jsou 3 body, které podle mého názoru odebíráme soupeři s největší šancí pro závodění v této soutěži v letošní sezóně. Barcelona je silný tým s mnoha možnostmi a sebrali jsme jí 3 body, nic víc. Sezona je hodně dlouhá, zbývá hodně zápasů. S naším zápasem jsme samozřejmě spokojeni, ale nic víc.“

Po každém přestupu do Realu Madrid mluvíme o aklimatizačním období. Proč některé hráče stojí tolik adaptace na tento klub a proč to Tchouaméniho nestálo nic? Co dělá Tchouaméni, že po 2 měsících v Realu Madrid vypadá jako někdo, kdo tady hraje 5 let?

Pff… Protože Tchouaméni je mladý, ale má hodně osobnosti a hlavně charakter. Za druhé, vstupuje do středu pole, které má vše. Podle mě mu hodně pomáhá hrát s Kroosem a Modrićem. Je mu s nimi příjemně. Nakonec ale převládá kvalita mladého hráče, ale ani ne tak o fyzických či technických vlastnostech, ale o psychice. Má osobnost a charakter,“ chválil trenér mladého záložníka.

Někteří fanoušci se domnívají, že jste nesešlápli plyn na maximum a během zápasu si vyžádali odvetu na 0:4 z předchozí sezóny. Jak jim odpovíte?

„Že jsme úplně sešlápli plynový pedál. Chtěli jsme vyhrát. Je jasné, že nemůžete mít intenzitu prvního poločasu pořád. Záměrem bylo udělat trochu brzké změny, ale hra byla pod dobrou kontrolou a nechtěl jsem měnit dynamiku hry. Je pravda, že ve druhém poločase Barcelona trochu více tlačila a náš výstup zezadu nebyl tak dobrý jako v prvním poločase, ale vzadu jsme příliš netrpěli.“

Jak jste se připravoval na zápas Militãa, když v jeho zóně hraje Lewandowski? O co jste Militãa žádal? Jak hodnotíte jeho zápas?

„Ano, vypadalo to jako individuální krytí, o kterém jsme nepřemýšleli, ale požádal jsem Militãa, aby se na něj více soustředil a byl agresivnější než Alaba. Alaba měl více kontrolovat pozici a Militão měl být silnější v duelech. V tomto ohledu to bylo velkolepé.“

Přišla zpráva o utkání a rozhodčí oznámili, že Laporta přišel do jejich šatny, aby je požádal o vysvětlení rozhodnutí. Rozumíte tomuto chování tváří v tvář polemikám, které by mohly vzniknout?

„Hmm… Jak jsem řekl, rozumím všemu. Rozhodčí vedl svůj zápas a myslím, že to zvládl dobře.“

Chci se vrátit ke Kroosovi, protože jsi neodpověděl na Miguelitovu druhou otázku (COPE). Požádal jste Kroose, aby po této sezóně neukončil kariéru?

„Ach… On ví moc dobře, co si všichni myslíme: já, moji kolegové a klub. Nic víc… (smích) Nemusíme na něj tlačit. Je tak inteligentní, vážný a profesionální a má Real Madrid tak rád, že ať udělá jakékoli rozhodnutí, budeme rádi,“ zhodnotil Carlo situaci Toniho.

Benzema vstřelil branku. Pomůže mu to získat sebevědomí? Fyzicky vypadal lépe. Zítra má vyhrát Zlatý míč. Jak ho celkově hodnotíte?

„Jak jsem řekl včera, na tréninku vypadal mnohem lépe a je normální, že se jeho fyzická kondice každým dnem zlepšuje. Odehrál dobrý zápas, dal gól, byl důležitý. Ať zítra dostane Zlatý míč a my mu pogratulujeme, protože malá část tohoto míče, je také naše.“

Xavi řekl, že Real vždy ví, co dělá, a to je pro něj velkým přínosem. Vzpomněl jsem si na období v prvním poločase, kdy Barcelona několikrát přihrála do pokutového území a vrátila se s akcí, aniž by věděla, co dělat. Měl jste pocit, že vašemu týmu vyhovuje, když má Barcelona míč?

„Ano, v prvním poločase jsme se v nízkém bloku cítili pohodlně. Úspěch týmu začal nízkým blokem, obranou a kontry. V minulé sezóně jsme pak pomalu začali hrát lépe zpoza míče. Začali jsme takhle s nízkým blokem a kontry a pak jsme získali dobré výsledky přidáním dalších věcí.“

Hráči slavili po zápase s fanoušky v čestném kole. Historicky jsme to viděli jen zřídka, jde spíše o německou nebo středoevropskou kulturu. Tyto iniciativy vedou Kroos a Alaba. Odlišuje toto spojení s fanoušky vaši druhou etapu od té první?

„Nevidím nic nového. Fanoušci nám byli vždy nablízku. Je pravda, že události předchozí sezóny nás velmi sblížily. Dnes to nebyl večer pro fanoušky, ale kvůli atmosféře a náladě to bylo odpoledne Ligy mistrů. A tým udělal svou práci.“

V Itálii je klíčové dostávat málo gólů, jak dobře víte. Statistiky ukazují, že v 80 % případů je mistrem tým s nejmenším počtem inkasovaných gólů. (Ancelotti se směje) Funguje to také ve Španělsku?

„Ano, je to světový zákon. Čím méně dostanete… Pokud nebudete inkasovat góly, přinejhorším získáte remízu.“

Zbyněk je redaktorem webu Bilybalet.cz. Realu Madrid fandí 20 let, od střídání a skvělého výkonu San Ikera ve finále LM. Specializuje se na články o financích Los Blancos a Castillu. Je také otcem ligového dorostence a má tak blízko k mládežnickému fotbalu.


Zdroj: Realmadrid.com

5 Komentářů

 • Avatar

  jediné co bych vytkl je Lunin a to v jeho rozehrávce. měl by trénovat ty výkopy. jinak si myslim, ze čím více bude mít zkušeností, tak bude do budoucna výborný golman.

  0
  0
  • Avatar

   Dle statistik 11/18 dlouhých míčů. Útok Barcy vždy přímo u vápna, Lewa do něj vrážel, nohama i rukama ho chtěl rozhodit. Na to, že byl poprvý v takový situaci, v takovým zápase, tak to nebylo vůbec špatný.
   Čísla v kolonce „long balls“ Thibauta z loňský jízdy play-off LM
   PSG: 5/11; 0/4
   Chelsea: 3/18; 6/25
   City: 6/23; 10/29
   Pool: 8/27

   2
   0
   • Avatar photo

    Jeho výkon se mi líbil, není co vytknout…

    0
    0
    • Avatar

     Vždy je co vytknout, Lunin nicméně chytá velmi dobře, kór s ohledem na to, že v takovéto pozici ještě v jeho kariéře nebyl. Rozehrávka by mohla být lepší, ale to i u Tibora. Jinak ale působí dost jistě, jak kdyby tyhle zápasy chytal pravidelně, za mě dost příjemný překvapení.

     2
     0
     • Avatar

      překvapením bych to nenazval, protože o jeho kvalitách asi nikdo nepochybuje. Jen má smůlu, že tu teď chytá nejlepší golman posledních dvou sezón :heart_eyes:🤍🤍🤍

      0
      0

Přidat komentář

Související články

Španělský soud zahájil řízení proti Javieru Tebasovi. Stalo se tak na základě stížnosti Realu Madrid
La Liga

Španělský soud zahájil řízení proti Javieru Tebasovi. Stalo se tak na základě stížnosti Realu Madrid

Španělský správní soud pro sport se rozhodl zahájit řízení proti prezidentovi La Ligy Javieru Tebasovi kvůli nevhodnému chování. Vyplývá to…
Šest hráčů Realu Madrid mezi deseti nejlépe placenými hráči La Ligy
La Liga

Šest hráčů Realu Madrid mezi deseti nejlépe placenými hráči La Ligy

Kylian Mbappe byl na začátku týdne oficiálně představen jako nový hráč Realu Madrid při speciálním ceremoniálu na Santiago Bernabeu. Vysněný…
Ředitel VAR: Komentáře televizní stanice Realu Madrid o rozhodčích byly trapné
La Liga

Ředitel VAR: Komentáře televizní stanice Realu Madrid o rozhodčích byly trapné

Carlos Clos Gómez poskytl rozhovor časopisu Jot Down. Je bývalým hlavním rozhodčím v La Lize a nyní ředitelem VAR v…
Prokletí kapitánů Los Blancos. Nacho je čtvrtý, který odešel v posledních čtyřech sezónách
La Liga

Prokletí kapitánů Los Blancos. Nacho je čtvrtý, který odešel v posledních čtyřech sezónách

Nacho je čtvrtým prvním kapitánem Realu Madrid, který opustil klub v posledních čtyřech sezónách. V předchozích letech se s královským…